Akdeniz Yemek Odası Modelleri

0
222

Akdeniz stili, sahillerdeki geleneksel mimariden esinlenerek oluşturulmuş bir stildir. Bu stil içinde daha çok mavi, yeşil, turkuaz, beyaz, sıcak toprak ve baharat renklerini barındırır. Sizin için seçtiğimiz Akdeniz yemek odası modellerine göz atarken bu stil hakkında konuşmaya devam edelim isterseniz.

akdeniz-yemek-odasi-modelleri

Beyaz deri sandalyeler, ahşap oval yemek masası ve koyu kahverengi dresuardan oluşan Akdeniz yemek odası. Yemek odası duvarlarında renk olarak beyaz tercih edilirken duvar aplik ve tablolarla hareketlendirilmiş. Halı olarak kırmızı, mavi ve beyazlardan oluşan yöresel bir halı tarzı tercih edilmiş. Gördüğünüz üzere Akdeniz stili yemek odası yada ev dekorasyonu oluşturmak istiyorsanız bu tasarımda olduğu gibi sıcak toprak renkleri kullanabilirsiniz.

akdeniz-yemek-odasi-modelleri-1

Turuncu sandalyeler, kristal avize, yöresel halı, doğa tablosu ve cam yemek masasından oluşan Akdeniz yemek odası. Yemek odası duvarlarında, baharat renklerinden biri olan pas kırmızı tercih edilerek Akdeniz esintileri yakalanmaya çalışılmıştır. Akdeniz tarzı yemek odası dekorasyonu düşünüyorsanız bu tasarımda olduğu gibi yemek odanızda turunculara bolca yer verin.

akdeniz-yemek-odasi-modelleri-2

Klasik bir Akdeniz yemek odası tasarımı oluşturmaya ne dersiniz? Cevabınız evetse yemek odası için dokusunda Akdeniz oymaları olan klasik bir büfeyle işe başlayabiliriz. Sandalyelerde mor ve köri sarısı kombinasyonundan oluşan kumaş tercih edebilirsiniz. Aydınlatmada şamdan avizeler tercih edebilir renk olarak da büfe de kullandığınız tonları tercih edebilirsiniz. Sıcak bir ortam oluşturmak için yemek odanızı çiçeklerle süslemeyi unutmayın.

akdeniz-yemek-odasi-modelleri-3

Beyaz koltuk, beyaz sandalyeler ve turuncu ve uçuk mavi kombinasyonundan oluşan sandalyelerle bu tasarımda hem 3 farklı renk hem de 3 farklı stil kullanılarak yemek odasında farklılık yaratılmış. Masif konsol, şamdan avize, tablolar ve sıcak tonlarda aksesuarlarla Akdeniz yemek odası modeli. Akdeniz yemek odası dekorasyonun en önemli aksesuarlarından biri olan toprak saksıları görmekteyiz masa süslemesinde.

akdeniz-yemek-odasi-modelleri-4

Sandalyelerde zarif çiçek motifleri kullanılarak hoş bir estetik yakalanmış yemek odası dekorasyonunda. Aydınlatma da ise Akdeniz stilin vazgeçilmez tasarımlarından olan şamdan avizeler tercih edilmiş. Yemek masasında yuvarlak kesimler tercih edilerek alan verimli bir şekilde kullanılmış.

akdeniz-yemek-odasi-modelleri-5

Akdeniz yemek odası dekorasyonunda niş modeli. Nişler mumlarla süslenerek otantik bir hava yakalanmış. Kumaş ve perde de açık tonlar tercih edilerek yemek masasında kullanılan ton yakalanmaya çalışılmıştır.

akdeniz-yemek-odasi-modelleri-6

Akdeniz yemek odası modellerimizin sonuna geldik. Akdeniz stilini ise özetlemek gerekirse şöyle diyebiliriz;

  • Dokulu duvar dekorasyonun bolca görüldüğü tasarımlardır.
  • Yazımızın girişinde de söylediğimiz gibi, mavi, su yeşili, beyaz, toprak tonları ve baharat renklerinin kullanıldığı dekorasyon tarzıdır.
  • Mobilyalarla uyumlu olacak şekilde perde ve kumaşlarda pembe, somon, kırmızı ve sarı gibi canlı renkler tercih edilir.
  • Mobilya seçimi ferforje yada masif ahşaptan yanadır.
  • Yerde ağır halılar yerine geometrik desenlerden oluşan kilimler tercih edilir.
  • Aksesuar olarak ise, el yapımı seramikler, toprak saksılar ve kaplar tercih edilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz