Balkon Tasarımları

4
784

Sıcacık yaz akşamlarında bizlere serin bir ortam sağlayan balkonlarımızı daha eğlenceli ve keyifli hale getirmeye ne dersiniz? Eminim herkesin cevabı evettir. Sizlere önereceğimiz bir birinden farklı balkon tasarımlarını evlerinizde uygulayarak kullanışlı ve hoş balkon dekorasyonlar elde edebilirsiniz.

balkon-tasarimlariDüz eski bir yuvarlak masa, sandalyeleri ise mora boyanarak yenilenmiş. Elinizde bulunan eşyaları yenileyerek balkonunuzda yeniden dekore edebilirsiniz. Masanıza renkli bir runner serebilir, balkon çiçekleriyle samimi bir dekorasyon elde edebilirsiniz. Balkonda hasır taburelere ve renkli yastıklara yer verebilirsiniz. Balkon çiçekleriyle süslenmiş daha fazla balkon dekorasyonu görmek isterseniz balkon çiçekleri başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

balkon-tasarimlari-1Geniş ama kısa bir balkonunuz varsa şekildeki gibi ikili bir koltuk kullanarak balkonda sadece oturma alanı oluşturabilirsiniz. Balkonunuzun iki yanına saksılar koyarak çiçeklerle süsleme yapabilir, balkonunuza güzel kokular yayabilirsiniz.

balkon-tasarimlari-2Geniş bir balkonunuz varsa dekorasyon elbette çok kolay. Balkon için seçtiğiniz mobilyalar dilediğiniz gibi olabilir. Örneğin, geniş sandalye tasarımlarını kullanabilir, balkonunuzda ilave koltuklara yer verebilirsiniz.

balkon-tasarimlari-3Küçük ve dar balkonlara sahipseniz yemek masası ve sandalye olarak katlanabilen tasarımlar düşünebilir, balkonunuzda alan açabilirsiniz. Çiçeklerinizi balkon aksesuarlarını koymanız için uzun ve dar raf sistemleri kullanabilirsiniz.

balkon-tasarimlari-4Kullanmadığınız boş meyve kasaları balkonunuzda sehpa olarak kullanabilirsiniz. İç kısmına küçük saksılarınızı koyabilir, üzerini ise renkli çiçekler ve fener mumluk ile süsleyebilirsiniz. Balkonunuzun bir köşesine küçük sevimli bir  masa ve sandalye atabilir, kitap okurken kahvenizi yudumlayabilirsiniz.

balkon-tasarimlari-5Balkonlarınız komşularınızla dip dip ise araya bir panel çekerek daha rahat bir ortam sağlayabilirsiniz. Balkon zeminini ahşap kaplama yaptırabilir, otantik küçük bir kilim atabilirsiniz. Tabi ortamda kilim varsa dekorasyonunuz retroya doğru gidiyor demektir. O zaman modern sandalyeler yerine ahşap retro sandalyelere yer verebilir, koltuk yerine sedir kullanabilirsiniz.

balkon-tasarimlari-6Beyaz yuvarlak bir masa, beyaz sandalyeler, hasır saksılar, gri sandalye minderleri ve yastıklar, fener mumluk, sehpa olarak kullanılan ahşap meyve kasası ve balkon çiçekleriyle süslenmiş balkon dekorasyonu.

balkon-tasarimlari-7Sallanmak hemen hemen herkesin çok hoşuna gider. Bide çocuklarınız varsa eminim balkonda kullanacağınız bir küçük salıncak onları ve sizi çok mutlu edecektir. Balkonum dar yerim yok diyorsanız şekildeki gibi tek kişilik küçük bir salıncak düşünebilirsiniz. Farklı salıncaklarla dekore edilmiş balkon tasarımları görmek isterseniz balkon salıncağı başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

balkon-tasarimlari-8Çok geniş balkonlara sahip olamayanlar ve balkonunda daha ferah bir ortam oluşturmak isteyenlere dekorasyon ip uçları vermeye devam ediyoruz. Bu balkon tasarımında olduğu gibi ayaklı masalar yerine korkuluklara monte edilebilen masalar kullanabilir alandan tasarruf sağlayabilirsiniz. Dekorasyonunuzu yere renkli bir kilim atarak, sandalyelere canlı renklerde minderler ve yastıklar koyarak hareketlendirebilirsiniz.

balkon-tasarimlari-9Gördüğünüz üzere güzel balkonlar elde etmek için geniş balkonlara sahip olmak zorunda değilsiniz. Balkonunuz nasıl olursa olsun birazcık araştırmayla hoş dekorasyonlar elde edebilirsiniz. Farklı ve daha fazla çeşit balkon tasarımları görmek isterseniz balkon dekorasyonu başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz. Mutlu hafta sonları diliyorum herkese.

4 YORUMLAR

  1. Balkon tasarımları çok güzel gerçekten de ama balkonu büyük olanlar için ideal. Bizim balkon orta büyüklükte. Paylaştığınız modeller arasında yukarıya asılan salıncak türü olanı yapabilirim.

  2. Ben de balkonumda ahşap zemin kullanmak istiyorum. Yanlış bilmiyorsam bunlar özel olarak yapılıyor değil mi? Yani herhangi bir su geçirme durumu kabarma vs. olmaz? Tasarımlar da çok güzel, zemin ise bu tasarımları ortaya çıkaran şey bence. O yüzden istiyorum biraz da 🙂

    • Merhaba Şebnem Hanım, bunlar dış mekan için kullanılan özel ahşap malzemeleri. Bu yüzden şu geçirme, kabarma v.s durumu olmaz. Ama daha uzun ömürlü olsun diyorsanız ahşap görünümlü fayans çeşitlerini balkonunuz için kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz