Ayakkabılarınızı Saklamak İçin Fantastik Kendin Yap Projeleri

4
2351

Kalabalık bir aileyseniz evde ayakkabı depolamakta bir takım sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Sizin için seçtiğimiz fantastik kendin yap projeleri ile hem fazla ayakkabılarınızı saklayabilir hem de dağınıklığı ortadan kaldırabilirsiniz. Aynı zamanda koridorun daha güzel ve daha düzenli görünmesini sağlayabilirsiniz.

Sandıklı Mobilyalarınızın İçini Bölümlere Ayırın

Salonunuzda yada oturma odanızda kullandığınız sandıklı bir puf varsa onun içini mukavva ile şekildeki gibi bölmelere ayırarak ayakkabı depolamak için kullanabilirsiniz.

Renkli Kovalardan Yararlanın

Ayakkabılarınızı depolamak için renkli kovaları kullanabilirsiniz. Renkli kovaların düzenli bir şekilde durması içinde şekildeki gibi bir dolaptan yararlanabilirsiniz. Kovalara ayakkabılarınızı gruplandırarak koyarsanız ulaşımı daha rahat olacaktır.

Plastik Boru Yada Mukavvaları Kullanın

Plastik boruları belli uzunluklarda kesin ve koridor duvarınızda uygun bir yere monte edin. Hatta bence dekorasyona uygun renklerde boruları boyadıktan sonra monte edin. Daha sonra şekildeki gibi ayakkabılarınızı koyun.

Asmayı Deneyin

Hep elbiseleri mi asacağız birazda ayakkabılarımızı asalım. Çocuklarımızın, kendimizin ayakkabılarını şekildeki gibi asarak fazla ayakkabıları ortadan kaldırabiliriz.

Meyve Kasalarından Raflar Yapın

Meyve kasalarından raflar yapabilir, koridor duvarında vestiyer niyetine kullanabilirsiniz. Hatta kasaları rengarenk boyayarak koridoru hareketlendirebilirsiniz.

Palet Mobilyalardan Yararlanın

Palet mobilyalarda kendinize süper bir vestiyer yapabilirsiniz. Önce paletleri boyayın daha sonra şekildeki gibi monte edin yada biraz yaratıcı olun farklı modeller deneyin.

Yaratıcı Olun 

Ayakkabılarınızı kalıplara asarak duvarda sergilemeye ne dersiniz. Renkli ve farklı bir kişiliğiniz varsa bu tarz kendin yap fikirleri tam size göre.

Dolap içi ayakkabı organizerleri alarak alandan fazlasıyla tasarruf sağlayabilirsiniz.

Merdivenleri Çekmece Olarak Kullanın

Evinizin içindeki merdiven basamaklarına gizli çekmeceler yaptırarak ayakkabılarınızı depolamak için ekstra alanlar yaratabilirsiniz.

Bu depolama fikri ise hem zahmetsiz hem de oldukça pratik. Dosyaları şekildeki gibi dolabınıza dizerek terliklerinizi depolamak için kullanabilirsiniz. Dıy projelerine meraklıysanız kendin yap kategorimizdeki diğer yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

4 YORUMLAR

  1. En son mutfak tadilatından arta kalan borular için harika bir fikir sundunuz bana. Teşekkür ediyorum sizleri uzun zamandır takip ediyorum.

  2. Ooo merdivenlerin içini kullanmak harika. Çok yaratıcı gerçekten. Nasıl yaptırabiliriz ki bunları? En baştan mı yaptırmak lazım acaba yoksa sonradan da bu şekle dönüştürülebilir mi?

    • Merhaba Sedef Hanım, ayakkabılarınızı saklamak için merdiven basamaklarına yapılan gizli çekmeceyi sonradan da yaptırabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz