Bahçe Partisi İçin Dekorasyon Fikirleri

2
1061

Yazların en büyük eğlencesi olan bahçe partisi için dekorasyon fikirlerine ihtiyacınız varsa kesinlikle doğru yerdesiniz. Bahçenizde güzel bir parti vermek istiyorsanız öncelikle renklerinizi belirleyin. Sonrasında ise çiçekleri dekorasyona uydurun.

Öncelikle bir bahçe partisi teması ve renkleri seçin. Sonrasında ise yastıkları ve masa örtüsünü bu temaya uydurun. Hatta seçtiğiniz renk paletini masa süslemesinde de kullanmaya çalışın.

Şüphesiz ki balonsuz bir parti düşünülemez. Bu yüzden bahçeniz için balonlarla güzel bir süsleme yapın. Örneğin şekildeki gibi bank yada sandalyelere ve ağaçlara asabilirsiniz. Dekorasyonda çarpıcı renkler kullanmaya çalışın.

Sunum masanız üzerinde balonlar dışında bu şekilde kağıt süslemeler de yapabilirsiniz. Masanızda canlı çiçekler ve lezzetli ikramlarınıza ve sandalyelerde küçük renkli minderlere yer verebilirsiniz. Hatta sunum için seçtiğiniz tabak, bardak ve çatallarda çiçekli modeller tercih edebilirsiniz.

Bahçenizde çocuğunuz için bir parti yada doğum günü organize edecekseniz güzel bir fikir. Çocuklar için renkli çadırlardan oluşan dinlenme alanları, bir kaç yerde kilim ve balonlarla süslenmiş eğlenceli bir parti.

Resmi bir bahçe partisi düşünüyorsanız masa örtüsünde sade nört renkler, sandalyelerde ise yapraklarla yalın bir süsleme, masada ise vazo içerisinde canlı çiçekler tercih edebilirsiniz.

Konuklarınızla şekerli ikramlardan oluşan bir masa hazırlayarak tatlı bir hoşgeldin diyebilirsiniz 🙂

Partinizde hareketlilik istiyorsanız kesinlikle canlı renkler kullanın. Aydınlatmayı ise küçük lambaları birlikte kullanarak sağlayabilirsiniz.

Partinizde gölgelik oluşturmak ve farklı bir atmosfer oluşturmak istiyorsanız şemsiyeleri bu tarz kullanmayı düşünebilirsiniz. Bu fotoğrafı görünce aklıma direk Portekiz’deki meşhur şemsiye sokak geldi. Bildiğim kadarıyla Antalya Kaleiçi’nde de bu tarz bir sokak varmış ama henüz görmek nasip olmadı. Gidersem fotoğraf ve tecrübe paylaşımı yapacağım 🙂

Balon ve parti kağıtlarıyla yapılan süslemelerden farklı olduğu için bu fotoğrafı sizlerle paylaşmak istedim. Renkli çiçeklerle çelenk oluşturularak yapılan güzel bir süsleme alternatif olsun sizler için.

Partinizde sandalyeler değilde yer minderleri kullanmayı düşünüyorsanız bu tarz bir süsleme tercih edebilirsiniz. Hem samimi hemde sıcak bir dekorasyon olmuş.

Bahçeniz daha fazla süsleme önerisi görmek isterseniz bahçe dekorasyonu ve süsleme kategorimizdeki diğer yazılarımızı inceleyebilir görüş ve önerilerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

2 YORUMLAR

  1. Hepsi çok güzelmiş. Böyle bahçem olsa da parti versem diyor insan 😀 Özellikle şemsiyeli olanı çok beğendim, çok orijinal gözüküyor. Ben de Antalya’daki o sokağı merak ettim okuyunca. İnsanlar ne güzel şeyler düşünmüş 🙂

    • Merhaba Ayşegül Hanım, gerçekten insanlar çok güzel şeyler yapıyorlar. İnşallah bir gün fırsatınız olursa Antalya’daki şemsiyeli sokağı görmenizi tavsiye ederim. İnşallah gönlünüze göre bir bahçeniz olur da istediğiniz gibi dekore edersiniz ?.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz