Ahşap Boyamada Pirinç Dekupaj Tekniği

12
875

Merhaba arkadaşlar, ahşap boyamaya ilginiz varsa eminim pirinç dekupaj tekniği çok hoşunuza gidecek. Çünkü ahşap boyama üzerine pirinç dekupaj tekniği peçete dekupaj tekniğine göre hem uygulaması daha kolay hem de hata yapma ihtimaliniz daha az. Tek dezavantajı peçeteye göre tabi ki daha pahalı. Tek bir pirinç dekupaj kağıdı 4TL ile 5TL arasında değişiyor. Ahşap boyamada pirinç dekupaj uygulamasını fotoğraflarla anlatmak yerine sizler için profesyonel olarak bu alanda çalışan Zehra arkadaşımla güzel bir video hazırladık. Video arka fonuna da yaramaz bir çocuğun, oğlum Ata’nın çığlık seslerini koymak zorunda kaldık affınıza sığınarak 🙁

Sizler için hazırladığımız bu videoda hem ahşap boyamanın hemde pirinç dekupaj uygulamasının nasıl uygulandığını detaylı bir şekilde anlatmıştır. Yine aklınıza takılan sorular olursa kendisine hem buradan hemde zehrashobbyhouse instagram hesabından ulaşabilirsiniz.

Kullandığımız malzemeler:

 • Dantel renk boya
 • Buz yeşili boya
 • İpek fırça
 • Sünger ve normal zımpara
 • Pirinç dekupaj kağıdı
 • Stencil şablon
 • Dekupaj tutkalı
 • Vernik
 • Makas

Ahşap boyama için daha detaylı anlatıma kendin yap kategorimizdeki mobilya nasıl boyanır başlıklı yazımızdan ulaşabilirsiniz. Bundan sonraki videoyu eskitme tekniği üzerine hazırlamayı düşünüyoruz. Sizler de merak ettiğiniz ahşap boyama uygulamalarını bizlerle paylaşın biz sizin için üzerine çalışalım 🙂

12 YORUMLAR

 1. Bu tekniğin zor olduğunu düşünüyordum. Videonuz sayesinde hiç de öyle olmadığını gördüm. En kısa zamanda bende deneyeceğim. Ellerinize sağlık çok güzel oldu.

 2. Mutfağımda kullanıyorum.Gercek çok kullanışlı ,pastel tonlari ve puantiyesiyle tatli bir hava oluşturdu.Sıradan ekmekliklerle kıyaslanamaz bile.İçine 5-6 ekmegi rahatlıkla koyabiliyorum.Kutu da mutfağın bütün ıvır zıvırını topladı.Teşekkür ederim????????

 3. Pirinç dekupaj tekniğini sürekli duyuyorum. Ama bu kadar kolay olduğunu bilmiyordum . Cektiğiniz videonun açıklığı sayesinde öğrenmiş oldum. Çok teşekkür ediyorum . Videolarınızın devamını bekliyoruz .

 4. Çok güzel olmuş zehrashobbyhouse harika ürünler var.Ürünlerinizden çok memnunuz gayet kullanisli ve şık Videolarinizin devamını bekliyorum.İyi çalışmalar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here