Bahçe Salıncakları

2
1350

Merhaba arkadaşlar,

Bugün yazları vaktimizin büyük çoğunluğunu geçirdiğimiz güzel bahçelerimiz için bahçe salıncakları modellerini göstermek istiyorum.

bahce-salincaklari

Şemsiyesiyle birlikte tasarlanan, kahverengi iskelet ve bej döşemeden oluşan konforlu salıncak modeli. Kitap okumanın ve bahçenizde keyifli vakit geçirmenin zevkini salıncakta sallanarak yaşayabilirsiniz.

bahce-salincaklari-1

Beyaz şemsiye, beyaz salıncak minderi ve bambu iskeletten oluşan bahçe salıncağı. Salıncağın ölçülerine bakacak olursak genişliği 205 cm, yüksekliği ise 190 cm’dir. Bence oldukça konforlu görünüyor.

bahce-salincaklari-2

Açık renk ahşap tonları ve krem renk minderle kombine edilmiş sade bahçe salıncağı. Sizde bu dekorasyonda olduğu gibi gri yastıklarla dekore edebilirsiniz.

bahce-salincaklari-3

Bahçemde daha orijinal mobilya ve aksesuarlara yer vermek istiyorum diyorsanız bu şekilde alışılmışın dışında bir salıncak modeli düşünebilirsiniz. Yuvarlak oturma alanı ve estetik ayaklardan oluşan ahşap iskelet mavi minderlerle dekore edilmiş.

bahce-salincaklari-4

Bu salıncak modelinde ise asabileceğiniz sabit bir alan gerekmektedir. Hasır ipleriyle salıncak bir yere bağlanarak kullanılabilir. Bu tasarım bizlere pembe döşeme ve sarı yastıklarla elde edilebilecek dekorasyon hakkında bir fikir vermektedir.

bahce-salincaklari-5

Bahçeniz için kendinizin yapabileceği rustik salıncak modeli. Biraz güç ve yetenekle başarılı bir sonuç elde edebilirsiniz. İhtiyacınız olan malzemeler, zımpara, halat, çivi, çekiç ve odun. Salıncağın yaslanılan kısmını sizde bu tasarımda olduğu gibi yapabilir salıncağa estetik bir duruş kazandırabilirsiniz. Bu salıncakta şemsiye bulunmadığı için bir ağaç gölgeliğin altına koymanız gerekiyor.

bahce-salincaklari-6

Bahçeniz için oldukça komik ve sıradışı bir tasarım. Hurda araba bahçenizde bir salıncak olarak yeniden tasarlanıyor. Tabi arabanın bir ayrı bir ağırlığı olduğu için çelik iskelet ve zincirler kullanılması gerekir. Hem aile bireylerinin hemde misafirlerinizin ilgisini çekebilecek orijinal bir tasarım.

bahce-salincaklari-7

Bahçenizde doğal ve modern bir dekorasyona ne dersiniz? Verniklenip boyanmış bir bahçe salıncağı, etrafı ağaç gövdeleri ve çiçeklerle süslenmiş hoş ve modern bir dekorasyon. Bahçenizde bulunan eskimiş yada boyası atmış ahşap salıncağı bu şekilde boyayıp vernik yaparak yenileyebilir, bahçenize yeni ve modern bir duruş kazandırabilirsiniz.

bahce-salincaklari-8

Tekerlek görünümü verilerek tasarlanmış salıncak ayakları ve ahşap oturma alanından oluşan salıncak modeli. Hem biraz farklı hemde çok abartılı bir model olmasın diyorsanız düşünebileceğiniz güzel bir salıncak modeli.

bahce-salincaklari-9Kendinizin yapabileceği bir salıncak modeli. Uzun ahşap kalasları çakarak şekildeki gibi bir oturma alanı yapabilir, halat ve çelik halkalar kullanarak da bir ağaca salıncağı asabilirsiniz. Kullanmadığınız küçük bir yer yatağı yada minderleri, renkli yastık ve örtüleri kullanarak el emeği salıncağı dekore edebilirsiniz. Gerçekten evinizde yada bahçenizde istediğiniz bir tasarım varsa ve bütçeniz yoksa biraz araştırma yaparak neler yapabileceğinizi görebilirsiniz.

2 YORUMLAR

  1. Hurda arabadan yapılan çok yaratıcı ve eğlenceli olmuş gerçekten. Hiç düşünmezdim 😀 Balkonda ya da bahçede salıncak kullanmayı ben de seviyorum. Klasik gölgelikli olanlar benim için ideal, seviyorum o tarzları 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz