Balkonları Keyiflendiren Masa Sandalye Modelleri

4
923
konforlu masa sandalye modelleri
konforlu masa sandalye modelleri

Dekorasyon evin iç kısmında olduğu kadar dış kısmında da geçerlidir. Evinizin her alanı dekorasyon açısından vazgeçilmez bir noktadadır. Evinizin balkonunda düzgün bir dekorasyon anlayışı ortaya koyabildiğiniz takdirde çok başarılı bir ev dekorasyonu elde edebilirsiniz. Balkonlarınızı keyifli bir hale getirmek için balkon masa sandalye modelleri çok fazla önem arz ediyor.

Salonda, diğer odalarınızda görüntüye önem verdiğiniz kadar balkonda da aynı şekilde aynı konforu ve görüntüyü yakalamanız önemli. Eğer balkonunuzda bir düzenleme yapmazsanız, rastgele bir anlayışla dizaynlarsanız eviniz dekorasyon açısından hem geride kalacak, hem de konforu, rahatlığı balkonunuza taşıyamayacaksınız.

Bambu Masa Sandalye Modelleri

bambu masa sandalye
bambu masa sandalye

Balkonunuzda bambudan yapılmış masa sandalye modellerini uygulayabilirsiniz. Bambu model masa sandalyeler görüntü olarak gayet klas bir görüntü sunuyor. Evinde hem klası öne çıkartmak isteyenler, hem de renk olarak fazla renkten kaçanlar için çok uygun bir seçenek diyebiliriz. Masa olarak gayet klasik ve ekonomik olarak da uygun bir model diyebiliriz. Böyle bambu masa sandalye modelleri klas sevenler için uygun bir tercih…

bambu masa takımı
bambu masa takımı

Çok daha uygun bir seçenek düşünüyorsanız bambu modeller arasında bu tarz modelleri düşünebilirsiniz. Fiyatı hem yüksek değil, hem görüntü olarak çok farklı bir duruşa sahip, hem de konfor açısından da eksiği yok. Balkonunuzda ekonomik tercihler yapmaktan yanaysanız ilk iş olarak bu bambu modelleri düşünmeniz sizin için faydalı olacaktır.

Klasik Sevenler için Ahşap Modeller

klasik masa sandalye modelleri
klasik masa sandalye modelleri

Evinin her yerini klasikle donatmak isteyenler için bu tarz modeller de mevcut. Bu tarz modeller balkonunuzda gelenekselliği çağrıştırıyor. Ayrıca konfor olarak da sıkıntılı değil. Bunun yanı sıra masanın ahşap duruşu da çok hoş bir görüntü sağlıyor. Balkonunuzda ahşabın farkını yaratmak isteyenler için bu tarz modeller çok uygun… Ahşaptan kopamayanlar için, balkonunda gelenekselliği yaşatmak isteyenler için bu tarz modelleri seçenekleri arasında katabilirler.

modern klasik masa sandalye
modern klasik masa sandalye

Ahşapta geleneksellik yerine modern, ahşap balkon masa sandalye modellerini düşünebilirsiniz. Bu modelde modernliğin hâkim olduğunu görmekteyiz. Masanın duruşunda da farklılıklar göze çarpıyor. Tam olarak modern dekorasyondan yana olanlar için düşünülmüş. Balkonunuza modernliğin hakim olmasıyla balkon keyfinize keyif katacaksınız.

Portatif Masa Sandalye Modelleri

portatif masa sandalye modeli
portatif masa sandalye modeli

Balkonunuz küçükse ve masa sandalyelerinizin sürekli yer kaplamasını istemiyorsanız bu tarz katlanabilir, ahşap balkon masa sandalye modellerini düşünebilirsiniz. Bu modellerde pratiklik açısından gayet tercih edilebilir modellerden birisi. Balkonunuzda pratik, ekonomik masa sandalyeler düşünüyorsanız bu modeli düşünebilirsiniz. Bu tarz modellerin tercih edilmesinin temel sebebi portatif olması. Yarın öbür gün taşındığınızda da size kolaylık sağlıyor. Aynı zamanda yer de kaplamıyor. Balkonunuzda oturacağınız zaman dışarı çıkıp kurabilirsiniz. Böylelikle temizlik problemiyle de sürekli karşılaşmazsınız. Kullandıkça temizler, hem de eskimesinin de önüne geçebilirsiniz.

balkon masa sandalye modelleri
balkon masa sandalye modelleri

Portatif daha basit fakat daha şirin modeller de düşünebilirsiniz. Küçük balkonlar için oldukça ideal olan bu modellerin renkleri ilgi çekmeyi başarıyor. Bu model dekorasyonda minimalizme önem verenler için balkon masa sandalye modelleri arasında öne çıkanlar içerisinde yer alıyor. Siz de görüntü olarak minimal bir şeyler arıyorsanız, tercihinizi bu tarz modellerden yana yapmanız doğru bir tercih olacaktır.

Yine bu tarz modelleri ­dilediğiniz gibi istediğiniz renklere kolaylıkla boyayabiliyorsunuz. Böyle basit modeller ile hem balkonunuzun keyfini çıkarın, hem de basitliğin kattığı sanatsallığı balkonunuza hakim kılın…

Renkli Masa Sandalye Modelleri            

Balkonunuzda renkli masa sandalye modellerini de düşünebilirsiniz. Balkonuna renkleri hâkim kılmak isteyenler için tasarlanmış modeller fazlasıyla mevcut. Bu modeller arasında tercihler yaparak evinizin balkonunda fark yaratmanız oldukça kolay.

renkli masa sandalye
renkli masa sandalye

Balkonunda renkleri hâkim kılmak isteyenler için bu tarz modeller de mevcut. Yine bu modelleri bahçenizde de hâkim kılmanız mümkün. Balkon masa sandalye modelleri denilince renkler en çok dikkat edilen unsur diyebiliriz. Renklerin tonları, birbirine uygun renklerin kullanılması çok önemli.

renkli masa sandalye takımı
renkli masa sandalye takımı

Daha basit fakat daha renkli, tek renk model düşüneyim diyenler için de bu tarz modeller mevcut. Küçük balkonlar için düşünülen bu modelde, pembenin her açıdan öne çıktığına şahit olmaktayız. Aynı zamanda basit bir duruşunun olması, minimallik katmış. Balkonunuzda böyle basit fakat dekorasyon açısından fark yaratacak modelleri de düşünebilirsiniz.

beyaz masa sandalye
beyaz masa sandalye

Beyazı evinin her yanına yaymak isteyenler için de çok güzel modeller mevcut. Bu balkon masa sandalye modelleri içerisinde yer alan tasarımda, beyazın modern tonlarını görmekteyiz. Masanın şıklığı da tartışılmaz. Ekonomik model arayanlar için gayet uygun bir tercih olabilir.

konforlu masa sandalye modelleri
konforlu masa sandalye modelleri

Eğer konfor ve şıklıkta maksimum kaliteyi tercih ediyorsanız bu modeli düşünebilirsiniz. Bu modelde masanın şıklığıyla, sandalyelerin koltuk tarzında tasarlanışı göze çarpıyor. Gerçekten balkonunuzda bir dekorasyon devrimi yaşatacaksanız, bu modeli kesinlikle tercih etmelisiniz. Dekorasyon açısından kusursuz bir duruş mevcut. Özellikle masanın tamamlayıcı görüntüsü balkon dekorasyonunda muazzamlıkla tanışmayı sağlıyor.

Dar Balkon Masa Sandalye Modelleri

Eğer balkonunuz darsa ve uygun modeller bulamıyorsanız üzülmeyin. Dar balkonlar için de dekorasyon açısından kaliteyi balkonunuza taşıyacak modeller mevcut. Bu modeller sayesinde balkonunuzun dar olması göze çarpmıyor ve değişimi hâkim kılabiliyorsunuz.

dar balkon masa sandalye modelleri
dar balkon masa sandalye modelleri

Dar balkonlarda beyazlık öne çıkabiliyor. Beyaz bu tarz balkon masa sandalye modelleri dekorasyon severler tarafından da sıklıkla tercih ediliyor. Balkonunuzun dar olmasından daha çok modelin kaliteli ve şık oluşu göze çarpıyor. Ayrıca balkonunuzda keyifli bir şekilde kahve içebileceğiniz bir görüntü katıyor. Balkonunuzdan keyif almanız için böyle modelleri de düşünmelisiniz.

dar balkon dekorasyonu
dar balkon dekorasyonu

Yine küçük balkonunuza kullanışlılık katmayı düşünenler için bu tarz modeller de mevcut. Masa monte edilmiş, sandalye ise fazlasıyla sıradan fakat kullanışlılığı, dar balkondaki pratikliği modeli tercih edilebilir kılıyor. Siz de balkonunuzu daha kullanışlı, daha pratik bir hale getirmek istiyorsanız bu tarz bir model düşünmeniz doğru olacaktır.

kullanışlı masa sandalye
kullanışlı masa sandalye

Balkonunuzda bu tarz bir masa düşünebilirsiniz. Tamamen portatif model olmanın aksine masada portatiflik göze çarpıyor. Sandalyeler portatif değil.  Bu modelde dar balkonlar için gayet tercih edilebilir diyebiliriz. Bu tarz modeller fazlasıyla yaygın. Hem yer kaplamıyor, hem de masa olarak hem dar hem de geniş olarak kullanılabiliyor. Çok yer kaplamasın diyorsanız böyle bir şey düşünmeniz daha doğru olacaktır.

Masanın ahşaplığı ve sandalyelerin renklerindeki farklılıkla iyi bir uyum sağlandığını görmekteyiz. Balkon masa sandalyeleri arasında bu tarz modelleri tercih etmenizin dar balkonunuza olacağı katkılar anlatılamayacak kadar fazla… Bu tarz modeller ile dar balkonunuzu oldukça geniş bir şekilde kullanabileceksiniz. Ayrıca dar balkonlarda dekorasyonun da oldukça kolay olduğunu söylemeliyiz.

Balkon Deyip Geçmeyin

Balkon deyip geçmemek gerekiyor. Dekorasyon açısından balkon masa sandalyeleri ile oldukça farklı görüntüler ortaya çıkabiliyor. Balkonunuza vereceğiniz önem ile evinizin diğer bölgeleri de dekorasyonsal olarak etkilenecek. Balkonunuzu ne kadar iyi dizayn ederseniz, aynı oranda da keyif alırsınız.

Balkonunuzda modeller arasında tercih yaparken dikkat edeceğiniz unsurlardan bir diğeri de konfordur. Konfor olarak sizi rahatsız etmeyecek, keyfinize keyif katacak ve görüntü olarak da balkon dekorasyonuna güzellik katabilecek modelleri seçeneklerinizin arasına katın. Mobilyalardan ne beklediğinizi iyi belirleyin, ardından pişman olmayın. Beklentilerinize göre bir tercih yaptığınız takdirde asla pişman olmazsınız.

Balkonunuzun dekorasyonu, evinizin dışa açılan bir penceresidir. Bunu unutmayarak balkonunuzun dekorasyonuna önemli katkılarda bulunabileceksiniz. Balkon deyip geçmemek gerekiyor!

4 YORUMLAR

  1. Balkonda mobilya olayını gerçekten çok seviyorum. Evden ayrı, farklı bir dünya gibi. Ama benim gibi küçük balkon sahipleri masa-sandalyeye talim. Ben istemez miydim kocaman bir bambu takımım olsun? :))

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz