Bahçe Mobilyalarını Yenileme

2
1357

Bahçemizde bulunan mobilyaları tamir etmenin ve boyamanın tam zamanı. Bahçe mobilyaların iskeletlerini boyayarak minderlerini değiştirerek bahçemize modern ve canlı dokunuşlar ekleyebilirsiniz. Hem eşyalarımızı değerlendirmiş hem de ev bütçemize katkı sağlamış oluruz. Sizlere alternatif fikirler sunması açısından yenilenen bahçe mobilyalarına hep birlikte göz atalım isterseniz.

Çiçekli Bahçe Koltuğu

ÖNCE

bahce-mobilyalarini-yenileme

Ahşap iskeleti kötü görünen ve minder kılıfları eskimiş bir koltuğunuz varsa iskeleti boyayarak koltuk kılıflarını değiştirerek yenileyebilir, bahçenize hareketlilik getirebilirsiniz.

SONRA

bahce-mobilyalarini-yenileme-1

Örneğin, bu tasarımda olduğu gibi ahşap kısımları siyah ahşap boyası ile boyayabilir, minderlerin kılıflarını yaz renkleriyle buluşturabilirsiniz. Gördüğünüz gibi eski mobilyanızı atmak yerine onu yenilemek masraflı ve zor değil.

Eski Bahçe Sehpasını Yenileme

ÖNCE

bahce-mobilyalarini-yenileme-2

Sol fotoğrafta gördüğünüz gibi boyası kavlamış bir sehpaya sahipseniz ilk olarak yapmanız gereken hangi renk sehpa istediğinize karar vermek ve o renk sprey boya almak. Açık alanda sehpayı aldığınız renk ile boyayın ve kurumaya bırakın.

bahce-mobilyalarini-yenileme-3

Boya kururken düz beyaz bir kağıda hayvan ve çiçek desenleri çizin. İsterseniz başka desenlerde kullanabilirsiniz.

bahce-mobilyalarini-yenileme-4

Boya kuruduktan sonra çizdiğiniz desenleri makasla keserek bantla sehpaya yapıştırın. Tekrar boyama yaptıktan sonra yapıştırdığımız desenleri çıkartacağız.

SONRA

bahce-mobilyalarini-yenileme-5

Sadece sehpa tablasını beyaz sprey boya ile boyayalım ve boya kurumadan desenleri çıkartalım sonra kurumaya bırakalım. Boya kuruduktan sonra bahçe sehpası hazırdır.

Eski Sandalyeyi Boyama

ÖNCE

bahce-mobilyalarini-yenileme-6

Öncelikle sandalyemizi temizliyoruz. Sonrasında masamıza uygun bir renk seçiyoruz.

SONRA

bahce-mobilyalarini-yenileme-7

Kırmızı boya ile sandalyemizi boyayıp kurumaya bırakalım. Vintage sandalyenizi yeni haliyle bahçenizde dekore edebilirsiniz.

Bahçe Masasına Canlı Rötuşlar

bahce-mobilyalarini-yenileme-8

Bahçe masanızdan sıkıldıysanız ve yıpranma izleri de varsa masanızı boyayarak yenileyebilir, bahçe masanıza yeni bir duruş ekleyebilirsiniz.

bahce-mobilyalarini-yenileme-9

Öncelikle masa tablasını iskeletinden ayırabiliyorsak ayırıyoruz. Ayaklar için beyaz metalik boya alıp boyuyoruz.

bahce-mobilyalarini-yenileme-10

Masa tablası için bebek mavisi cam boyası kullanıyoruz. Masa tablasını boyamak için silindir fırça kullanmanız işinizi kolaylaştırabilir. Silindir fırça düz alanlarda daha çok tercih edilen fırça çeşididir. Bu yüzden silindir fırça kullanmak size zamandan tasarruf sağlayabilir. Masa tablası ve masa iskeletinin boyası kuruduktan sonra monte ediyoruz.

bahce-mobilyalarini-yenileme-11

Şemsiyeyle uyumlu hale getirdiğiniz bahçe masanız hazır. Kahvaltıların ve akşam yemeklerin keyfini çıkarabilirsiniz.

2 YORUMLAR

  1. Çok etkileyici değişimler. Ben hayran oluyorum böyle geri dönüşüm projelerine. Eski diye atıyoruz biz de işte. Hep israf vallahi. Ben de böyle çalışmalar yapacağım bundan sonra. Daha fazla öneriniz varsa zevkle takip ederim 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz