Antre İçin Dekorasyon Fikirleri

2
1326

Sokaktan evin diğer odalarına bağlanan kısma yan giriş kısmına antre denir. Antre dekorasyonu çok önem taşır. Bir kişinin tarzı, temizliği, evinin güzelliği girişten anlaşılır. Bunun için evinizi dekore ederken en fazla önemsenmesi gereken yer giriş kısmı olmalıdır.
Peki, antre dekorasyon fikirleri hakkında nasıl olmalı diye merak ediyorsanız aşağıdaki yazıyı okumanız yeterli olacaktır.

antre-dekorasyon-fikirleri-2

Antre kısmı eğer güneş alıyorsa yanı ışık sorunu yoksa yapılması gereken bence ilk iş çiçeklerle bir dekor oluşturmaktır. Böylece evinize gelen misafirleri çiçeklerle karşılamış olursunuz. Giriş kısmı her zaman tozlu olabilir. Bunun için antre dekorasyonunda duvar kağıdının kullanılması temizlik açısından çok iyi olacaktır.

antre-dekorasyon-fikirleri-3

Ayrıca antre dekorasyonunda mobilyalarda çok büyük önem taşır. Örneğin mont, ayakkabı, şemsiye, çanta gibi eşyaları koymak için bir askılık şeklinde dolap yapılması çok önemlidir. Bunu yanında birde iki tane sandalye olmalıdır ki gelen misafirler ayakkabılarını giyerken zorlanmasınlar. Ayrıca büyük boy ayna olmasa olmazlardandır. Her zaman ayna antre bölümüne süper yakışan bir eşya olmuştur.

antre-dekorasyon-fikirleri-5

Duvar kısmına ise bir aile tablosunu olması gelenler için aile mutluluğunuzu göstermek adına harika olacaktır. Ayrıca anahtarlar içinde anahtarlığın olması iyi fikir olur. Halı olarak ise koridor kısmı uzun ise uzun hali geniş ise geniş hali bu giriş kısmın şekline kalmış olan bir durumdur.

antre-dekorasyon-fikirleri-7

Aksesuar olarak da yine siz özel işlenmiş çini tabaklarını asabilirsiniz. Ayrıca kesinlikle canlı çiçek kullanmayı unutmayınız.

antre-dekorasyon-fikirleri-6

2 YORUMLAR

  1. Aaa oturma alanı fikri gerçekten çok hoş. Seçilen mobilyalar da ayrı güzel zaten. Bravo çok beğendim fikirleri. Merdiven altı olanda da alanı değerlendirme açısından pek mantıklı olmuş. harikalar.

    • Güzel yorumlarınız için teşekkür ederiz ?. Antre dekorasyonu, ev dekorasyonunda göz ardı ettiğimiz bir alan. Fakat dekore edilince çok güzel işler ortaya çıkıyor ?.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz