10 Güzel Cam Boyama Örneği

2
3217

Evde boş zamanlarınızı değerlendirebileceğiniz birçok aktivite vardır. Bunlardan biri de boyama etkinliğidir. Mobilya yada cam eşyalarınızı boyayarak yenileyebilir, dekorasyonunuzu tazeleyebilirsiniz. Bugün sizlere hoşunuza gidebilecek en güzel 10 cam boyama örneğini göstermek istiyorum.

cam-boyama-ornegi

Hazır yapışkanlı şablonları kullanarak şekildeki gibi cam boyama yapabilirsiniz. Salon dekorasyonunda konsol üstünde yada büfe içerisinde kullanabilirsiniz.

cam-boyama-ornegi-1

Artık kullanmak istemediğiniz bardakları değerlendirmenin en güzel ve kolay yolu. Bardaklara renkli küçük benekler koyup içerisine mumlar yerleştirerek mumluk olarak kullanabilirsiniz.

cam-boyama-ornegi-2

Eminim herkesin evinde boş cam meşrubat şişesi bulunuyordur. Bu şişeleri dekorasyon renklerinize uygun cam boyası ile boyayarak renkli şirin vazolar olarak kullanabilirsiniz.

cam-boyama-ornegi-3

Boş cam kavanozları atmayın değerlendirin. Cam kavanozlardan en güzel geri dönüşüm projeleri çıkarabilirsiniz. Kavanozların kağıtlarını güzelce temizledikten sonra istediğiniz renklerde boyayarak onları yatak odasında yada lavaboda makyaj malzemelerinizi koymak için kullanabilirsiniz.

cam-boyama-ornegi-4

Bu sevimli kavanozları kuru baklagiller için organizatör olarak kullanabilirsiniz.

cam-boyama-ornegi-6

Boş cam kavanozları değerlendirmenin başka bir yolu da, onları fotoğraftaki gibi içecek bardaklarına dönüştürmek. Kavanozları etiketlerinden temizledikten sonra üzerine cam boya kalemi ile şekiller çizerek yeni içecek bardakları olarak kullanabilirsiniz.

cam-boyama-ornegi-7

Hayal gücünüzü biraz daha zorlamaya ne dersiniz? Onları birer belalı örümcek kavanozlara dönüştürebilirsiniz 🙂

cam-boyama-ornegi-8

Bonibon şekerleri koymak için renkli şirin kavanozlara dönüştürmekte başka fikir olabilir. Hatta istediğiniz hayvan figürlerini kesip yapıştırarak o alanalar dışında kalan yerleri boyayabilir, eğlenceli kavanozlar elde edebilirsiniz. Artan dantel parçalarınızı da fotoğraftaki gibi kapak altında dekore edebilirsiniz.

cam-boyama-ornegi-9Simli boyalarla kavanozları boyayın, kalpli şirin mumluklar elde edin. Romantik dekorasyon sevenler için ilham kaynağı.

cam-boyama-ornegi-10

Boyama yapabileceğiniz bir başka cam objesi de mantar tıpalı küçük cam şişeler. İçine karanfil koyularak, nişanda, sünnette nikahta dağıtılmasına alıştığımız bu şişeleri boyayarak küçük şirin aksesuarlara dönüştürebilirsiniz. Cam boyama, hem boş zamanlarınızı değerlendirmek için çok güzel hemde çok kolay bir etkinlik. Sıkılıyorsanız ve evdeyseniz başlamanın tam zamanı. Cam boyama ile ilgili daha fazla örnek görmek isterseniz cam boyama sanatı başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

 

2 YORUMLAR

  1. Aslında yapımı da kolay gibi gözüküyor ama ben yapsam bu kadar güzel olur mu bilemedim doğrusu 🙂 Belki denemeler yapar sizinle de paylaşırım sizin için de uygunsa.

    • Merhaba Sevim Hanım, gerçekten yapımı çok kolay deneyin ?. Yaptığınız cam boyama örneğini bizlerle paylaşırsanız biz de çok seviniriz ?.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz