Balkon Çiçekleri

4
1147

Muhteşem balkon çiçekleri ile evinize şık ve çekicilik eklemenize yardımcı olabilecek ilham veren fikirler sunmaya devam ediyoruz. Balkon dekorasyonu başlıklı yazımızda da bahsettiğimiz gibi yazın en çok vakit geçirilen alan olan balkonlara orijinal dekorlar yaparak oturma alanlarınızı daha keyifli hale getirebilirsiniz.

balkon-cicekleri

Balkonunuzda oturmak için bile bir alan yoksa güzel bir dekor yaparak hem oturma alanı oluşturabilir hem de balkon çiçekleri ile süsleyebilirsiniz. Saksılara pembe güller ekerek balkonunuzda köşe bir alana şekildeki gibi yerleştirebilirsiniz.

balkon-cicekleri-1

Balkon korkuluklarına saksıları asabilir, içerisine balkon dekorasyonuyla uyumlu olacak çiçekler ekebilirsiniz. Örneğin pembe masa ve sandalyelerden, beyaz yastık ve minderlerden oluşan balkon dekorasyonu için pembe çiçeklerden ilham alabilirsiniz.

balkon-cicekleri-2

Apartmanlarda yaşayanların yazın karşılaştığı en büyük sıkıntılarından biri de balkonların birbirine çok yakın olması. Rahatça balkon da oturmak çoğu zaman zor olabiliyor. Bu probleme güzel bir çözümümüz var o da sarmaşıklar. Sarmaşıkları saksılara ekerek balkon demirlerine sarabilir doğal perde yapabilirsiniz.

balkon-cicekleri-3

Camlı bir balkona sahipseniz saksılara tropik bitkiler bile ekebilirsiniz. Küçük saksılara ektiğiniz çiçekleri balkon pervazlarına yerleştirerek doğal bir dekorasyon elde edebilirsiniz. Balkon mobilyalarında ahşap seçimler yapabilir renkli çiçeklerinizi ekimde hasır saksılar tercih edebilirsiniz.

balkon-cicekleri-4

Ahşap balkon korkuluklarına asılmış morlu pembeli şirin çiçekler. Dışarıdan bakıldığında muhteşem bir görüntü gerçekten.

Çiçeklerin muhteşem senfonisi ve dışarıdan bir göz.

balkon-cicekleri-6

Petunya ve begonyaları asmak için güzel bir fikir. Plastikten şekildeki gibi delikli bir sepet yapabilir içerisine altlık olması için yosunla doldurabilirsiniz. Yosunlar hem bitki köklerini hava aldırır hem de toprağınızı tutar. Renkli çiçeklerle süslenmiş rustik bahçe dekorasyonu.

balkon-cicekleri-7

Tabaklar ve çiçeklerle süslenmiş ilginç balkon dekorasyonu. Balkon duvarlarına dekoratif tabaklar asarak orijinal bir dekor elde edebilirsiniz. Hatta balkon demirlerine astığınız saksıları tabaklarla uyumlu seçebilir hoş bir kombinasyon yakalayabilirsiniz. Renkli çiçekler ektiğiniz saksıları demirlerin önüne birbir sıralayabilir demirlerden sarkan çiçeklerle hoş bir ambiyans yakalayabilirsiniz.

balkon-cicekleri-8

İlla çiçekler ekmeniz gerekmiyor. Saksılara domates ekerek balkonunuzda kahvaltınızı yaparken yetiştirdiğiniz domateslerin tadına bakabilirsiniz. Balkonunuzda küçük çapta bir tarım yapabilirsiniz.

balkon-cicekleri-9

Eski merdiveni boyayarak balkonda dekore edebilirsiniz. Merdiveni balkon mobilyalarıyla uyumlu bir renge boyayın ve basamaklara saksılarınızı yerleştirin.

balkon-cicekleri-10

Büyük düz ve renkli saksılar, taşlar ve boş cam şişeleri kullanarak şekildeki gibi hoş bir balkon dekorasyonu elde edebilirsiniz. Büyük saksılara büyük bitkiler, şişeleri ise küçük ağaç dalları ile süsleyebilirsiniz. Saksıların etrafına taşları yayarak doğal bir dekor elde edebilirsiniz.

balkon-cicekleri-11

Balkon çiçekleri ile süslenmiş komik ama bir o kadar ilginç bir fikir balkon demirlerinde bizi karşılıyor 🙂 Eski kotlara kum doldurularak ve bitkiler ekilerek elde edilen sıra dışı bir dekor.

4 YORUMLAR

  1. Mutfağın balkonunda önceki seneler hep çiçek yetiştirirdim. Geçen sene biber ve soğan ektim. Öyle güzel büyüdüler ki her sabah dalından taze taze koparıp yiyorduk. İnşallah bu senede aynı şekilde ekeceğim.

  2. Ben çiçek bakamıyorum, hemen ölüyorlar sonra da çok üzülüyorum ama balkonda çiçek görüntüsü de çok hoşuma gidiyor. Yapay da kullanmak istemiyorum. Çiçek bakımıyla ilgili de bir öneri mi paylaşsanız acaba, benim çok işime yarardı.

    • Merhaba Rabia Hanım, balkon çiçekleri bakımı üzerine bir içerik hazırlayabiliriz. İlk etapta sulukent, aşk merdiveni, kaktüs gibi yetiştirilmesi kolay bitkileri deneyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz