Balkon Dekore Edilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

2
477

Şu sıcak havaların keyfini tatilde çıkaramıyor olabilirsiniz, üzülmeyin. Tatili doğru bir şekilde dekore edeceğiniz balkonunuza getirin. Peki, balkon dekore edilirken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

1)Bahçe Mobilyaları Kullanın

Balkon Dekore Edilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler 5

Balkon dekorasyonunda iç mekanda kullandığınız tarzda masa ve sandalyeler yerine, bambu gibi şık ve doğal görünen bahçe mobilyalarına yönelin. Uygun fiyatlı seçenekler için Bauhaus, Praktiker gibi yapı marketlere göz atabilirsiniz.

2) Köşeleri Değerlendirin

Balkon Dekore Edilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler 4

Özellikle küçük balkonlar için köşeler ve rafa dönüştürebileceğiniz duvarlar oldukça değerlidir. Balkonun köşesine yerleştireceğiniz bir köşe dolap ile balkonda kendinize saklama alanı yaratın.

3) Çiçeklere Yer Açın 

Balkon Dekore Edilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler 3

Balkonunuzda baharın ve yazın havasını yaşatmak istiyorsanız, çiçeklerden yardım almayı unutmayın. Saksı bitkileri ve renkli dekoratif çiçekler, balkon dekorasyonu için olmazsa olmazlardandır.

4) Renkli Kilimler Kullanın 

Balkon Dekore Edilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler 1

Balkonunuzun zemininde renkli kilimler kullanarak dekoratif ve renkli bir balkon yaratabilirsiniz.

5) Duvarları Renklendirin

Balkon Dekore Edilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler 1

Balkonunuzun duvarlarında renkli duvar kağıtları, renkli duvar boyaları ve dekoratif tablolar kullanın. Bu, daha eğlenceli ve renkli bir alan yaratmanızı sağlayacak.

6) Yastık Ve Minderleri Unutmayın 

Balkon Dekore Edilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler 2

Balkonunuzda bulunan sandalye, koltuk ve sedir için renkli ve dekoratif kırlent ve minderleri kullanmayı unutmayın.

7) Doğru Mobilyaları Seçin 

Balkon Dekore Edilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler 1

Balkon dekorasyonunuz için mobilya alırken balkonunuzun büyüklüğü ve uzunluğunu göz önünde bulundurmalısınız. Çok küçük bir balkonunuz varsa katlanır sandalyeleri ya da duvara monte, açılıp kapanan masaları tercih edebilirsiniz.

Ayrıca şu balkon dekorasyonlarını da beğenebilirsiniz;

Balkon Dekore Edilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler 6 Balkon Dekore Edilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler 7 Balkon Dekore Edilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler 8 Balkon Dekore Edilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler 9 Balkon Dekore Edilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler 10

2 YORUMLAR

  1. Balkonda vakit geçirmeyi çokça seviyorum, dışarısı gibi ama evim gibi de bir yandan. O yüzden dekorasyonu da ev kadar önemli bence. Bu fikirler de çok işime yarayacak, balkonumda yenilikler yapacağım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz