Ahşap Saksı Fikirleri

2
2176

Eski çekmece, paletler veya ahşap sandalyelerden bahçe, teras ve eviniz için ahşap saksılar yapabilir ferah ve temiz bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Sizlerin ufkunuzu açacak ahşap saksı modelleri ile başlayalım isterseniz.

ahsap-saksi-fikirleri

Bahçenizde kendiniz için salata, biber ve domates yetiştirmek isterseniz böyle bir ahşap saksı düşünebilirsiniz. Bahçeyle uğraşmayı çok seviyorum. Dinlendiriyor, bütün kötü enerjisini alıyor insanın. Kendiniz ve aileniz için sebzeler de ektiyseniz keyifli hale geliyor bahçeyle uğraşmak.

ahsap-saksi-fikirleri-1

Balkon yada terasa ahşap sebze kasasından oluşan saksı yapabilir ve zincirlerle asarak kullanabilirsiniz. Böyle bir ahşap saksı yapmak için sağlam, basit bir sebze kasası işinizi görür. Kasaya toprak koymadan önce kalın çöp poşetiyle kaplamayı unutmayın.

ahsap-saksi-fikirleri-2

Eskimiş, ahşap posta kutusunu saksı olarak değerlendirebilirsiniz. İçerisine toprak koyup istediğiniz renklerde çiçeklerinizi ekin ve evinizin girişini daha estetik hale getirin. Bu saksılar ile hem ortamı güzelleştirecek hem de bir geri dönüşüm projesi başlatarak örnek olacaksınız.

ahsap-saksi-fikirleri-3

Eski mobilyalardan çıkan çekmeceleri saksı olarak bahçenizde, balkonunuzda değerlendirebilirsiniz. Hatta istediğiniz renklerde ahşap boyama tekniği ile boyayabilirsiniz. Nasıl boyama yapacağınızı bilmiyorsanız mobilya nasıl boyanır başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

ahsap-saksi-fikirleri-4

Bahçenizde bulunan kurumuş ve hastalanmış ağaçları keserek gövdelerinden ahşap saksılar yapabilirsiniz. Evinizde, bahçenizde ve balkonunuzda istediğiniz yerde kullanarak dekore edebilir ve sıcak, samimi bir ortam oluşturabilirsiniz. Rustik ev dekorasyonu seviyorsanız bu saksılar sizlere ilham olabilir.

ahsap-saksi-fikirleri-5

Dikdörtgen ahşap saksı yaparak masa üstünde canlı çiçeklerinizi sergileyebilirsiniz. Bu şekilde bir saksı yaparken altını matkap ile delmeyi unutmayın. Çünkü toprağın havalanması gerekir. Aynı tonlarda plastik saksı altlığı alabilir yada kendiniz de ahşaptan bir saksı altlığı yapabilirsiniz. Yemek masasında böyle bir saksı ile sunum yapmak misafirlerinizi hem şaşırtacak hem de hoşlarına gidecek.

ahsap-saksi-fikirleri-6

Çekmeceler yine iş başında. Kullanmadığınız mobilya çekmecelerini duvara monte ederek saksı olarak kullanabilirsiniz. İçerisine de mevsimlik çiçekler ekleyerek her yıl dekorasyonunuzu yenileyebilirsiniz. İsterseniz her yıl çekmeceleri farklı renklerde boyayabilir yada ektiğiniz çiçeklerin rengine uygun boyayarak güzel bir uyum yakalayabilirsiniz.

ahsap-saksi-fikirleri-7

Ağaç gövdelerinden saksı projelerine devam ediyoruz. Birbirinden farklı renklerde güzel çiçekler bir ağaç gövdesinde bizleri karşılıyor. Yaratıcı ve farklı ahşap saksıları oluşturmak aslında o kadar da zor değil. Sadece biraz hayal dünyanızı zorlayacaksınız o kadar.

ahsap-saksi-fikirleri-7

Ağaç gövdelerinden yapılan uzun saksı modelleri hoşunuza gitmediyse bu şekilde yuvarlak hatlardan oluşan bir ahşap saksı da düşünebilirsiniz. Güzel bir bahçe ve ahşap bir saksı ile görsel bitki şöleni.

 

2 YORUMLAR

  1. Hepsi birbirinden güzel ama çekmece gibi olan ayrı bir güzel. Balkonumda düşündüm görür görmez ve harika bir görüntü oluştu zihnimde. Çok teşekkür ederim size, gerçekten çok tatlı fikirler alıyorum buradan 🙂

    • Merhaba Ömür Hanım, yorumlarınız için teşekkür ederiz ?. Ahşap saksı fikirlerini hem balkon hem bahçe dekorasyonuna rahatlıkla uyarlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz