Balkon Aksesuarları

2
2535

Balkonumuzda ne tip aksesuarlar kullanabilir ve nasıl dekore edebiliriz? Hep birlikte bugün isterseniz bu sorulara cevap arayalım. Sözü fazla uzatmadan sizler için seçtiğimiz balkon aksesuarlarıdekorasyon fikirleriyle birlikte inceleyelim isterseniz.

balkon-aksesuarlariBalkon aksesuarlarının en gözdesi kesinlikle balkon çiçekleri. Balkon korkulukları için şekildeki gibi saksılar kullanarak doğal ve güzel bir balkon dekorasyonu elde edebilirsiniz. Dilerseniz bu şekilde saksılar alabilir yada var olan saksılarınızı şekildeki gibi kesebilirsiniz. Balkon çiçekleriyle daha fazla dekorasyon fikirleri görmek isterseniz balkon çiçekleri başlıklı yazımız inceleyebilirsiniz.

balkon-aksesuarlari-1Yine balkon korkulukları için düşünülmüş farklı bir dekorasyon fikri. Şimdi balkon aksesuarı olarak mumluk ve tutucuları kullanacağız. Aslına bakarsanız mumluğa bile ihtiyacınız yok, cam bardaklarınızı kullanabilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan mumluk tutucular.

balkon-aksesuarlari-2Balkonunuz için duvar ünitesi düşünebilir, raflarına saksılarınızı koyabilirsiniz. Balkonunuza bir şey asmak için kullanabileceğiniz kalıcı bir çözüm.

balkon-aksesuarlari-3Balkon duvarınıza bir boru yada ağaç dalı ile şekildeki gibi bir askı yapabilirsiniz. Dilediğiniz renge boyayarak aksesuarlarınızı asabilirsiniz. Balkonunuzu renklendirmenin en kolay yolu kesinlikle çiçekler ve renkli yastıklar. Balkonunuzda dinlenmek için oluşturduğunuz oturma alanında renkli yastıkları kullanarak daha sevimli bir dekorasyon elde edebilirsiniz. Farklı ve eğlenceli balkon dekorasyonları görmek isterseniz balkon tasarımları başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

balkon-aksesuarlari-4Balkon korkulukları için düşünülmüş renkli asma saksılar. Balkon dekorasyonunda renkli saksılardan ilham alabilirsiniz. Renkli saksılara rengarenk çiçekler dikebilir hareketli bir dekorasyon elde edebilirsiniz.

balkon-aksesuarlari-5Balkon aydınlatmasında ledleri kullanabilir bu dekorasyonda olduğu gibi balkon demirlerine ledler asabilirsiniz. Balkonunda romantik bir aydınlatma isteyenlerin düşünebileceği güzel bir alternatif.

balkon-aksesuarlari-6Büyük yada küçük mumluk fenerlere balkonunuzda yer verebilirsiniz. Bence balkonda kullanabilecek en güzel aksesuarlar fener mumluklar. Büyük olanları şekildeki gibi balkonunuzda sabit bir yere koyarak, küçük olanları ise isterseniz asarak isterseniz yemek masanıza koyarak kullanabilirsiniz.

balkon-aksesuarlari-7Balkonda tabure yada sandalyeler yerine yöresel motiflerin işlendiği yer minderlerine yer verebilir Asya tarzı bir balkon dekorasyonu elde edebilirsiniz. Hem yer minderleri sayesinde balkonunuzda daha fazla alan açabilirsiniz.

balkon-aksesuarlari-8Balkon sehpasının üzerinde küçük renkli teneke mumluklar kullanabilirsiniz. Hatta varsa kullanmadığınız araba tekerleklerini boyayabilir üzerine cam kestirerek yada eski sehpanın camını kullanarak bir balkon sehpası yapabilirsiniz. Renkli plastik kaplarınızı vazo yada saksı olarak kullanabilir sehpanın üzerinde dekore edebilirsiniz.

balkon-aksesuarlari-9Eskiden kanepeler koltuklar yokken büyüklerimiz somya yada sedir kullanırmış. Somya sedirin demirden yapılmış versiyonu. Bence evinizde yadigar bir somya varsa onu deponuzdan çıkartın ve balkonunuzda kullanın. Yöresel örtüler yastıklar kullanarak balkonunuzda nostalji oluşturabilirsiniz.

balkon-aksesuarlari-10Balkonunuza cam fenerler asabilir içerisine küçük mumlar koyabilirsiniz. Balkon masasının üzerinde gaz lambası, renkli bir saksı koyabilir, balkon korkuluklarında hasır aksesuarlara yer verebilirsiniz.

balkon-aksesuarlari-11Ahşap basamaklı tabureyi balkonunuzda sehpa olarak kullanabilir, her bir basamağına farklı boylarda aynı stil mumluklar koyarak süsleyebilirsiniz. Balkonunuz için daha farklı stillerde dekorasyon fikirleri görmek isterseniz balkon dekorasyonu başlıklı yazımızı inceleyebilir görüşlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

2 YORUMLAR

  1. Balkonda ışıklar, mumlar, ledler çok güzel duruyor. Özellikle balkona sarı ışığı çok yakıştırıyorum çünkü daha loş bir ışık olduğu için balkon ortamında daha şık duruyor. Renkli minderleri de çok beğendim çünkü balkon dediğin rengarenk olmalı bana göre 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz