Banyo Raf ve Depolama Fikirleri

2
918
Banyo raf seçenekleri

Evdeki hemen her odada, bir raf birimi ya da açık bir raf sistemi vardır. Aslında banyoda, tek başına duvar raflarını kullanmanın çeşitli yolları vardır. Açık raf sistemleri, özellikle küçük banyolarda yerden tasarruf ettirirken, düzen sağlamanıza da yardımcı oluyor. Duvar üniteleri olarak karşımıza çıkan raf sistemleri ve açık raflar, banyo ürünlerini, havluları ve kozmetiklerinizi depolamak için farklı seçenekler sunuyor. Bu yazımızda yer alan şık ve ilginç banyo rafı fikirlerinden ilham alarak, ipuçlarını kendi banyonuzda da uygulamaya başlayabilirsiniz.

Bir banyo rafı, özellikle depolama alanı sınırlı olduğunda çok kullanışlı bir alan yaratır. Buna ek olarak, küçük bir banyonuz varsa, havlu tutacağı olarak da kullanılabilen bu duvar rafı gibi çok işlevli parçalar da kullanabilirsiniz.

Banyo lavabosunun altında genellikle bir miktar depolama alanı bulunur ve lavabonun türüne ve tesisat sistemine bağlı olarak bu alan daha küçük veya daha büyük olabilir. Açık raflar, lavabo altındaki borular olmadığında çok daha hoş bir seçenek sunar.

Banyoda bol miktarda saklama alanına sahip olmak istemeniz oldukça doğaldır. Banyo ürünlerinizi saklamak için açık raflar, banyonun ihtiyaç duyduğu şey olabilir.

Büyük bir banyonuz varsa ve duvarların çoğunu raflar ile kaplamaya istekliyseniz, bu tarz bir tasarım çok işe yarar. Böyle bir raf sistemi, çok sayıda saklama alanı sunar ancak raf sistemi, böyle bir özelliği barındıracak şekilde özel olarak tasarlanmış olmalıdır.

Makyaj ürünleri ya da dekoratif banyo ürünleri gibi eşyalarınız için banyoda küçük raflar kullanın. Büyük eşyalar bir dolabın içinde gizlenebilir veya lavabonun yanındaki tezgahın üzerine konumlandırılabilirler. Küçük eşyalarınızı bir arada tutmak için, çok raflı ince uzun bir raf dolabından yardım alabilirsiniz.

Bu banyo raf sisteminin geometrik tasarımı, modern mekanlar için mükemmeldir. Böyle bir tasarım tercih edecekseniz, birbiriyle uyumlu iki renk kombinasyonu kullanabilirsiniz.

Bir banyo duvar rafını, banyoyu süslemek için kullanmayı düşünüyorsanız, o halde süslemeyi basit tutmalı ve mümkün olduğunca az eşya kullanılmalı. Sonuçta odak noktası, bu rafların üzerine yerleştirdiğiniz öğeler olmalı.

Banyoda materyal, form ve renkler üzerinde oynarken, çeşitlilik doğru bir seçimdir. Görsel olarak ilginç ama aynı zamanda sade bir tarz yakalamak isterseniz, banyo da farklı form, ebat ve stiller içeren raflar kullanmayı deneyebilirsiniz.

Birçok insan banyoyu dekore ederken, banyo lavabosunun altındaki boruları gizlemeyi tercih eder. Bununla birlikte, onları basit bir şey gibi gizleyebiliyor ya da banyodaki diğer ürünlerle eşleştirebiliyorsanız, o alanı boş bırakıp lavabonun altında bir ya da daha fazla raf kullanabilirsiniz.

Banyodaki açık raflar, genellikle duvara monte edilir. Hem banyo rafını hem de banyo tezgahını duvara monte ederek çok sayıda şık kombinasyonlar oluşturabilirsiniz.

 

2 YORUMLAR

  1. Kusura bakmayın ama ben raflardan çok lavabo tasarımların baktım 😀 Ne kadar güzel ve ilginçler. Özellikle tamamı cam olana baktım kaldım, çok beğendimmm.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz