Anneler Günü Hediye Yapımı

0
1011

Anneler gününe özel hediyeler yapmaya tam gaz devam ediyoruz. Annenize uygun projenizi seçin ve başlayın. İlk tasarımımızda annelerimizin baş harfinden ilham alarak tasarladık yani bir monogram süslemesi geliyor. Gelin hep birlikte seçtiğimiz tasarımları inceleyelim. Keyifli seyirler!

Anneler Gününe Özel Monogram

anneler-gunu-hediye-yapimi
İhtiyacınız olan malzemeler, sahte çiçekler, beyaz sprey boya, kalın karton, makas, tutkal tabancası ve tutkal. Öncelikle kartondan 3 boyutlu annemizin baş harfini yapıyoruz.

anneler-gunu-hediye-yapimi-1

Sağ şekildeki gibi içi boş bir baş harf yaptıktan sonra kutumuzu beyaz sprey boya ile boyuyoruz ve kurumaya bırakıyoruz.

anneler-gunu-hediye-yapimi-2

Eğer harfimiz kurudu ise çiçeklerin saplarını kesiyoruz ve şekildeki gibi alt kısımlarına tutkal yapıştırıyoruz.

anneler-gunu-hediye-yapimi-3

Tutkal yaptığımız çiçekleri baştan başlayarak yapıştırıyoruz. Harfimizi tamamen çiçeklerle donatıyoruz.

anneler-gunu-hediye-yapimi-4

Harfimiz annemize verilmesi için hazır. Eminim emek verilmiş üzerine düşünülmüş bir uğraş annenizin hoşuna gidecek ve onu mutlu edecektir.

Anneler Günü İçin Hediyelik Zarf

anneler-gunu-hediye-yapimi-5

Annenize güzel bir zarf hazırlayabilir içerisini ona sevginizi anlatan sözcüklerle doldurabilirsiniz. İhtiyacınız olan malzemeler, beyaz A4 kağıdı, kırmızı yada pembe ince kağıt, siyah kalem, makas ve yapıştırıcı. Renkli kağıdınıza elinizin şeklini çıkarın ve kesin. Şekildeki gibi ortadaki iki parmağı bükerek rack işareti yapabilirsiniz. Beyaz kağıdınızı ortadan ikiye katlayın ve dış yüzüne kestiğiniz eli yapıştırın. Elin üzerine “I love you” yazabilirsiniz. Dilediğiniz gibi kağıdınızın içerisini doldurun ve annenizin başının ucuna koyun. Uyandığında böyle bir mektupla karşılaşmak eminim hoşuna gidecektir.

Anılardan Oluşan Bir Vazo

anneler-gunu-hediye-yapimi-6

Kalın karton ve renkli kağıtlar kullanarak kartondan vazo yapabilir, üzerini anneniz olan fotoğraflarla süsleyebilirsiniz. Öncelikle kalın kartondan istediğiniz boyutlarda dikdörtgenler kesin ve bir tane de kare kesin. Kestiğiniz dikdörtgenleri dik bir şekilde tutkal yada kuvvetli bir yapıştırıcı ile yapıştırın. Kartonun dış yüzünü seçtiğiniz renkte renkli kağıtlarla süsleyin. Fotoğraflarınızı çıkarttırın ve yapıştırın. Vazonun içerisine kırmızı çiçekler koyarak annenize hediye edebilirsiniz. Anneler gününe özel daha fazla hediye görmek isterseniz el yapımı anneler günü hediyeleri başlıklı yazımızı inceleyebilir aklınıza takılan soruları bizlere yazabilirsiniz. Şimdiden tüm annelerin anneler gününü kutluyorum.

İlgini Çekebilir:   Kolay Duvar Dekorasyon Fikirleri