Ahşap Yemek Odası Takımları

0
2869

Tatlı ve huzur dolu evimizin içinde en çok vakit geçirdiğimiz yerlerden biri yemek odasıdır. Aile olarak bir araya geldiğimiz, yemeklerin yendiği, gün boyunca başımıza gelenlerin anlatıldığı bu özel alanda bir o kadar özel ilgiyi hak ediyor. Tüm aile bireylerinin konforu ve genel kullanım göz önünde bulundurulduğunda yemek odası dekorasyon öğeleri de bir o kadar önem kazanmakta. Aile bireylerinin zevkleri ve yemek odası alanında geçirilen sürelerde dekorasyon biçimini etkilemekte. Bu alanı keyifli ve kullanışlı hale getirmek herkesi mutlu edecektir. Bu yüzdendir ki evimizin  yemek odası takımlarını seçerken dikkatli davranmalıyız. Tercihlerimizin herkes tarafından kabul gördüğüne kanaat getirip, seçim aşamasını bir anda hasır altı yapmamalıyız. Bizler de bu yazıda sizler ve aileniz için sizi ortak paydada buluşturacak bir yemek odası takımı ile çıka geldik.

Ahşap yemek odası takımları tüm aile bireylerinin seveceği, misafirleriniz için ilgi odağı olacağı bir mutfak takımı desek yanılmış olmayız. Doğal ahşap renkleriyle bezenmiş ahşap yemek odası takımlarınız bir o kadar da mütevazi olacaktır. Şimdi gelin vereceğimiz önerilerle ve ahşap yemek oda takımlarıyla yemek odalarınızı güzelleştirelim.

Beyaz Renk Ve Ahşabın Muhteşem Bütünlüğünden Yararlanın

Beyaz renk, yemek odası takımlarınız için doğru bir tercih olacaktır. Doğal bir ahşap görünümü ise yemek odasını takımınızı arşa çıkaracaktır. Beyaz ve ahşap görünümlü oda takımı mekan içerisinde samimi bir doğallık yaratmayı muhtemelen başaracaktır. Dahası doğal görünüm kazanmış yemek odanızı doğal bitki ve içerikler zenginleştirirseniz, mekanın son parçalarını da tamamlamış olursunuz. Beyaz, ahşap, yeşil bitkiler gibi unsurlar yemek odanızın çehresini kesin bir netice ile değiştirecektir. Karanlık yemek odalarınıza ferahlık gelecek, artık ışık kaynaklarına ihtiyaç duymayacaksınız.

Yemek odanızdaki diğer bir önemli unsur ise masanın formudur. Ahşap yemek odası takımları içerisinde dikdörtgen veya yuvarlak masalar kullanmak yine yemek keyfini artırıp, güzel dakikalar geçirmenizi sağlayabilir. Kısacası yemek odanıza bakanlar bakmaya doyamayacak, yemek yiyenler hiçbir zaman kalkmak istemeyecektir. Gelecek altın gününde veya ofiste siz konuşuluyor olabilirsiniz.

Ahşap Yemek Odası Takımlarınızda Metalin Şıklığına Kulak Verin

Şık ve gösterişli yemek odası severlerin tek uğrayacakları nokta ahşap ve metalin kombinasyonudur. Bu kombinasyonda metal tüm gücü ve şıklığı ile takım içerisinde kendini belli edecektir. Gri yada farklı tonlardaki metallerden ziyade siyah ve koyu tonlardaki metalleri ahşap yemek odası takımlarında kullanmak daha iyi sonuçlar verecektir. Ahşap ve metalin birlikteliği adeta yemek odanızda muhteşem bir auroraya sahip olacaktır. İki unsurdan doğan şıklık ve doğallık, metalin baskınlığını yok edecek, ahşabın samimi doğallığını ise azaltacaktır. Metal ve ahşap birlikteliğiyle dekore edilmiş yemek odalarında minimal etkiler her zaman önemlidir. Küçük bir çiçek demeti veya mumlarla yemem masanızı yada odanızı süsleyebilirsiniz. Rahatlıkla söylemeliyiz ki uygulayacağınız bu küçük etkiler, zaman içerisinde güzel dönütler oluşturacaktır.

Dahası metal ve ahşap yemek odası takımları kombinasyonunda size önerimizi süslü dekorlardan kaçınmanızdır. Buna benzer dekorlar metalin mekandaki etkisini sekteye uğratacaktır. Tellerle yapılmış küçük el işlerini ve dekorlarını rahatlıkla bu birliktelikte kullanabilirsiniz.

Saf Ahşabın Etkisi İle Büyülü Ortamlar Yaratın

Saf ahşap yemek odası takımları bir çok durumda iyi bir seçenek olabilir. Sadeliği ve içten bir basitliği ortaya çıkaran bu takımlar gösteriş sevmeyenlerin ilk adresi olabilir. Saf ahşaba sahip olan mekanlarda ahşap her zaman ilk göze çarpan unsur olacaktır. Bu durum bazen misafirlerinizi yahut ailenizin içerisinde yer alan bireyleri biraz olsa da sıkabilir. Bu durumu ortadan kaldırmak için ise ortamı renklendirecek ve daha komplike hale getirebilecek unsurlar her zaman işe yaramaktadır. Öyle ki bu türdeki yemek odalarında parlak, ışıltılı, kristalli, ve mat olmayan nesneleri kullanmak her zaman ortamda güzel bir etki yaratacaktır. Parlak ve ışıltılı unsurlar sayesinde saf ahşap yemek oda takımınız komplike bir hale gelerek, kullanıcıların yemek keyiflerini bir o kadar artıracaktır. Yine de aklınızda bulunsun, bu nesneler her zaman kişilere bağlı olarak aynı sonuçları vermeyebilir. Buna bağlı olarak parıltılı ve ışıltılı nesneleri çok kullanmakta fayda görüyoruz.

Saf ve sade ahşap yemek odası takımlarında diğer bir dikkat edilecek husus ise sandalye şekilleri ve yemek masasının formudur. Sandalye şekilleri klasik şekillere benzememeli, yeni ve inovatif içerikler sunmalı, kullanıcıları şaşırtmalıdır. Sadelik içerinde dikkat çeken bu sandalye şekilleri her zaman iyi sonuçlar doğuracaktır. Masa formlarında dikkat edilecek en önemli unsur masanızın yuvarlak olmamasıdır. Bu türe özel olarak masalarınız yuvarlak olursa yemek keyfiniz sekteye uğrayabilir. Yuvarlak saf ahşap yemek odası türleri tercih edilmeyen takımlardır.

Ahşabın Doğal Dokunuşlarına Yemek Odalarınızda Yer Verin

Doğal olmak hiçbir zaman bu kadar güzel olmamıştı. “Doğal ve salt ahşap yemek odası takımları”nı mekanlarınızda kullanmaktan çekinmeyin. Birçok ev sahibi hala bu değişime hazır olmasa da, ilk sizin bu değişimi uygulamanız sizi bir öncü haline getirecektir. Doğal salt ahşap model kullanımı biraz cesaret gerektirse de, bu tür yemek odalarının ihtişamı burada saklı. Doğallık ve saltlık ilk bakışta farklı görünümleriyle garip dursa da, zaman içerisinde diğer modeller size daha garip gelmeye başlayacaktır. Doğadan izleri yemek odanızın içerisine sığdırabildiğiniz bu takımları yapay nesnelerle süsleyebilirsiniz. Mekan içerisinde bu saltlığın içerisinde doğal nesneler kullanmak ortamınızın büyüsünü yitirmesine neden olabilir. Bu yüzden ortamınızdaki dekorların minimal yapıda olmasında dikkat edin, yapay dekorlar kullanın. Dahası doğal ahşap görünümlü masanız yanında asla aynı dokudaki sandalyeleri kullanmamanızı öneririz. Yemek odası içerisinde sandalyeleri yine yapay görümlü sandalyeler olmasına dikkat etmelisiniz. Sandalyeleriniz metal ya da sert görünümlü plastikler olabilir . Kısacası doğanın izlerine ve dokunuşlarına yemek odanızda özgür bırakın.

Farklı Ahşap Dokularına Kulak Verin

Normal ve sıradan bir ahşap görünüm yerine ahşap yemek odası takımları farklı ahşap dokularından oluşması iyi bir seçenek olabilir. Düzenli ve örüntülü ahşap modellerinin takımın unsurlarında kullanmanız, ortamda düzen etkisi yaratacaktır. Düzen etkisi ile oluşturulan bu büyü ortamdaki seyir zevkine keyif katması muhtemeldir. Yine de bu etki ortamdaki sıradanlığı etkileyebilir. Bu durumu etkilemek için ortamda küçük düzensizlikler yaratacak küçük dekorlar kullanabilirsiniz. Örnek olarak, saçılmış boncuklar, garip şekillere sahip sandalyeler yahut garip tabaklar ve bardaklar.

Düzensiz ve tek düze olmayan ahşap örüntülerinden oluşan dokular ise ortama özgürlük havası katacaktır. Dokunun sağlamış olduğu bu düzensizlik yemek odası takımınız içerisinde gelen sıradanlığı da yok etmeye gücü yetecektir. Bu gibi takımlarda ise düzenli ve klasik şekillere sahip dekorları ve sandalyeleri kullanmalısınız. Saf ahşap görünümü tercih etmiyorsanız, farklı dokulardaki ahşap yemek takımlarına yönelmenizde fayda var.

Sonuç olarak ahşap yemek odası takımları sizler için güzel seçenekler her zaman yaratacaktır. Sıradan ve tek düze şekildeki yemek odası takımlarından bunaldıysanız, onlara şans tanıyabilirsiniz. Eeee ne diyelim, mutlu evlerinizde, akşamüstü sevimli yemeklerinizde ahşap yemek odası takımları ailenizin keyfine ortak olsun, yeni bir yazıda görüşmek üzere.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz