2018 Banyo Dekorasyon Trendleri

2
807

Son yıllarda banyolar, gittikçe ev dekorasyonunun önemli bir parçası haline gelmeye başladı. 2018, banyo dekorasyon fikirleri için harika bir yıl olacak. Dekorasyon piyasasına bu konuda çıkan trend ve yeni eğilimler var. Artık banyonuzu, evinizin geri kalan dekorasyonu ile uyumlu hale getirebilir, samimi ve lüks banyo dekorasyonu yaratabilirsiniz.

Yeni banyo trendleri, estetik açıdan hoş tasarımlara ve modern bir rahatlığa sahip olan 21. yüzyılın yaşam alanlarını oluşturmayı hedefliyor. Banyolar artık yalnızca duş ortamı yaratmıyor, aynı zamanda evin tarzını yansıtan bir merkeze dönüşüyor. Bu yazımızda yer alan 2018 banyo dekorasyon fikirleri, cazibe dolu!

İster banyonuza küçük bir makyaj bölümü eklemeyi planlıyor olun, isterseniz de tamamen yeni bir alan yaratmayı hedefliyor olun, bu yazımızda, yeni banyo dekorasyon trendleri hakkında herkes için bir şeyler var. Küçük bir daireniz varsa, banyonuzu daha cazip hale getirmek için, fayans desenleri ya da yeni boyalar eklemek için fikirlerimiz var. Belki de modası geçmiş bir ebeveyn banyonuz var. Küçük ya da büyük, yeni ya da eski banyonuzu; şık ve endüstriyel tasarımlarla modernize edebilirsiniz.

1. Vücudunuz ve Ruhunuz İçin Sakin Bir Alan

Şık ve modern banyo dekorasyonu, hem form hem de fonksiyon olarak banyonuzu, doğa ile uyumlu, dinlendirici bir alana dönüştürüyor. Büyük pencereler, doğal ahşap zeminler ve dolaplar, banyonuza yükseltilmiş bir huzur hissi getiriyor. Küvet ve lavabonun temiz ve sade çizgileri, banyonun mükemmel kullanıldığı hissini verir. Doğru tasarlanan dolaplar bol miktarda saklama alanı sağlarken, makyaj malzemeleri için de yeterince alan yaratır.

2. Sınırlı Alanda Lüks Tasarım

Küçük bir banyonuz olsa bile, lüks bir banyo dekorasyonuna sahip olmak mümkündür. İhtiyacınız olan her şeyi küçük bir alanda buluşturan doğru dekore edilmiş bir banyo, tüm ihtiyaçlarınızı karşılar. Bağımsız bir duş alanı, bol miktarda alan yaratır. Şık armatürler, mekana zenginlik katar. Bronz ve altın renkli zengin renk şeması ile, banyonuzu geleneksel bir dünya cazibesine kavuşturabilirsiniz.

3. Deniz Temalı Banyo

Deniz manzaralı bir banyo herkese kısmet değildir. Ancak üzülmeyin. Deniz mavisi aksesuarlar, yeşil ve mercan fayanslar, plaj kenarında bir banyo dekorasyonu yaratmak için idealdir. Mavi renkli duvarlar da banyonuzda deniz görüntüsünü zenginleştirecek.

4. Dış Mekan İçeri Taşınıyor

İçeride dış mekanın esintilerini yansıtan banyo dekorasyon fikirleri, kendin yap projelerinden hoşlananlar için idealdir. Banyonuzda, mekana taze ve rahatlatıcı bir his verecek çimenler kullanabilirsiniz. Açık havalarda kullanılan kilimler de banyoda kullanılabilir.

5. Sofistike Stil

Yenilemek için küçük bir banyonuz varsa, muhtemelen küveti kırmanın olmadığı fikirler istersiniz. O halde sadece bir kat boya, yeni armatürler ve bazı döşeme yenilemeleri ile banyonuzu yeniden düzenleyebilirsiniz. Beyazı, mavinin farklı tonları ile buluşturarak, mekanda bütünleştirici bir atmosfer yaratabilirsiniz. Mavi renkli banyo duvarları, banyoya bir dokunuş katıyor. Taze çiçekler ise banyonuzu, tekrar tekrar dönmek isteyeceğiniz bir alana dönüştürüyor.

2 YORUMLAR

  1. Baştan 2. fotoğraftaki lavabo ve ahşap çubukla askı gibi bir şey yapmışlar o fikri çok beğendim. Hem de sade duruyor. Onun dışında sofistike stil çok güzel ama derinlik algım kayboldu fotoğrafa bakınca 😀 Küveti gömme sanmıştım ama değil sanırım.

    • Merhaba Şura Hanım küvet gömme değil. Yerde tercih edilen fayanslar küvet dışında da tercih edildiği için gömme gibi duruyor. Banyo dekorasyonunda beyaz küvete alışınca bu model için o şekilde düşünmeniz çok normal ?.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz