Ahşap Boyama ile Yapılan Sehpa Modelleri

3
1211

Ahşap boyamaya merakınız varsa yavaş yavaş evdeki mobilyaları yenilemeye ve ahşap objelerle eviniz için aksesuarlar yapmaya başlamışsınız demektir. Bu yazımızda sizlere ahşap boyama ile yapılan el emeği sehpa modellerini göstereceğiz. Umarım yazımızda kullandığımız ürünler sizlere alternatif fikirler sunabilir.

Oturma odasında, salonda dekore edebileceğiniz sade ve şirin bir sehpa modeli. Bu tarz bir sehpayı kendiniz yapmayı düşünüyorsanız ahşap boyama üzerine sulu transfer uygulamanız gerekiyor. Sulu transfer uygulamasına hakim değilseniz buna benzeyen bir modeli pirinç dekupaj tekniği ile de yapabilirsiniz. Tam aynı modeli elde edemezsiniz ama buna yakın bir sehpanız olur. Pirinç dekupaj için, ahşap boyamada pirinç dekupaj tekniği başlıklı yazımızdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Mis gibi demlediğiniz çayı bu şirin sehpada ailenize ve misafirlerinize keyifle sunabilirsiniz. Beyaz üzerine çiçekli bir sehpa hemen hemen her dekorasyonla kolaylıkla uyum sağlar.

Salonunuzda krem yada bej şık bir koltuk takımınız varsa altın sarısı desenlerle süslenmiş simitçi sehpasını düşünebilirsiniz. Klasik ev dekorasyonuyla rahatlıkla uyum sağlayabilecek bir sehpa modeli.

Koltuk yastıklarında çiçekli desenler tercih ettiyseniz sehpaya pembeli, mavili renkli aksesuarlar koyarak süsleyebilirsiniz. Bu tarz bir sehpa yapmak için ahçap boyama üzerine stencil şablon uygulamanız gerekiyor.

Simitçi sehpalarını bildiğiniz üzere iki yönlü kullanabiliyorsunuz. Bir tarafı bir tepsiyi andırırken, diğer tarafı düz bir sehpadır. Bu sehpa yukarıda paylaştığımız simitçi sehpasının diğer yüzü.

Bu ise eski bir sehpadan ahşap boyama ile dönüşüme uğramış dekoratif bir sehpa modeli. Evinizdeki mobilyalardan sıkıldıysanız boyayarak onları yenileyebilir, dekorasyonunuzu hareketlendirebilirsiniz.

Mobilya boyama hakkında merak ettiklerinize mobilya nasıl boyanır başlıklı yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Eviniz için simitçi sehpası almayı yada yapmayı düşünüyorsanız size alternatif bir başka modelimizde bu vintage simitçi sehpası.

Ahşap boyama emek isteyen zahmetli bir iş. Boş zaman ve ciddi bir uğraş istiyor. Bu yüzden yapamıyorsanız ama ahşap el emeği ürünlere meraklıysanız satın almanızı öneririz. Evinizdeki eşyaları boyamak yenilemek istiyorsanız mobilya boyama kategorimizdeki diğer yazılarımızı inceleyebilir, görüş ve önerilerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

 

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here