Banyo Nasıl Dekore Edilir ?

2
345

Banyolar evinizdeki yaşam alanında en güzel şekilde dekore edilmesi gereken alandır. Banyoların dekore işleminden önce banyonuzun tarzı çok büyük önem taşır. Bunun için ilk başta yapmanız gereken banyonuzun tarzdır.
Banyolarda genelde aynı eşyalar kullanılır. Ama burada sizin dokunuşlarınızla daha farklı şeyler yapabilirsiniz. Bunu da sizler için yazdığımız bu makalede okuyacaksınız.

Banyoda önemli olan seramik seçimidir. Seramik seçiminde banyonun boyutu çok önemlidir. Banyonuz küçük ise beyaz renkte seramiklerin kullanımı daha avantajlı olacaktır. Banyo seramik seçiminde desen seçimi de gene sade seramiklerden yana olması çok önemlidir.

Küçük ya da büyük fark etmez banyolarda amaç daha ferah ve daha hijyenik bir ortam yaratmaktır. Banyodaki kullanılan mobilya seçiminde ise en önemli olan duşa kabındır. Cam kaplı duşa kabinlerin köşede olmaları banyoyu daha kullanışlı hale getirecektir. Ayrıca bunun yanında klozet seçimi ise gene beyaz rengin hakim olduğu orta boyda olması çok önemlidir. Büyük bir boy aynası ve küçük bir ayna da gene banyo dekoru için çok iyi olacaktır.
Lavabo ise gene beyaz renk ve lavabo için dolap seçimin de ise farklı bir rengin kullanılması ile banyo mobilyaları tamamlanacaktır.

Banyo için hali seçimi ise dolaplarla uyumlu olmasında dikkat ediniz. Komple halı kullanılmayacak olan banyoda lavabo için ve klozet için küçük iki tane halı seçmeniz uygun olacaktır.

Banyo için aksesuar seçimi ise, küçük kokulu farklı renklerde sabunların olması banyo için çok güzel olacaktı. Ayrıca farklı renkteki kutuların içinde farklı renk ve desenlerdeki havlularda çok daha iyi fikir olacaktır.

2 YORUMLAR

  1. Bunları dekore edenler gelip bizim banyoya da bir el atsa keşke 🙂 Bu arada şu siteden öğrendiğim bir şey var ki küvet bir banyoyu çok başka gösteriyor. Değerlendirilmeli 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz