Astım Hastaları için Halı Modelleri

2
390
sanatsal antialerjik halı
sanatsal antialerjik halı

Halılar evimizin her alanında vazgeçilmez bir konuma sahiptir. Bu yüzden halı alırken fazla seçici olmaya dikkat edilir ve dekorasyona en uygun halıların alınması için ciddi bir çaba sarf edilir. Sıradan halılar mikropları içerisinde barındırıp, tozları çekerken ve adım attıkça da dışarı verirken, astım hastaları için büyük bir sorunu da yaratmış oluyorlar. Astım hastaları için halı modelleri sayesinde halılardaki tozlardan kurtulup, evinize halı sermekten kaçmak yerine, halı sermek için can atacaksınız!

Astım hastaları için antialerjik yapıda halılar mevcut. Bu halılar sayesinde astım hastaları halılarda biriken tozlarla uğraşmıyor. Tozlar halının içerisinde sıkışıp kalıyor ve asla kendisini dışarıya vermiyor. Mikroorganizmaların oluşumunu engelleyen bu halılar, içerisinde bulunan emici karışımlar sayesinde tozları dışarı vermiyor, emiyor ve evi havalandırdığınız takdirde de kolaylıkla dışarıya atıyor. Bu yüzden astım hastaları için önemi tartışılmaz olan antialerjik halılar büyük bir kullanım avantajı sağlarken, sağlığınızı da korumanıza yardımcı oluyor.

Günümüzde teknolojinin gelişimiyle her alanda büyük kolaylıklar sağlandığına şahit olmaktayız. Astım hastaları için halı modelleri ile astım hastaları halı sermekten vazgeçmiyor. Eskiden halılardaki toz sorununu kaldıracak yapıda teknoloji olmadığından astım hastaları eve halı sermezlerdi. Antialerjik halılar sayesinde bu sorun tamamen ortadan kalkmış oluyor ve hem astım hastaları hem de evde yaşayan diğer bireylerin sağlıklarına önemli katkılarda bulunmuş olunuyor.

Antialerjik Halı Modelleri

Astım hastaları için halı modelleri arasında gerçekten birçok çeşit mevcut. Bu çeşit sayesinde asım hastaları antialerjik halıları seçerken seçim yapma da sıkıntı yaşamıyor. Normal halılarda olduğu gibi artık birçok halı modeli üretiliyor. Dekorasyona uygun antialerjik halı modellerini sizler için derledik.

fuşya antialerjik halı
fuşya antialerjik halı

Halı modelleri konusunda birçok yeni modeller mevcut. Örneğin eskitme tekniğinin kullanıldığı bu model görüntü olarak çok şey sunmuyor gibi gözükse de dekorasyon açısından eskiyi sevenler için iyi bir tercih olabilir. Fuşya ve grinin en güzel tonlarının öne çıktığı, hafiften de beyazın eşlik ettiği bu halı, sadeliği evinde öne çıkartmak isteyenler için tasarlanmış. Evinizde farklı renklerden oluşan sadeliği düşünenler için doğru bir tercih olacaktır.

antialerjik halı modelleri
antialerjik halı modelleri

Krem renginin ağırlıklı olarak kullanıldığı bu modelde sanatsal bir çalışma göze çarpıyor. Dikkatli bakıldığı takdirde rastgele modellemelerin yapıldığı bir halı modeli değil de sanatsal dokunuşların öne çıktığı bir model göze çarpıyor. Astım hastaları için halı modelleri arasında sanatsal halılardan yana tercih yapmak isteyenler için düşünülmüş bu modele, tercihlerinizin arasında yer vermelisiniz.

sade antialerjik halı modelleri
sade antialerjik halı modelleri

Renklerin daha düzgün ve modellemenin de daha düz yapıldığı halılardan yana tercih de yapabilirsiniz. Efsun modellemesinin göze çarptığı bu modelin avantajı kesinlikle renkli olmasıyla birlikte sade dekorasyona sahip evlere uygun olmasıdır. Evinize uygun tercih yapmanız çok önemli. Evinize hâkim olan dekor anlayışının halıyla uyumlu olmasını göz önünde bulundurmanız şart…

sanatsal antialerjik halı
sanatsal antialerjik halı

Astım hastaları için halı modelleri arasında yer alan en farklı halı modellerinden birisi de bu model… Bu modelde sanki bir yağlı tablo çalışması yapılmış ve bunu da halı aracılığıyla yapmışlar gibi bir görüntü ortaya çıkmış. Beyaz o kadar güzel bir şekilde halıya serpiştirilmiş ki, ortaya çıkan görüntü gerçekten de takdire şayan. Evinizin dekorasyonunda fark yaratmanızı sağlayacak bir model diyebiliriz.

3D Halı Modelleri

Astım hastaları için halı modelleri arasında 3D tekniğiyle yapılmış modeller de mevcut. Bu modeller günümüzde çokça tercih ediliyor. Teknolojinin gelişimiyle, evinde 3D halı modellemesini öne çıkartmak isteyenler için bu tarz farklı modeller de mevcut. 3D halı modelleri arasında evinizde dikkat çekici dekorasyon oluşturmak istiyorsanız alttaki modelleri tercih edebilirsiniz.

3d antialerjik halı
3d antialerjik halı

Eğer gülleri seviyorsanız ve evinizin dekorasyonunda yer almasını istiyorsanız böyle bir modeli tercih edebilirsiniz. 3D teknolojisinin ince işlemesiyle ortaya çıkan bu gerçekçi halı modeli tercihler arasında öne çıkıyor. Çok hoş bir görüntü ortaya çıkmış, siz de evinizin dekorasyonunda doğayı öne çıkartanlardan olabilirsiniz.

yaz esintisi 3d halı
yaz esintisi 3d halı

Evinizde sahil manzarasını öne çıkartmak mı istiyorsunuz, o zaman bu modeli gözü kapalı tercih etmelisiniz! Evinize yaz esintisini verecek olan bu modelde, denizin ferahlığını da yine evinize taşımış oluyor. Dekorasyon açısından 3D halıların önemli bir fark yarattığını söylemeliyiz. Astım hastaları için halı modelleri arasında yer alan bu antialerjik, 3D halılar ile hem model açısından, hem de sağlık açısından kazanç elde edeceksiniz.

eyfel kuleli 3d halı
eyfel kuleli 3d halı

Sanatsallığı kim sevmez ki? Eyfel kulesinden ve çiçekli bir bisikletten oluşan bu halı modelinde, romantizmin ince dokunuşları kolaylıkla öne çarpıyor. Dekorasyon açısından romantizmden oluşan modelli halılar, evinizin özelliğine özellik katacak yapıda diyebiliriz. Salona fazlasıyla yakışacak bu modeli tercih ederek, salonunuzun içini açmış olacaksınız. Düzgün bir ışıklandırma sağlayarak 3D modelin farkını da öne çıkartmanız mümkün.

3D modellemeye sahip halılar sayesinde, astım hastaları için halı modelleri arasında seçenek yapanlar tercihlerini kolaylıkla yapabilecekler. Herkesin hoşuna giden modeller az çok belli olduğundan tercih yapmak zor olmayacaktır.

Modern Halı Modelleri

Astım hastaları için halı modelleri arasında modernliği tercih etmek isteyenler için de çare yok değil. Birçok farklı modelden oluşan bu modern halılar ile dekorasyonda nokta atışı yapmak mümkün. Önemli olan sevdiğiniz renklere uygun işlemelerin yapıldığı halı modelleri… Eğer bu halı modelleri arasında zevkinize en uygun olanı tercih ederseniz evinizin dekorasyon zevkine zevk katabilirsiniz.

antialerjik modern halı modelleri
antialerjik modern halı modelleri

Kaymaz tabanlı, antialerjik yapıda olan bu halı modelinde siyah beyazın neredeyse tüm tonları kullanılmış diyebiliriz. Çok hoş bir görüntü elde edilmiş. Ayrıca gözü de yormuyor. Evinizin hangi alanına koyarsanız koyun herhangi bir problem yaşamazsınız. Böyle bir modeli rahatlıkla her yerde kullanma şansına sahipsiniz. Dekorasyonda kolaylıklar da yok değil…

mavi halı modelleri
mavi halı modelleri

Mavi ve beyaz halılar arasında sıklıkla kullanılan, eş renkler arasında yer almaktadır. Mavi beyazdan oluşan bu halı modelinin göze çarpan en önemli özelliği renklerin ölçüsünde kullanılmış olmasıdır. Bakınca taşma yaratan bir renk anlayışından öte, tam kıvamında bir uyumun yakalandığına şahit olmaktayız. Dekorasyonda inceliğe önem verenler, detaya önem verenler için evinde rahatlıkla kullanabileceği bir model diyebiliriz.

sade halı modeli
sade halı modeli

Tercihinizi geleneksellikten yapmak istiyorsanız böyle bir modeli de düşünebilirsiniz. Hem modern, hem de gelenekselliğin işlendiği bu model herkese hitap eden modeller arasında yer alıyor. Astım hastaları için halı modelleri arasında rahatlıkla tercih yapılabilecek ender modeller arasında yer almayı başarıyor.

renkli modern halı modelleri
renkli modern halı modelleri

Mobilyalarınızda beyazı veya beyaza yakın renkleri tercih etmişseniz böyle bir modeli seçeneklerinizin arasında hiç çekinmeden bulundurmalısınız. Kırmızının çok hoş bir şekilde beyazın üzerine işlendiği bu model gerçekten dikkat çekici bir yapıda. Evinizde yapabileceklerinizin arasında bir sınır yok ve dekorasyon açısından da imkânsız diye bir şey yok. Bu tarz modeller sayesinde dekoratif açıdan muazzam bir eve sahip olabilirsiniz, hem de hiçbir zahmete girmeden!

Astım hastaları için halı modelleri arasında tercih yapma konusunda bir sınır bulunmadığını sizler de görüyorsunuz. Evinizden halıları kaldırmak ya da sıradan halıları kullanıp kendinize eziyet etmek yerine antialerjik halılar sayesinde rahatlayacaksınız. Hem dekorasyon açısından dezavantaja uğramayacak hem de sağlık açısından yarattığı avantajla kendinizi iyi hissedeceksiniz. Önce sağlık, ardından dekorasyon anlayışı yerine hem sağlık hem de dekorasyon!

2 YORUMLAR

  1. Astım hastaları için çok zor oluyordur kesinlikle halı kullanmak. Çok güzel modelleri varmış ama baya beğendim. Bir de bence herkes de kullanabilir antialerjik halıları çünkü toz vs derken hepimiz zehirleniyoruz vallahi. Önerileriniz için ayrıca teşekkür ederim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz