Bahçe Aydınlatma

2
557

Bahçe dekorasyonuna aydınlatma fikirleriyle devam ediyoruz. Bahçesinde farklı aydınlatma tasarımlarına yer vermek isteyenler için sunduğumuz bahçe aydınlatma modellerini hep birlikte inceleyelim isterseniz. Keyifli seyirler!

bahce-aydinlatma

Bahçe aydınlatmasına yürüme yolundan başlayabilirsiniz. Örneğin, yürüme yolunda kısa direkli aydınlatma ürünlerini kullanabilirsiniz.

bahce-aydinlatma-1

Çimlerin üzerinde şekildeki gibi küçük lambalar düşünebilirsiniz.

bahce-aydinlatma-2

Bahçenizde floresanlı saksılara yer verebilirsiniz. Gündüz bahçe çiçekleriniz için güzel bir sunum aracı olurken akşam bahçe aydınlatmasına yardımcı olabilir.

bahce-aydinlatma-3

Bahçenizde kullanabileceğiniz en uygun ve çevre dostu aydınlatma ürünleri kesinlikle solar lambalar. Solar aydınlatma ürünleri gündüz topladığı güneş enerjisini elektriğe dönüştürür. Güneş battığında solar aydınlatma açılır ve güneş doğana kadar bahçenizde aydınlatma sağlar.

bahce-aydinlatma-4Bahçe aydınlatmasında sıklıkla tercih edilen diğer bir üründe yere gömülü spotlar. Merdiven basamaklarında, yürüyüş yollarında, havuz kenarlarında yere gömülü spotları kullanabilirsiniz.

bahce-aydinlatma-5Bahçenizde bitkiler için, küçük LED’li spot aydınlatmalar tercih edebilir, ağaç altlarında solar aydınlatma ürünlerine yer verebilirsiniz. Akşam olunca gecenin karanlığında diktiğiniz ağaçlarınızı, çiçeklerinizi doğru aydınlatma sistemlerini kullanarak sergileyebilir, muhteşem bir bahçe dekorasyonu elde edebilirsiniz. Bahçe dekorasyonu hakkında daha fazla fikir almak isterseniz bahçe dekorasyonu başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

bahce-aydinlatma-6

Bahçe düzenlemelerinde en dikkatli yapılması gereken kısım kesinlikle aydınlatma. Çünkü doğru aydınlatma ile bahçenizi ön plana çıkarabilir misafirlerinizin, ailenizin hoşuna gidebilecek bir bahçe dekorasyonu ortaya çıkarabilirsiniz. Peki bahçemiz için mumları kullanarak nasıl bir aydınlatma sağlayabiliriz birazda gelin bunu inceleyelim isterseniz.

bahce-aydinlatma-7

Evinizde bulunan boş kavanozların içerisine mumlar koyabilir, kavanozları tel yardımıyla bahçenizde asarak kullanabilirsiniz. Romantik aydınlatma istiyorsanız nerede olursa olsun kesinlikle tercihimiz mumlar.

bahce-aydinlatma-8

Boş kavanozlara zincir takıp içerisine mumlar koyarak bahçe çitine asabilirsiniz. Akşam olduğunda misafirlerinize bahçenizde hoş bir karşılama yapabilir yada sevgilinizle bahçenizde romantik bir yürüyüş yapabilirsiniz. Bahçe aydınlatmasında tasarruflu lambalar kullanmayı ve lokal aydınlatmaya önem vermeyi unutmayın.

2 YORUMLAR

  1. Ben bu floresanlı saksıları hiç görmemiştim ne kadar da güzel gözüküyorlar. Kesinlikle bakacağım bulabilecek miyim diye. Bahçem yok ama balkonuma koymak istiyorum. Umarım farklı boyutları da vardır. Fikir için teşekkürler 🙂

    • Merhaba ışıklı saksı diye aratırsanız çok fazla model bulabilirsiniz. Işıklı saksıları bahçe aydınlatma dışında balkon aydınlatma ve dekorasyonda kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz