Bahçe Düzenleme

0
4675

Yeşil ve doğa bizi rahat hissettirecek tüm güzellikleriyle ortada. Hayatınızı en iyi ve en kaliteli yaşadığınız an kesinlikle temiz bir havada keyifli vakit geçirdiğiniz zaman dilimi. Eminim herkes her gece bir şezlong üzerine uzanarak gün batımını güzel bir bahçede seyretmek ister. Peki güzel bir bahçe düzenleme nasıl yapılabilir? Çağdaş fikirler ve farklı cevaplar arıyorsanız doğru yerdesiniz. Keyifli seyirler!

bahce-duzenleme

Bahçe çiçekleriyle süslenmiş bir alan. Bahçe düzenlemesinde bahçe çiçeklerinden ilham alabilirsiniz. Tam ortaya bir ağaç, etrafına çiçekler dikebilir, sonrasında saksıda çiçekler çemberin en dışına da canlı bahçe çiçekleri dikebilirsiniz. Bahçe çiçekleriyle süslenmiş daha fazla bahçe dekorasyonu görmek isterseniz bahçe çiçekleri başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

bahce-duzenleme-1

Bahçenizden evinize giden güzel bir yürüyüş yolu dekore edebilirsiniz. Yürüyüş yolu için küçük boylu bahçe çiçeklerini ve solar bahçe aydınlatması düşünebilirsiniz. Hatta aynı düzenlemeyi bahçenizin etrafında da devam ettirebilirsiniz.

bahce-duzenleme-2

Kullanmadığınız kovaları bahçenizde değerlendirebilirsiniz. Örneğin bu projede olduğu gibi kovanın içerisine su doldurabilir, su mercimeği ve renkli çiçekler atabilir hatta ortaya bir mum dahi koyabilirsiniz. Bahçe kapısının girişinde yada istediğiniz yerde güzel bir görsellik sunacaktır size.

bahce-duzenleme-3

Bahçeniz için güzel bir geri dönüşüm projesi. Eski kullanmadığınız avizeyi istediğiniz renge boyayıp içerisine sarmaşık dikerek dekorasyon amaçlı kullanabilirsiniz.

bahce-duzenleme-4

Kurumuş yada hastalanmış ağacınızın köklerinden doğal saksılık oluşturabilirsiniz. Tabi ki ağacın içini oymak gerekiyor. Sonrasında ise istediğiniz çiçekleri dikip dekore etmek.

bahce-duzenleme-5

Bahçenizde düşük bit bütçeyle oturmak için basit bir bank yapabilirsiniz. Ahşap paletleri kullanarak basit bir bank yapabilir, paletleri boyayarak modern bir görünüm katabilirsiniz.

bahce-duzenleme-6

Boş şişeleri kullanarak güzel bir bahçe düzenlemesi yapabilir, geri dönüşüm projelerine bahçenizde yer verebilirsiniz. Bahçe tasarımlarında stil ve yaratıcılığı ön plana çıkarmak istiyorsanız geri dönüşüm fikirlerinden yaralanabilirsiniz. Ayrıca otantik ve modern bir bahçe dekorasyonu için kesinlikle düşünülebilecek bir fikir.

bahce-duzenleme-7

Tam gaz bahçenizde etkileyici ve sıradışı  geri dönüşüm fikirleri vermeye devam ediyoruz. Eski kotları dekoratif ekicilere dönüştürebilir, bahçenizde şekildeki gibi dekore edebilirsiniz. Eski kotları kullanarak bir oturma krokisi çizin ve içerisini kumla doldurup bitkiler dikin.

bahce-duzenleme-8

Modern süs eşyalarınızı kullanarak bahçenizde küçük bir düzenleme yapabilirsiniz.

bahce-duzenleme-9

Bahçenizde kelebek desenlerinden ilham alarak güzel bir yürüyüş yolu yapabilirsiniz. Kelebek kalıbını, çimento ve renkli taşları kullanarak bu şekilde bir yürüyüş yolunu kendiniz de yapabilirsiniz.

bahce-duzenleme-10

Sıradışı ve orijinal bir yürüyüş yolu fikri. Renkli plastik kapakları kullanarak bahçenizde farklı tasarımlara yer verebilirsiniz. Tabi ki bu kadar kapak biriktirmek için zamana ihtiyacınız var. İşin zor kısmı kapakları biriktirdikten sonra tutkal ile yürüyüş yolunuza yapıştırabilirsiniz. Dilerseniz şekildeki gibi kapaklarla desenler oluşturabilirsiniz. Sırada ise bahçe çiti düzenleme için güzel bir fikir var.

bahce-duzenleme-11

Bahçe çiti ahşap ise ve resim yeteneğiniz varsa sanatınızı bahçe çitlerinde gösterebilirsiniz. Resim için bir konu bulun ve ahşap boyaları kullanarak işe başlayın. Örneğin bahçe çitlerine doğayı işleyebilir etrafını yeşillerle sarabilirsiniz. Bahçe düzenleme için daha farklı fikirler görmek isterseniz bahçe dekorasyonu başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz