Ahşap Ev Projeleri

4
858

Evinizin iç görünümünü değiştirmek istiyor fakat büyük yapısal değişiklikler yapmak istemiyorsanız sizlere çok para harcatmayacak ahşap ev projelerimiz var. Aşağıdaki fikirleri yapmak hem kolay hem ekonomik. Bu projeler iç tasarıma özel dokunuşlar eklemek isteyenler için otantik fikirler sunuyor. Sizler için seçtiğimiz bu tasarımlara göz atın ve projenizi seçin.

Ahşap Vazoluk

ahsap-ev-projeleri

Bahçenizde bulunan hasta yada kurumuş ağaç gövdelerinden vazoluk yapabilir, evinizin dekorasyonuna rustik dokunuşlar ekleyebilirsiniz. İhtiyacınız olan malzemeler, zımpara, zincir testere ve el matkabı. Zincir testere ile ağaç gövdesini şekildeki gibi dilimleyin. İç kısımlara zımpara yapın ve koyacağınız vazonun genişliğine göre el matkabı ile delin. Ağaç dilimlerinin iç kısımlarında yaşayan bir takım haşereler olabilir bunun için de normal bildiğimiz ev fırınında 200 derecede 2 saat pişirin. Böylelikle bulunan bütün canlılar ölecektir.

ahsap-ev-projeleri-1ahsap-ev-projeleri-2

Yemek Masası İçin Rustik Mumluk

ahsap-ev-projeleri-3

Ağaçlarla yemek odanızın dekorasyonunda küçük değişiklikler yapabilir, el emeği mumluklar ile romantik yemek masası dekorasyonu elde edebilirsiniz. İhtiyacınız olan malzemeler, ortalama 4 cm genişliğinde odun, el testeresi, 1 1/2 matkap ucu, matkap ve şekildeki gibi metal mumlar. Öncelikle ağaç gövdesini istediğiniz uzunluklarda testere ile kesin.

ahsap-ev-projeleri-4ahsap-ev-projeleri-5

Matkap ile sol şekildeki gibi koyacağınız mumun ölçülerine göre delin. Sağ şekildeki gibi mumları yerleştirin. İster yemek masanızda, ister konsol üzerinde dekore edebilirsiniz.

Ahşap Resim Çerçevesi

ahsap-ev-projeleri-6

Rustik pencere resim çerçevesi ve sevdiğinizle bir fotoğraf. Asmak için bir yer düşünün, asın ve evinize romantik dokunuşlar ekleyin.

Ahşap Çubuklardan Vazo

ahsap-ev-projeleri-7

İnce dallar, istediğiniz boyutlarda boş bir kutu, sıcak tutkal tabancası, ince siyah karton yada kağıt, dalları aynı boyda ayarlamak için makas yada bıçak.

ahsap-ev-projeleri-8ahsap-ev-projeleri-9

Siyah ince kartonu seçtiğiniz kutunun çevresine göre kesin. Silikon tabancası ile kartonu kutuya yapıştırın.

ahsap-ev-projeleri-10

Topladığınız ağaç dallarını makas yada bıçak ile kutuyu tamamen kapatacak boyda kesin. Dalları birer birere silikon ile kutuya yapıştırın. Rustik vazo hazır dekore etmeniz için sizi bekliyor.

Orijinal Köpek Besleme Kasesi

ahsap-ev-projeleri-11

Yine bir ağaç gövdesini değerlendirdik ve köpeğimizin mama kabını koymak için otantik bir aksesuar yaptık. Rustik bir dekorasyon ve uyumlu köpek besleme kasesi.

Resim Çerçevesini Yenileyin

ahsap-ev-projeleri-12

Sıkıldığınız, artık kullanmaktan hoşlanmadığınız resim çerçevesini ahşap dilimlerle yenileyebilirsiniz. İhtiyacınız olan malzemeler, el testeresi, odun ve sıcak tutkal tabancası. Testere ile odunu şekildeki gibi dilimleyin.

ahsap-ev-projeleri-13

Dilimlediğiniz odun parçalarını şekildeki gibi tutkal ile resim çerçevesine yapıştırın. Etrafın tutkal olamasını istemiyorsanız çalışma yapacağınız alana bir gazete sermeyi unutmayın.

Ahşap Altlıklar

ahsap-ev-projeleri-15

İçecekleriniz için altlık yapabilir, misafirlerinize ikramlarını sunarken şaşırtabilirsiniz. Dilerseniz aile bireylerinin her biri için isimli altlıklar yapabilirsiniz.

Rustik Sehpa

ahsap-ev-projeleri-16

Salon yada oturma odanızın dekorasyonunu el emeği rustik sehpa ile yenileyebilirsiniz. İhtiyacınız olan malzemeler, ortalama 3-4 cm çaplarında ve 9 cm uzunluğunda 16 tane odun, tel, teli kesmek için bir pense, şeffaf yapıştırıcı ve ortalama 75-80 cm ölçülerinde yuvarlak cam masa tablası. Odunları birleştirin ve telle bağlayın. Masa tablasını kuvvetli bir yapıştırıcı ile üstüne yerleştirin. Silikon kullanmayın leke yapacaktır ve masa tablası da cam olduğu için kötü bir görünüm verecektir. Seçtiğiniz projeye dair aklınıza takılan soruları bizlere yazabilirsiniz.

4 YORUMLAR

  1. mrb ahşap mumluk yapımı çok kolaymış bundan küllük yapmayı düşünüyorum ahşap küllük yapımı da aynı şekilde olur herhalde içine metal küllük koysam daha mı güzel olur sizce yoksa direkt tahta mı olsun

  2. Köpek besleme kasesi ve mumluk fikirleri çok güzel ama diğerleri de çok güzel. Zaten ahşap olunca girdiği her şeye bir şıklık bir hoşluk katıyor. Güzel fikirleriniz için tebrik ve teşekkür ederim sizlere de.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz