Banyo Dekorasyon Fikirleri

2
405

Banyolar evimizde en az kullandığımız ve pek görünmeyen yerler olduğu için dekorasyonuna fazla önem verilmiyor. Ancak yinede banyolarımızı iç sıkıcı ve kasvetli bir ortam olmaktan çıkarmak bizim elimizde. Sonuçta banyolar da evimizin bir parçası ve iyi görünmeyi hak ediyor.

Banyo dekorasyonunuza zeminden ve duvarlardan başlayabilirsiniz. Eğer küçük bir banyonuz varsa tercihiniz açık renklerden yana olmalı. Açık renk zemin ve duvarlar mekanı her zaman daha geniş ve ferah gösterir. Ürün yapısı olarak mermer mi yoksa fayans mı kullanacağınız size kalmış. Mermerler banyonuzu Osmanlı hamamları tarzına büründürür ve değişik bir atmosfer yaratır. Fayanslar ise daha ince yapıda oldukları için zarif bir görünüm sağlar. Kullanımı, temizliği kolay olması açısından da avantajlıdır.

Banyolarımızda kullandığımız temizlik ürünleri, şampuanlar, makyaj malzemeleri ve havlular ortalıkta bırakıldığında dağınık ve iç sıkıcı bir görünüm oluşturur. Hele ki bir de küçük bir banyoya sahipsek çoğu zaman banyoda vakit geçirmek adeta bir işkence haline gelir. O zaman gelin ortalığı biraz toplayalım. Dolaplar bu konuda her zaman kurtarıcı olmuşlardır. Lavabonun altına veya üstüne yaptıracağınız dolaplar bu fazlalıkları ortadan kaldıracak, banyonuzun daha düzenli olmasını sağlayacaktır. Bu dolaplardan, ortamın dekorasyonunu bozmayacak şekilde boş bulduğunuz her alana yaptırabilirsiniz. Hatta klozetin üstü dahi uygundur. Yalnız dolapların rengine dikkat edelim. Zeminin ve duvarların rengiyle uyum içerisinde olması dekorasyonun bütünlüğünü sağlar.

Gelelim aksesuarlara… Bu konuda renk kullanmaktan kaçınmayın. Banyolarda illaki beyaz renk ağırlıkta olmalı yanılgısından vazgeçin. Ortamı biraz hareketlendirmek sizin elinizde… Mesela mor renk lavantalar, yine mor renkte sabunluk ve havlular… Lavantalar kokusuyla da görüntüsüyle de ortamın havasını tazeleyecektir. Banyoda çiçek olur mu hiç demeyin. Çiçeklerin yanında bir de dekorasyona uygun tablo olursa eminim banyonuz en çok kullandığınız odalardan biri haline gelecektir.

2 YORUMLAR

  1. Banyomu beyaz yaptırıyorum şu an, yerleri de ahşap deseni gibi olan fayanslardan yaptırdım. Mor rengi kullanmak çok güzel bir fikir verdi bana. Zaten lavantaya da bayılırım. Başka hangi renkleri önerirsiniz banyo için?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz