20 Güzel Şömineli Salon Dekorasyonu

0
4910
Salon dekorasyonu örnekleri

Son yıllarda moda olmaya başlayan şömineli salon dekorasyonu örneklerini bugün ki yazımızda ele almak istedik. Şömine evinize farklı bir hava katarken sanıldığı kadar da pahalı değildir. Artık hemen hemen her bütçeye uygun fiyatta şömine modelleri bulunmaktadır. Salon dekorasyonuna uygun bir şömine modeli belirleyerek salonlarınızı yenileyebilir evinize farklı bir hava katabilirsiniz.

salon dekorasyonu

Küçük salonum var şömine ortamı iyice daraltır diyorsanız yanılıyorsanız. Salonunuzda şömine kullanmanız için illa büyük bir salonunuz olmak zorunda değil. Salon dekorasyonunu asma şömine ile yenileyebilirsiniz. Küçük salonunuzu nasıl dizayn edeceğinizi bilmiyorsanız küçük salon nasıl döşenir başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

salon dekorasyonu

Tuğla duvarlar ile dekore edilmiş şömine. Duvar rengini, salon mobilyalarına uygun seçmeye çalışın. Açık renk mobilyalardan oluşan bir salonda, tuğa rengini beyaz seçebilirsiniz.

salon dizaynı

Salonunuz için güzel ve modern görünümlü çift taraflı bir şömine düşünebilirsiniz. Açık renk salon mobilyaları ve renkli yastıklarla sade ve modern bir salon elde edebilirsiniz.

salon dizaynı

Salon dekorasyonuna rustik eklentiler yapmak istiyorsanız salonunuzda bu tarz asma bir şömine düşünebilirsiniz. Siyah asma şömine ve mavi koltuklarla dekore edilmiş ferah ve modern bir salon.

Salon dekorasyonu örnekleri

Şöminenizi duvar içinde niş uygulatarak yerleştirebilir, salonla bütünleşmesini sağlayabilirsiniz. Renkli yastıklar ve ahşap mobilyalarla salonunuzda sıcak bir ortam oluşturabilirsiniz.

20 Güzel Şömineli Salon Dekorasyonu 1

Salonunuzdaki farklı oturma alanları için çift taraflı şömine düşünebilirsiniz. Duvarda niş uygulatarak şöminede kullanacağınız odunları dekoratif bir şekilde depolayabilirsiniz.

Salon dekorasyonu örnekleri

Beyaz yemek odası ve beyaz koltuk takımı ile dekore edilmiş sade ve modern bir salon dekorasyonu. Salonunuzda dekoratif asma şömine kullanarak soğuk geçecek kış günleri için sıcacık bir ortam yaratabilirsiniz.

Salon dekorasyonu örnekleri

Salonlarda kullanabileceğiniz bir başka şömine çeşidi de led şömineler. Karamel bir salon dekorasyonuna led şömine ile sıcak vurgular ekleyebilirsiniz. Şöminenin takıldığı duvarda taş kaplama uygulamalarına bayılıyorum. Kesinlikle şömine ile birlikte muhteşem bir uyum sağlayan duvar dekorasyon örneği.

Salon dekorasyonu örnekleri

Çift taraflı şömineleri kullanmak için büyük bir salona ihtiyacınız var. Yoksa bu tarz büyük bir şöminenin kullanımı anlamsızlaşıyor. İki tarafı da ful cam olan bu gaz şömine salona kesinlikle farklı bir hava katmış.

salon modelleri

Kahverengi L deri koltuk, retro bir halı ve asma şömine ile dekore edilmiş modern ve şık salon dekorasyonu.

salon modelleri

Salon duvar dekorasyonunda şömine kısmı için yine özel bir uygulama. Beyaz tuğla kaplama duvarlar ve beyaz duvarlar bu salona gerçekten çok yakışmış.

salon modelleri

Aksesuarlar için ayrılan özel bir alanı ve spot aydınlatmasıyla çift taraflı şömineli salon dekorasyonu.Salon dekorasyon fikirleri

Nötr salon dekorasyonu severler için güzel salon modeli. Şömine kısmında kullanılan siyah tuğla kaplama duvarlar ve aksesuar koymak için şömine üstünde düşünülmüş ahşap raf.

Salon dekorasyon fikirleri

Asma şömine düşünüyorsanız şömine renginiz salon mobilyalarıyla uyumlu olması gerekir. Örneğin krem ve beyazdan oluşan bir salonda krem asma şömine düşünebilirsiniz.

Salon dekorasyon fikirleri

Salonda yemek alanı ve oturma alanı birbirinden ayırmak için çift taraflı dekoratif bir şömine düşünebilirsiniz.

Salon dekorasyon fikirleri

Siyah tuğla kaplama şömine ve odun depolama için salon duvarlarında özel olarak yaptırılmış niş. Odun şöminesi düşüneneler için bu tarz dekoratif depolama çözümleri alternatif fikir olabilir.

Salon dekorasyon fikirleri

Salonda farklı alanları birbirinden ayıran çift taraflı odun şöminesi.

Salon dekorasyon fikirleri

Uçuk mavi ve beyaz renk tonlarını kullanılarak dekore edilen iskandinav tarzı salon dekorasyonu.

Salon dekorasyon fikirleri

Salonda asma şömine düşünüyorsanız şekildeki gibi altını taşlarla dekore edebilirsiniz. Hem daha farklı bir dekor olurken hem de şöminenin daha güvenli kullanılmasını sağlayacaktır.

Salon dekorasyon fikirleri

Gri beyaz salon dekorasyonlarını seviyorum. Bu tarz bir dekorasyonu renklendirmenin en güzel yolu da tabi ki renkli yastık ve aksesuarlar. Salonlarınızı güzelleştirmek için daha fazla dekorasyon önerisi görmek isterseniz salon dekorasyonu kategorimizdeki diğer yazılarımızı inceleyebilir görüş ve önerilerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here