Ahşap Kasalardan Kendin Yap Projeler

4
1729

Ahşap meyve kasalarını yeniden değerlendirerek evlerinize vintage dokunuşlar eklemeye ne dersiniz? Bugün ahşap kasaları, duvarlarda birer raf, masamızı süsleyen bir saksı, tekerlekli oyuncak kutusu yada mutfak dolabı olarak görmeye hazır olun.

Meyve Kasalarından Kitaplık

ahsap-kasalardan-kendin-yap-projeler

Ahşap meyve kasalarını yatay ve dikey olarak şekildeki gibi birbirlerine çivi ile monte edebilir ve kitaplık olarak kullanabilirsiniz. Çalışma odalarınıza vintage stiller eklemek istiyorsanız kesinlikle güzel bir alternatif.

ahsap-kasalardan-kendin-yap-projeler-1

Bu projemizde farklı boylardaki meyve kasalarını temizledikten ve zımparaladıktan sonra şekildeki gibi duvara sabitleyerek bir kitaplık elde ediyoruz. Çalışma odanızda oldukça uygun bütçeli bir değişiklik istiyorsanız meyve kasalarından kitaplık fikrini düşünebilirsiniz.

Meyve Kasalarından Sehpa

ahsap-kasalardan-kendin-yap-projeler-2

Ahşap kasaları şekildeki gibi bir araya getirerek hareketli sehpalar yapabilirsiniz. Uğraştırıcı ve zaman alıcı tasarım olsa da ortaya çıkan vintage sehpa tasarımı eminim hoşunuza gidecektir. İhtiyacınız olan malzemeler, vida, çivi, matkap, tekerlekler, dübel ve karanlık kahverengi ahşap boyası. Şekildeki gibi vidalar ve matkap ile ahşap kasaları monte edin ve dört köşesine tekerlekleri vidayla tutturun. Ahşap boyasıyla boyayın ve kurumaya bırakın. Kuruduktan sonra istediğiniz yerde sehpa amaçlı kullanabilirsiniz. Salon yada oturma odalarınızda uygun fiyatlı küçük değişiklikler yapmak istiyorsanız bu tarz bir vintage sehpa yapabilirsiniz.

Meyve Kasalarından Dolap

ahsap-kasalardan-kendin-yap-projeler-3

Ahşap meyve kasalarını şekildeki gibi banyo yada lavabo duvarlarınıza monte ederek dolap olarak kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken iki adet ahşap meyve kasasını temizleyip zımparaladıktan sonra çivi ile yan yana duvara monte etmek. İçerisine makyaj kutusunu, aksesuarlar ve havlularınızı koyabilirsiniz.

ahsap-kasalardan-kendin-yap-projeler-4

Ahşap meyve kasalarından sadece banyo yada lavabolar için değil mutfağınız için de dolaplar yapabilirsiniz. Farklı boylardaki meyve kasalarını zımparaladıktan sonra şekildeki gibi bir araya getirin ve duvara sabitleyin. İçerisine dilerseniz bardak, tabak, çanak gibi mutfak eşyalarınızı koyabilir yada tuzluk, biberlik gibi baharatlık koyabilirsiniz.

Meyve Kasalarından Ayakkabılık

ahsap-kasalardan-kendin-yap-projeler-5

Üç adet kasayı, ikisi yatay yan yana, biri sağ kasanın üstüne dikey olacak şekilde, çivi ve matkap ile birbirlerine monte ederek ayakkabılık olarak kullanabilirsiniz. Sol kasanın üstünde ayırdığınız boşluğa çizmeleri, diğer kısımlara da kısa boylu ayakkabılarınızı koyabilirsiniz.

Meyve Kasalarından Raf

ahsap-kasalardan-kendin-yap-projeler-6

Ahşap meyve kasasından raf yaparak kapı girişindeki duvarınıza monte edebilir, anahtarlıkları asabilir yada gözlük gibi dışarı çıkarken yanınıza almanız gereken eşyalarınızı koyabilirsiniz.

Ahşap Meyve Kasalarından Saksılar

ahsap-kasalardan-kendin-yap-projeler-7

Ahşap meyve kasalarından etkinlikler yapmaya devam ediyoruz. Şimdi ise sırada iç açıcı bir tasarım var. Kasalardan saksılar yaparak renkli bitkilerle evlerimizi süslüyoruz. Kasanın içerisini toprakla doldurun. Tabi ki altına ahşap saksı altlığı koymayı unutmayın. Toprakla doldurduktan sonra istediğiniz bitkileri ekin ve evinizde istediğiniz köşeye koyun.

ahsap-kasalardan-kendin-yap-projeler-8

Dilerseniz saksınızın etrafını şekildeki gibi bal kabakları ile süsleyebilirsiniz.

Ahşap Kasadan Oyuncak Kutusu

ahsap-kasalardan-kendin-yap-projeler-9

Çocuğunuz oyuncaklarını koymak için tekerlekli bir kutu yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan malzemeler, ahşap kasa, pembe yada mavi tekerlekler, çivi, vida, renkli (çocuğunuzun cinsiyetine göre) eski kumaş parçaları, kontrplak ve kumaş zımbası. Kasanın dört köşesine tekerlekleri vida ile tutturun. Kasanıza göre kontrplaktan bir kapak yapın ve çivi ile tutturun. Seçtiğiniz kumaş parçalarını kontrplağa zımba yapın ve içerisine çocuğunuzun oyuncaklarını doldurun. Tekerlekleri sayesinde portatif ve el yapımı olduğu için oldukça uygun. Ahşap meyve kasalarını şekillerdeki gibi değerlendirebilir ve ev ekonominize katkı sağlayabilirsiniz.

4 YORUMLAR

  1. komşum damacanın altına koyana kadar meyve kasası dekor olur mu diyordum ama hakikaten çok güzel görünüyor. meyve kasası dekor olarak rahatlıkla kullanılabilir, ama bunların plastik olanları pek güzel durmuyor diye düşünüyorum. bunları yaptırsak tam istediğimiz gibi maliyeti çok yüksek olur mu acaba

    • Size katılıyorum plastik kasaların doğal bir havası olmadığı için ahşap kasanın verdiği dekoratif etkiyi elde edemiyorsunuz. En çok hangi kendin yap projesini beğendiniz?

  2. Bu tarz projeleri çok beğeniyorum ve çok destekliyorum. Merak ettiğim şeyse, bu kasaları özel olarak mı alıyorlar yoksa ellerinde var olanları mı kullanıyorlar acaba? Her nası oluyorsa da bu fikirler pek bir hoş. Tebrik ederim.

    • Merhaba ahşap kasa elinizde yoksa satın alarak temin edebilirsiniz. Marketler değilde arabayla gezen meyve sebze satan sokak satıcıları kasa ile satış yaptıklarında bu tarz kasaları kullanıyor ?.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz