Banyo Fayans Modelleri 2017

4
2763
Banyo fayans modelleri 2017

Fayans ve seramik döşemeler, evin herhangi bir alanında atmosferi tamamlayabilir ya da görüntüyü bozabilir. Kullanılan fayansın etkisinin banyoda olandan daha belirgin hissedildiği bir yer yoktur. Eskiden mutfak ve banyolarda daha çok kullanılırdı, bugün baktığımızda o modellerin ne kadar demode olduğunu konuşsak da, güncel ve modern tasarımları ile banyo fayans modelleri oldukça çağdaş ve yenilikçi banyo tasarımları sağlıyor.

Payetli işlemeler, dekorasyonda her zaman şık ve cazibeli bir görünüm katar. Banyo duvarlarında kullanacağınız bu renkli, payetli fayanslar, hem klasik hem de modern tarzda bir banyoya uyum sağlayabilir. Bu kadar fazla rengi bir arada kullanmaya cesaretiniz yoksa, sağdaki gibi bir işleme detayı ile de banyo duvarlarına hareket kazandırabilirsiniz. Romalılar gibi birçok eski medeniyet, hamamları ve kaplıcaları için kiremit düzenleri ve mozaikleri konusunda özen gösteriyorlardı. Bu tasarımların bazıları günümüzde hala uygulanmaktadır.

Bir banyonun görünümünü zenginleştirmek ve rustik bir görünüm katmak için en iyi seçenek, ahşap detaylardır. Banyonun kalbini oluşturan fayanslarda ahşap zeminler kullanarak, banyonuzun etkisini anında güçlendirebilirsiniz.

Banyoda sakinliği ve huzuru arıyorsanız, beyaz sizin için ideal renk seçimi olacak. Bir spa ortamı yaratmak için beyazı, zeminde sade bir desenle birlikte kullanabilirsiniz. Böylece banyoda banyo halısına da ihtiyaç kalmayacak.

Biraz da eski banyo tasarımlarından ilham almaya ne dersiniz? 2017 banyo fayans modelleri arasında, 80 ve 90’lı yılların modern bir yorumu olan bu tarz fayanslar da yer alıyor. Duş başlığı ve armatür seçiminde de yine dönemsel bir seçim yaparak, banyoda modern- klasik karması bir görünüm yaratmak çok kolay olacak.

Banyoda duş alırken ya da küvette dinlenmeye çalışırken, bu kadar suyun altındayken kendinizi bir deniz havasında hissetmeye ne dersiniz? Deniz altından ilham alan mavi renkli fayanslar, banyonuzda güçlü bir etki yaratacak. Ayrıca mavinin sakinleştirici ve huzur veren gücü de banyoda çok işinize yarayabilir.

Deniz havasının ardından bir de kumsalda yürüyormuş havası yaratacak fayans döşemelerine ne dersiniz? Kumsaldaki taşları banyonuza taşıyan bu fayansların modası daha uzun yıllar geçmeyecek gibi görünüyor!

Banyodaki fayansların arasından sıyrılarak duş bölümünde adeta bir su şelalesi görünümü yaratacak bir fayans döşemesi, klasik banyo görünümlerinden sıkılanlar için eğlenceli bir alternatif olabilir.

Sade ve şık bir mavi, banyoda denizin ve gökyüzünün etkisini toplamak için yeterli olabilir. Mavi tonlarında banyo fayanslarınızı, bir de payet işlemeli fayanslar ile birlikte kullanmayı deneyin.

Herkese hitap eden bir banyo fayans modeli olmasa da, beyaz ve siyahın ayrılamadığı bu Amerikan stili fayans, hala tercih edilmeye devam ediyor.

Banyonun duş bölümünde ahşap kullanmak, son yıllarda oldukça moda. Banyoda daha doğal bir tarz yaratmak için siz de duşakabinde ahşap banyo fayansları kullanabilirsiniz. Bu tasarım hoşunuza gitmiyorsa, ahşabın banyolarda daha pek çok farklı kullanımı olduğunu unutmayın.

4 YORUMLAR

  1. Bence banyo fayans modelleri 2017 yılında daha çok alternatif varmış. Bu seneki modellere baktım da benim hiç hoşuma gitmedi. Banyo da koyu renkleri seviyorum.

  2. Banyoyu beyaz ve sade severim normalde. Daha ferah ve geniş gösteriyor diye düşünüyorum. Ama buradaki modellerden rustik tarzda olanı çokça beğendim, banyonun kalanı da çok güzel o yüzden göze hitap eden bir banyo olmuş bence.

    • İyi duracağını tahmin etmediğimiz dekorasyon tarzları ve renkleri banyo dekorasyonuyla çok uyumlu olabiliyor. Renklerin ve tarzların banyo dekorasyonunda uygulamasını görmek kendi dekorasyonumuz hakkında bir fikir oluşturuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz