Açık Alan Yemek Odası Tasarımları

4
254

Bahçemizde güzel bir hazırlık yapmanın zamanı geldi. İşe kahvaltımızı yaptığımız dostlarımızla akşam yemeklerini yediğimiz, keyifli vakit geçirdiğimiz yemek masası ve sandalyelerden oluşan yemek alanıyla başlayabiliriz. Bahçe mobilyalarınızı değiştirmeyi düşünüyorsanız seçtiğimiz tasarımlar sizlere alternatif fikirler sunabilir. Keyifli seyirler!

acik-alan-yemek-odasi-tasarimlari

Taş duvarlarla dekore edilmiş güzel bir şömine, üst kısımdan kapalı, bahçe masası ve sandalyelerden oluşan açık alan yemek odası tasarımı. Akşamları aydınlatmak için, küçük led ampuller kullanarak sevimli ve romantik bir dekorasyon elde edebilirsiniz.

acik-alan-yemek-odasi-tasarimlari-1

Ahşap oval bahçe masası ve sandalyelerden oluşan açık alan yemek odası tasarımı. Sandalyelerinize minderler koyarak daha rahat bir oturma alanı oluşturabilirsiniz. Ağaçlara küçük renkli led ampuller asarak eğlenceli bir aydınlatma sağlayabilirsiniz.

acik-alan-yemek-odasi-tasarimlari-2

Evinizin bahçe girişi, ahşap yemek masası ve banklardan oluşan sade ve modern yemek alanı. Aydınlatma için ekstra çaba harcamanıza gerek yok salondan süzülen ışıklar ortamı aydınlatmak için yeterli olacaktır.

acik-alan-yemek-odasi-tasarimlari-3

Hasır yemek masası ve koltuklardan oluşan küçük yemek alanı tasarımı. Bahçenizde yemek odanızı kurabileceğiniz bir gölgelik yoksa, ortasından şemsiye geçirebileceğiniz modeller düşünebilir, kendiniz bir gölgelik oluşturabilirsiniz. Ayrıca bu tasarım bahçesinde dar alana sahip olanlara masaya kapanabilen sandalye ve koltuklarıyla güzel çözümler sunuyor. Hasır ürünlerin temizlenmesi zordur. Bu yüzden ilave cam masa tablası kullanılan tasarımlar tercih etmelisiniz.

acik-alan-yemek-odasi-tasarimlari-4

Bahçenizde ağaçların arasında, dikdörtgen yemek masası ve sandalyelerden oluşan şirin sevimli yemek alanı. Yemek masanızda pembe masa örtüsü tercih ederek bahar renklerini kullanabilir, masanızda doğal bir süsleme yapabilirsiniz.

acik-alan-yemek-odasi-tasarimlari-5

Bahçenizde yemek alanı için yaptırdığınız gölgeliği yapraklarla süsleyerek bahçenizle hoş bir uyum yakalayabilir, yemek zamanı daha serin bir ortam elde edebilirsiniz.

acik-alan-yemek-odasi-tasarimlari-6

Bahçeniz geniş ve sabit bir yemek alanı düşünüyorsanız bence sizin için en uzun ömürlü tasarım taş bahçe masası. Sandalyelerde ahşap seçimler yaparak konforu sağlayabilirsiniz. Hatta katlamalı sandalyeler tercih ederek kış mevsimi geldiğinde kaldırdığınız da fazla yer kaplamamış olur. Bahçe masasında taş tercih ettiğiniz için yağmur ve soğuk hava şartlarını dert etmenize gerek yok.

acik-alan-yemek-odasi-tasarimlari-7

Aslına bakarsanız bahçe için en kullanışlı mobilyalar plastik masa setleri. Estetik açıdan pek hoşumuza gitmese de plastik masa ve sandalyeler dış mekanda hem kullanışlı hem de uzun ömürlü. Sandalyelerinize renkli minderler koyarak plastik bahçe takımlarınıza estetik ve konfor ekleyebilirsiniz.

4 YORUMLAR

  1. Bayılıyorum açık alanda şöyle yemekler yemeye ama maalesef alanım yok. Bahçem çok küçük ve yemek odası sığacak yerim yok. Acaba küçük bahçeler için de öneriler sunabilir misiniz bize?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz