Bahçe Depolama Fikirleri

1
2168

Hortum, kova, çim biçme makinesi, çapa gibi bahçe ekipmanlarını bahçenizde saklamak için bugün birbirinden farklı depolama fikirleri sunacağız. İyi bir bahçe depolama fikirleri hem bahçenizin daha düzenli olmasını sağlar hem de bahçe ekipmanlarına kolay bir şekilde ulaşmanızı sağlar.

Bahçe Depolama Fikirleri 1

Eğer imkanınız varsa ve büyük bir bahçeye sahipseniz en güzel depolama çözümü bahçe ekipmanlarının tamamını rahatlıkla koyabileceğiniz şekildeki gibi bir kulübe yaptırmak. Kulübenin içerisine ise raflar yaptırarak bahçe ekipmanlarının daha rahat kullanımını sağlayabilirsiniz.

Bahçe Depolama Fikirleri 1

Kulübe için yeterli alanınız yoksa fakat kapalı bir depolama çözümü düşünüyorsanız şekildeki gibi bir dolap yaptırabilir bahçenizde rahat ulaşabileceğiniz bir yerde dekore edebilirsiniz.

Bahçe Depolama Fikirleri 1

Bahçenizde hem bahçe mobilyası hem de depolama alanı olarak kullanabileceğiniz mobilyalara yönelebilirsiniz. Bu tarz mobilyalar bahçenizde alandan kazanmanıza imkan sağlarken ekipmanların düzenli bir şekilde saklanmasını sağlar.

Bahçe Depolama Fikirleri 1

Nasıl ev dekorasyonunda en güzel depolama çözümü duvara sabitlenebilen raflar ise bunu bahçenizde de rahtlıkla kullanabilirsiniz. Örneğin bahçe duvarlarınıza şekildeki gibi raflar yaptırarak dilerseniz saksılarla süsleyebilir isterseniz de bahçe ekipmanlarını koyabilirsiniz.

Bahçe Depolama Fikirleri 1

Kullanmadığınız eski çadırlarınızı bahçenizde şekildeki gibi depolama alanı olarak kullanabilirsiniz. Örneğin çadırı bisikletler için bir garaj olarak kullanabilirsiniz.

Bahçe Depolama Fikirleri 1

Bahçede depolama için kullanabileceğiniz bir başka şeyde ahşap paletler. Paletleri bahçe duvarına şekildeki gibi asarak depolama alanı olarak kullanabilirsiniz.

Bahçe Depolama Fikirleri 1

Evinizde artık kullanmadığınız yada kullanmak istemediğiniz dolaplarınızı bahçenizde bahçe ekipmanlarını koyabileceğiniz düzenleyicilere dönüştürebilirsiniz. Hatta bence bu tarz bir dolabı yeşil renge boyayarak bahçenizde uyumlu depolama alanlarına dönüştürebilirsiniz.

Bahçe Depolama Fikirleri 1

Bahçenizde hem sehpa gibi hem de bahçede kullandığınız yastık yada minderleri koyabileceğiniz sadıklı mobilyaları bahçenizde kullanabilirsiniz.

Bahçe Depolama Fikirleri 1

Ahşap paletleri depolama için kullanabileceğiniz bir başka fikirde şekildeki gibi.

Bahçe Depolama Fikirleri 1

Küçük bahçe aletlerinizi saklamak için hasır sepetleri kullanabilirsiniz. Sepeti yerde dekore etmek yerine hem daha rahat kullanımını sağlamak hem de alandan kazanmak için hasır sepetleri duvara sabitleyebilirsiniz.

Bahçe Depolama Fikirleri 1

Bahçede kullandığınız sedir yada bankların altını depolama alanı olarak kullanabilirsiniz. Örneğin demir sepetlere bahçe aletlerinizi koyarak bank altında saklayabilirsiniz.

Bahçe Depolama Fikirleri 1

Ahşap meyve  kasalarını duvara şekildeki gibi monte ederek bahçe ekipmanlarını sakladığınız düzenleyiciler olarak kullanabilirsiniz.

Bahçe Depolama Fikirleri 1

Bisiklet, barbekü gibi yazın kullandığınız eşyalarınızı ahşap barakalarda sağlıklı bir şekilde saklayabilirsiniz. Bahçelerinizi güzelleştirmek ve düzenlemek için daha fazla çözüm önerisi görmek isterseniz bahçe dekorasyonu başlıklı kategorimizdeki diğer yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

1 Yorum

  1. Bahçem nasıl dağınık bilseniz. Kısa zamanda toparlamam lazım ve kesinlikle işime yarayacak bilgiler buldum burada. Çok teşekkür ederim, yapabildiğim kadarını yapıp bahçemi düzenleyeceğim 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz