Balkon Dekorasyonunu Kışa Hazırlayın

2
942
Cam Balkon Uygulaması

Eylül ayı itibariyle sonbahar mevsimine girmiş bulunuyoruz. Artık daha serin geceler bizi bekliyor. Yazın geç saatlere kadar yapılan balkon sohbetleri bu mevsimde sizi üşütüp hasta edebilir. Peki ne yapalım? Balkon keyfinden vazgeçmek olmaz. Bu yüzden artık balkonları kışa hazırlamanın tama zamanı. Balkon dekorasyonunda sıcak değişiklikler yaparak tam gaz balkon keyfine devam ediyoruz.

1) Balkonlarınızı  Kapattırabilirsiniz

kış balkon dekorasyonu

Balkonlarınızı hem kışın hem de yazın kullanabileceğiniz en güzel uygulama tabi ki cam balkonlar. Cam ile kapatma yazın açarak ferah bir şekilde kullanmanızı sağlarken kışında hem ısının muhafaza edilmesi hem de gün ışığından en verimli bir şekilde faydalanmak için oldukça mantıklı bir uygulama. Balkonlarımızda yazın kullandığımız renkli kilimlerden sonra artık yavaş yavaş peluş kilim ve örtü modellerine yönelebiliriz. Balkonlarınızı renklendirmek için kullandığınız renkli balkon çiçeklerinden sonra saksılarda soğuğa dayanıklı bitkilere geçmenin tam zamanı.

2) Balkonunuza Sıcak Bir Battaniye Atın 

kış balkon dekorasyonu

Koltuğunuzun üzerine bir battaniye atın ve kendinize sıcak bir kahve ısmarlayarak balkonunuzun keyfini çıkarın. Ve tabi ki balkonda sıcacık bir dekorasyon için mumlar kullanmayı ihmal etmeyin.

3) Saksılarda Kış Bitkilerine Geçiş Yapın 

Kış balkon dekorasyonu

Balkonlarınızı kışa hazırlamak için önerebileceğimiz bir başka tavsiyede artık saksılarda kış bitkilerine geçiş yapmanız. Yazın kullandığınız renkli balkon çiçeklerinden sonra çamlara yer verebilirsiniz.

4) Tente Kullanabilirsiniz

kış balkon dekorasyonu

Balkonunuzu cam ile kapatmak istemiyorsanız yağmurdan ve kardan korumak için üst kısmını tente ile kapatabilirsiniz.

5) Rattan Mobilyalar Kullanabilirsiniz

Kış balkon dekorasyonu

Balkonları kapatmadan kullanmayı düşünenler için bir başka önerimizde kışın soğuğa, yağmura ve kara dayanıklı rattan mobilya tercih etmeleridir. Rattan mobilyalar olumsuz çevre koşullarına uzun yıllar dayanabildiği için kışın balkonunuzda gönül rahatlığıyla bırakabilirsiniz.

6) Yada Sadece Sandalye Kullanın

kış balkon dekorasyonları

Kışın balkon keyfini çıkarmak için bana sadece sandalye yeter diyorsanız size küçük bir öneri sandalye üzerinde sıcak peluş örtüler kullanabilirsiniz.

7) Kozalaklardan İlham Alın

kış balkon dekorasyonu

Balkonlarınızı kışa hazırlarken kozalaklardan ilham alabilirsiniz. Balkonunuzda sehpa üzerinde saksılarınızın etrafında güzel bir dekorasyon için çam kozalaklarına yer verebilirsiniz.

8) Sıcak Bir Ambiyans İçin Mumları Kullanın

kış balkon dekorasyonu

Balkonunuzda kışın sıcak bir ambiyans yaratmak için mumları kullanabilirsiniz. Hatta abartmaktan korkmayın. Kış dekorasyonunun kesinlikle en önemli aksesuarı mumlar.

9) Dekoratif Cam Balkon Uygulamalarını Tercih Edin

Cam Balkon Uygulaması

Cam balkon uygulaması olarak gösterebileceğim en güzel model bu olsa gerek. Ful cam ile kapatılan uygulamaları seviyorum. Kesinlikle daha ferah ve balkonunuzda kısmende olsa kapanmamış hissi veriyor. Özellikle bu tasarımda sevdiğim bir başka uygulamada tavanında bir kısmında cam tercih edilmesi. Kış günlerinde gün ışığından en verimli bir şekilde faydalanmak için kesinlikle profesyonelce düşünülmüş.

10) Güzel Bir Balkon Keyfi İçin Hamak Kullanın

kış balkon dekorasyonu

Yazın olduğu kadar kışında balkonlarınızı keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz. Bunun için en güzel önerimiz balkonda hamak kullanın. Kışın bütün soğukluğuna inat renkli yastık ve aksesuarlarla balkonlarınızda hareketli bir kış dekorasyonu elde edebilirsiniz. Balkonlarınız için daha fazla öneri incelemek isterseniz balkon dekorasyonu isimli kategorimizi inceleyebilir görüş ve önerilerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz. Keyifli pazarlar diliyorum herkese.

2 YORUMLAR

  1. İnsanlar balkonu bile yaza kışa hazırlıyor görüyor musunuz. Biz dümdüz yaşıyoruz, yani ben 😀 Kış gelince genelde balkona çıkmayarak çözüyorum ben kışa hazırlığı ama bu fikirler daha yaratıcıymış 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz