8 Mart Dünya Kadınlar Günü Süslemeleri

1
1382
masa süsleme
masa süsleme

8 Mart dünya kadınlar gününün anlamı bir başkadır. Diğer günlerin aksine kadınların mücadelesinden yola çıkılarak kutlanmaya başlanılan 8 Mart, kadınların dünyadaki yerini hatırlatmak, kadınların değerini hatırlatmak için uygun bir gündür. 8 Mart kadınlar gününde kadınlar yürüyüşler yapar, kutlamalar yapar, erkekler, kadınlara hediyeler alır, onların diğer günlerde göz ardı edilen değerlerini, bugünde telafi etmeye çalışırlar. Oysa kadınlar günü bir gün değil, her gün hatırlanması gerekilen bir gündür.  Siz de eşinize/sevgilinize 8 Mart dünya kadınlar günü süslemeleri yaparak onları mutlu edebilirsiniz.

dünya kadınlar günü
dünya kadınlar günü

Dünya kadınlar gününde yapılacak birçok şey vardır elbette. Eşinize ya da sevgilinize çiçekler alabilir, onları yemeğe götürebilirsiniz fakat daha çok el emeği gerektiren şeyler yaparsanız, daha iyi hissetmelerini sağlayabilirsiniz. Kadınlar ince düşünen erkeklerden ve emek gerektiren hediyelerden çok hoşlanırlar. Bu yüzden daha çok el emeği endeksli düşünerek daha ince hediyeler alabilirsiniz. Böylelikle hem bilindik hediye anlayışının dışına çıkmış olacaksınız, hem de kadınınızı mutlu edeceksiniz!

Süslemeler

8 Mart için süslemeler konusuna gelirsek burada yapmanız gereken eğer yemek yapmışsanız, evde kutlamayı kararlaştırmışsanız masa süslemek olabilir ya da yatak üzerine güller dökmek gibi şeyler olabilir. Bu tarz şeylerde verilen emek daha çok göz önüne geldiğinden kadınların çok daha hoşuna giden bir görüntü ortaya çıkıyor. Siz de eşinizin mutlu olması için bu süslemelerden yapabilirsiniz.

Masa Süsleme

masa süsleme
masa süsleme

Masa süsleme konusu çok zorlu bir konu olsa da endişelenmenize gerek yok, size yapacağımız öneriler ile bu zorluğu ortadan kaldıracaksınız. Eğer akşam yemeği için romantik bir masa hazırlamayı düşünüyorsanız, masanın ortasına gülleri dökmelisiniz. Hafif, aperatif yemekler tercih etmelisiniz. Ayrıca kalpli çikolatalar alıp, yine kırmızı tonlarında peçeteler tercih etmelisiniz. Kısaca romantikliğin simgeleyen kırmızıyı masanıza hakim kılmalısınız. Aynı zamanda beyazı da tercih edin ki, kırmızının ağırlığı içerisinde boğulmak zorunda kalmazsınız. Böylelikle ortaya çok daha düzgün bir görüntü çıkar.

Mumları da romantik tarzlarda seçmelisiniz. Düz mumlar artık eskisi gibi kullanılmıyor, bardakta mumlar daha çok tercih ediliyor ve daha yaygın. Siz de masanızda mum konusunda farklılık yaratmalısınız.

Biraz daha farklı bir masa süslemesi yapmayı düşünüyorsanız boncukları ağırlıklı olarak kullanacaksınız. Boncuklardan kalpler yapabilir, isimler yazabilirsiniz. Hem masayı da dolu göstermiş olursunuz. Peçetelerinizi kırmızı seçerken masa örtüsü beyaz olacak. Tabakları da kırmızı-beyaz şeklinde ayarlamalısınız.

Böyle bir görüntü yakalarsanız da çok hoş olacaktır. Yine tercihinize göre balonlardan faydalanabilirsiniz. 8 Mart dünya kadınlar günü süslemeleri açısından balon çok fazla önem taşıyor. Balonlar bu tür süslemelerde her zaman öne çıkmayı ve dikkat çekmeyi başaran bir araçtır… Samimi bir masa süslemesi ortaya çıkartmak için bu tür küçük fakat dikkat çeken şeyleri yapmanız gerekiyor.

Yatak Süslemeleri

Yatak odası süslemeleri de masa süslemeleri kadar dikkat çekiyor. Yatak odası süslemelerinin özel bir anlamı olduğundan dolayı çok daha detaylı düşünmek gerekiyor. Eğer gerekli etkiyi yaratamazsanız eşinize özel hissettiremezseniz büyük problemlerle karşılaşabilirsiniz. Bunun için çok ince ve abartıdan uzak bir süsleme yaparak sorun yaratmadan, çok iyi sonuçlar elde etmeniz mümkün!

yatak süsleme
yatak süsleme

Öncelikle güllerle dolu bir çiçek almanız gerekiyor. Seni seviyorum yazan bir yastık düşünebilirsiniz. Yine gülleri yatağın üzerine, masada olduğu gibi serpiştirmelisiniz. Hediye kutunuzu da şirin seçin. Örneğin eşiniz kedi seviyorsa kedili bir hediye paketi, köpek seviyorsa da köpekli bir hediye paketi seçmek doğru olacaktır. Bir de onu ne kadar sevdiğinize dair, duygu ve düşüncelerinizi açıkça anlatan bir not yazmak hoş olacaktır…

Daha sade bir şeyler düşünüyorsanız bu süsleme de işinizi görebilir. Her zamanki gibi gülü serpiştirmeniz gerekiyor. Kenara da bir tane sapından koparılmamış gül koymalısınız. Kırmızı bir yastık düşünün ve üzerine de beyaz bir ayıcık koyun. Ayrıca ayıcığın eline gül tutuşturulunca gerçekten çok tatlı bir görüntünün elde edildiğini görüyoruz.

Beyaz bir şekilde de kalp yapılıp üzerine güller serpiştirilmiş. Gerçekten 8 Mart dünya kadınlar günü süslemeleri arasında en iyi süslemelerden biri diyebiliriz. Bu tarz süslemeler sayesinde eşinizi mutlu edecek, siz de mutlu olacaksınız.

özel yatak süsleme
özel yatak süsleme

Daha basit ve az uğraştırıcı bir görüntü elde etmek istiyorsanız böyle bir modeli düşünmek doğru bir tercih olabilir. Yatağın üzerine gülleri serpiştireceksiniz, aralarda boşluklar olacak şekilde ve boyutlarına göre… Ardından eşit boyutlarda, yastıklara yakın bir yere gülleri yan yana dolduracaksınız.

Yatağın kenarlarına da çiçekleri koyacaksınız ve yatak süslemesini böylelikle kolay yoldan yapmış olacaksınız. Yatak başlığının ortasını da çeşitli çiçeklerle doldurabilirsiniz. Harika bir görüntü ortaya çıkmış!

Oda Süsleme

Oda süslemesi de yine 8 Mart dünya kadınlar günü süslemeleri arasında en çok tercih edilenler arasında yer alıyor. Eşiniz için evinizin odalarını harika bir hale getirebilirsiniz. Çok fazla zorlanmadan kolaylıkla oda süsleme yapılabiliyor. Sadece odanızın alanlarını doğru bir şekilde süslemelisiniz, önemli olan bu.

oda süsleme
oda süsleme

Masa süslemenizi kendinize uygun gelecek şekilde yaptıktan sonra geri kalan yerleri boş bırakmamalısınız. Mesela merdivenlerinize mumlar koyarak başlayabilirsiniz. Merdivenlere koyduğunuz mumları renkli bir şekilde ayarlarsanız çok daha iyi olacaktır. Ayrıca balonlar yine tavana sabitlenmiş ve koltukta yan yana dizilmiş şekilde ayarlanmalı…

Bunun yanı sıra mumları evin diğer alanlarına da koyabilirsiniz. Mumların romantizmi yaratma açısından büyük önem taşır. Siz de mumlar sayesinde evinizde romantizmi hakim kılabileceksiniz. Ayrıca dilerseniz keman da çağırabilirsiniz. Hele ki keman gibi bir şey kadınlar kesinlikle reddetmez, aksine çok fazla mutlu olurlar. Bu konuda ekstra şeyler katmak size kalmış bir şey.

oda nasıl süslenmeli
oda nasıl süslenmeli

Kalp şeklindeki balonlarla odayı doldurarak işe başlayabilirsiniz. Evinizin masalarına gülleri serpiştirin. Masanın etrafını da çok dikkatli bir şekilde ayarlayın. Boşluk kalmamasına dikkat edin. Mesela masanın kenarlarında mumlar kullanılırken, masanın ortasında da ufak mumlardan yardım alınmış. Yine güller çok hoş bir şekilde serpiştirilmiş. Oda da romantizmin tüm etkisini yakalamak mümkün diyebiliriz. Hem sizi de çok uğraştırmayacak bir romantizm… 8 Mart dünya kadınlar günü süslemeleri ile birçok sorununuzu da çözme fırsatı yakalayabilirsiniz!

Farklı Bir Ambiyans

yılbaşı konseptli oda süsleme
yılbaşı konseptli oda süsleme

Kış aylarında olduğumuz için yılbaşı etkisini hala koruyor diyebiliriz. 8 Mart dünya kadınlar günü süslemeleri konusunda bu tarz bir süsleme yapmanız mümkün. Böyle kırmızı ve beyazın basit tonlarını hâkim kılarak kolaylıkla süsleme yapmış oluyorsunuz. Ayrıca masaya kozalaklar koyabilir, hafif tatlıları masada bulundurabilirsiniz. Bunların masadaki duruşu da çok önemli, direkt pat diye koymamaya dikkat edin. Bu konularda titiz davranmak önemli…

romantik oda süsleme
romantik oda süsleme

Balonların oldukça ağırlıklı bir şekilde kullanıldığı süslemeleri de tercih edebilirsiniz. Bu sefer balonların içerisinde sadece kırmızı değil, beyaza da yer verildiğini görmekteyiz. Yine aynı şekilde ışıklandırma konusunda da ortaya çok hoş bir ortam görüntüsü çıkmış. Normal ışığın kullanılmadığı daha çok mumların öne çıktığı bir ortam yakalanmış.

Zaten bu tür ortamlarda loşluğun yakalanması önem taşıyor. Eğer loş bir ışıklandırma yakalayamazsanız verimsiz bir görüntünün ortaya çıkmasına sebebiyet verebilir ve beklentinizin altında tepkiler alabilirsiniz. Aşamaların hiçbirini atlamadan, doğru bir şekilde hareket etmek şart…

Hediye Süslemeleri

Eşiniz için yalnızca hediye almanız yetmiyor. Bunun yanı sıra hediyenizi düzgün bir şekilde süslemeniz gerekiyor. Süslemenin birçok çeşidi mevcut olduğundan size fikir verebilecek birkaç süsleme çeşidini derledik. Eğer hediyelerinizi bu önerilere göre süslerseniz, emin olun hediyenizin anlamına anlam, hoşluğuna hoşluk katılacaktır.

hediye süsleme
hediye süsleme

Eğer eşiniz el işiyle sık sık uğraşıyor ve renkleri seviyorsa böyle bir süslemeye kayıtsız kalamayacaktır. Bu süslemede gökkuşağı renkleri çok hoş bir şekilde bir arada kullanılmış. Ayrıca ipler düz bir şekilde farklı desenlerde basitçe kullanılmış. Basit bir süsleme yapmak istiyorsanız böyle bir şey düşünün. Hem uğraştırıcı değil, hem de kadınlara hitap edecek tarzda bir hediye süslemesi ortaya çıkmış.

yılbaşı hediye süsleme
yılbaşı hediye süsleme

Süsleme konusunda yılbaşı etkisini yaratmayı hedefleyenler için bu tarzda bir süsleme yapmak iyi bir tercih olabilir. Kozalakların, çam ağacının eve kadifenin çok hoş bir şekilde kullanıldığı bu model, doğa seven kadınlara da oldukça hitap ediyor. El emeği olduğu o kadar öne çıkıyor ki, etkilenmemek elde değil. Ayrıca 8 Mart dünya kadınlar günü süslemeleri dahil, birçok konuda eşinize bu tarz bir hediye süslemesi yaparak onu mutlu edebilirsiniz.

Diğer Süslemeler

Sadece evinizin süslemeleri olarak düşünmenize gerek yok. Eğer yeterli bir bütçe ayarlarsanız daha farklı, daha özgün fikrileri uygulayabilirsiniz. Mesela dışarıda bir süsleme yapabilirsiniz. Bu herhangi bir mekan olabilir ya da insanların ortasında olabilir…

sinema süsleme
sinema süsleme

Mesela burada çok basit fakat oldukça hoş bir süsleme yapıldığına şahit oluyoruz. Bir yerel sinema düşünülerek projeksiyon ile yansıtılarak ortaya romantik sinema çıkmış. Bunu dışarıda hazır bir yerde uygulayabildiğiniz gibi, evinizde de projeksiyon yardımıyla uygulayabilirsiniz. Yine balonların şekilleri ve rengi çok dikkat çekiyor. Masa da gül yapraklarıyla donatılmış ve ufaktan mumlardan yardım alınmış. Böyle yaratıcı fikirlere kadınlar bayılırlar!

piknik tipi süsleme
piknik tipi süsleme

Mekan olarak açık alan mı düşünüyorsunuz? O zaman bu 8 Mart dünya kadınlar günü süslemeleri arasında en çok dikkat çeken model size göre… Bu süslemeye baktığımızda piknik usulü bir süslemenin ortaya koyulduğunu görmekteyiz. Konfor için minderlerden yardım alınmış. Yine paletler yardımıyla da masa yapılmış.

Balonlar paletlere sabitlenerek dikkat çekici bir ambiyans yakalanmış. Her ne kadar doğum günü konsepti olarak gözükse de 8 Mart için de böyle bir süsleme yapabilirsiniz, hiç problem olmayacaktır. Bu tarz süslemeler diğer süslemelere göre çok daha fazla seviliyor. Daha özgün olmasından kaynaklı olsa gerek, kadınların vazgeçilmezi oluyor. İlla restoranda para harcamanıza gerek yok, kendi emekleriniz ile mini-restoran oluşturmak çok daha takdir edilesi bir görüntü ortaya çıkaracaktır.

Nostaljik Süsleme

nostaljik süsleme
nostaljik süsleme

Daha nostaljik ve daha sade bir süsleme de düşünebilirsiniz. Burada evin köşesi çok düzgün bir şekilde kullanılmış. Eski bir radyo, önünde minik çikolata ve tatlılar yer alıyor. Eğer eşiniz tatlıya çok düşkünse, onun en sevdiği tatlıyı yapıp evinizin köşesini nostaljik bir şekilde dizayn edebilirsiniz.

Zaten süslemelerde genel bir anlayış yerine daha çok eşinize hitap edecek şeyleri tercih edin. Onu en iyi siz tanıyorsunuz ve nelerden hoşlandığını en iyi bilen yine siz olduğunuzdan dolayı bu konudaki sorumluluk tamamen size ait. Eğer onun özelinde şeyler düşünürseniz sizin onu iyi tanıdığınızı düşünecek ve kendini özel hissedecektir.

En Önemlisi İyi Tanımak

Özel günleri anlamlı kılmak için yukarıdaki örnekler dahil birçok şey yapılabilir fakat en önemlisi karşınızdaki insanı iyi tanımaktan geçiyor. Eğer eşinizi iyi tanımıyorsanız onun etkileneceği şeyleri bilmiyorsanız hüsrana uğrayabilirsiniz.

8 Mart dünya kadınlar günü süslemeleri dahil birçok özel konuda, kadınlardan daha çok kadınınızı iyi tanımalısınız. Onun sevdiği, etkileneceği şeyleri yaparsanız, hem iyi tanıdığınızı kanıtlamış olursunuz, hem de çok iyi sonuçlar elde edip, emeklerinizin boşa gitmesinin önüne geçmiş olursunuz.

1 Yorum

  1. Ayyy çok güzel hepsiii ♥ Kadınlar gününden sonra rastladım bu konuya ama biz kadınlar her zaman hak ediyoruz bence böyle güzel hazırlıkları 🙂 Ellerinize sağlık, pek güzel olmuşlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz