Bahçenizi Yeşillendirme Zamanı

2
531

İlk defa gireceğiniz bir evin ilk önce neresine bakarsınız; bahçesine. Peki bahçeyi güzel gösteren unsurların başında ne gelir; bahçeden bulunan bitkiler. Güller, papatyalar, laleler, son güller daha sayamadığım bir sürü bitki. Bitkilerin hepsi bahçe dekorasyon bitkileri adı altında toplanır. Hatta bu konu üzerinde insanlar düşünmüş ve bölümlerini açmıştır. Kimi insan bu bölümleri okuyup bu iş üzerinden para kazanır.

Bahçenizi Yeşillendirme Zamanı

Baktığınız zaman zor gibi gözükmese de bu bitkilere çeki düzen vermek, bir bütün olarak gelen misafirlere sunmak sanıldığının aksine bayagı zorlu bir iştir. Herkes yaparım der ama bahçeye inip baktığı zaman neler yapabileceği aklının ucuna dahi gelmez. Sadece şunu şuraya bunu buraya koyarım der geçer. Ama bilmiyor ki orda bulunan bahçe dekorasyon bitkileri, sandalyeler, masalar vs evi sunan, güzel gösteren temel unsurlardır. Ve bunları öyle kolay bir şekilde düzenlerseniz -evet belki güzel olur- yeteri seviyede memnuniyet sağlayamayabilirsiz.

Bahçenizi Yeşillendirme Zamanı

İnsan balkona çıktığında, penceresini açtığında veyahut yoldan geçen bir vatandaş o bahçenin dağınık olduğunu bakımsız olduğunu gördüğü zaman hiç değilse içinden ne kadarda özensiz bir apartman sakini ya da evin sahibi der. Aynı şey balkonlarımızda, pencerelerimizde bulunan dekorasyon bitkileri içinde geçerlidir. Bakım yapılmazsa, sulanmazsa ve en güzel görüneceği yere konmazsa sıradan bir bitki olmanın dışına çıkamaz, kendilerine bakan insana keyif vermez. Bu konuda en azından az bir şey eğitim görmek, işin ehli olan kişilerden fikir almak herkes için kullanışlı olur.

Bahçenizi Yeşillendirme Zamanı

Çiçekleri sevmeyen bir millet yetişiyor günümüzde. Gerekli sevgiyi vermeyen, saygıyı göstermeyen bir gençlik var. Bunu tam tersine çevirmek ebeveynlerimizin elinde olan bir şey. Çocuklarınızla konuşursa, uygulamalı olarak gösterirse, nasıl bakılacağını, neden bakılacağını anlatırsa gelecek nesillerin hayatlarınla bir nebze mutluluk tohumu serpmiş oluruz.

Bahçenizi Yeşillendirme Zamanı

Aşk gibidir çiçekler, sevgi ile şehvet ile büyütürsün. Uzak kaldın mı hemen özlersin, sanki canından can almışlar gibi acı çekersin. Her gün onları görmek, onlarla ilgilenmek, konuşmak istersin. Sanki en iyi arkadaşınmış gibi vakit geçirmeye başlarsın. Sonra ilgilenmezsen onlar soldu mu sende solarsın canından can gider, ölürsün. Çok özlersin ama bir şey yapamazsın, keşke yapsaydım dersin iş işten geçmiş olur. Her baktığın çiçeğinde en güzel yerde durmasını istersin.

Bahçenizi Yeşillendirme Zamanı

Gönlünü kazanmış bir bitki senin hayat damarlarından biri olur onu sanki sevgilinmiş gibi bakar büyütürsün.. Kısacası her şey aşkla ilgilidir ne kadar aşık olursan o kadar güzel bakar o kadar güzel motif edersin. Umarım dünyadaki herkes seveceği bir bitki bulur, büyütür ve hayatının bir parçasına dönüştürür..

Bahçe çiçekleri yazımız da ilginizi çekeceğini düşünüyorum.

Bahçenizi Yeşillendirme Zamanı Bahçenizi Yeşillendirme Zamanı Bahçenizi Yeşillendirme Zamanı Bahçenizi Yeşillendirme Zamanı Bahçenizi Yeşillendirme Zamanı Bahçenizi Yeşillendirme ZamanıBahçenizi Yeşillendirme Zamanı Bahçenizi Yeşillendirme Zamanı Bahçenizi Yeşillendirme Zamanı Bahçenizi Yeşillendirme Zamanı

2 YORUMLAR

  1. Ayy çiçekler sevilmez miii? Ben çocuklarım diye seviyorum onları. Ev, balkon, bahçe her yerde çiçekler bakıyorum. Renkli olanlar çok güzel ama ben yaprak şeklinde olanları da çok seviyorum. 😀

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz