Bar Sandalyesi

10
2759

Merhaba arkadaşlar,

Bugün sizlere evimizde çoğunlukla mutfakta tercih ettiğimiz bar sandalyesi modellerini göstermek istiyorum. Son yıllarda yemek odalarında da kullandığımız bar sandalyeleri ayarlanabilir tasarımlarıyla oldukça konforlu bir ortam sunabiliyor.

bar-sandalyesiÖzellikle açık mutfaklarda güzel bir dekorasyon şart. Mutfak tezgahını masa olarak kullandığımız bistro tarzı masa tasarımlarında sandalyede en mantıklı seçim bar sandalyeleri. Zarif ayaklarıyla kalabalık etmezken sağladığı yükseklikle tezgahta rahatça bir şeyler atıştırabilirsiniz. İstediğiniz malzeme ve renkte geniş bir ürün yelpazesi olan bar sandalyeleri ile mutfak mobilyalarıyla uyumu yakalayabilirsiniz. Örneğin toprak tonlarında bir mutfak dolaplarınız varsa sıcak ahşap tonlarında ahşap bar sandalyesi tercih edebilirsiniz.

bar-sandalyesi-1Beyaz bir mutfak ve ahşap tezgah, düşünebileceğiniz en uyumlu seçim kahverengi ahşap bar sandalyeleri olabilir. Ahşap bar sandalyelerin fiyatları ise ortalama 200-300 TL arasındadır.

bar-sandalyesi-2Bar sandalyelerinin en çok tercih edilen modellerinden biri de deri tasarımlardır. Temizliği de kolay olan deri bar sandalyelerinin ayak kısmında bulunan ayarlanabilir mekanizması sayesinde yüksekliğini kendinize göre ayarlama rahatlığı sunmaktadır.

bar-sandalyesi-3Bar sandalyelerini sadece mutfakta değil bahçede de tercih edebilirsiniz. Tik ağacından ve sentetik rattandan üretilmiş bahçe bar sandalyesi. Bu tarz bar sandalyelerin fiyatları ise ortalama 550-600 TL civarındadır.

bar-sandalyesi-4Türkiye’de çok fazla tercih edilen renk seçenekleri bulunan deri bar sandalyesi tasarımları. Siyah bar sandalyelerini kahverengi mutfaklar hariç hemen hemen her renk mutfak mobilyalarıyla dekore edebilirsiniz. Bu tarz bar sandalye fiyatları ise ortalama 200 TL civarındadır.

bar-sandalyesi-5

Krom gövdeden ve dönebilen oturma alanından tasarlanmış siesta bar tabureleri. Kahverengi, siyah ve şeffaf renk seçenekleri olan bar sandalyelerin ortalama fiyatları 550 – 600 TL civarındadır. Oturma alanında amortisör kullanıldığı için ayrı bir rahatlık sunmaktadır. Siesta bar sandalyelerinde oturma alanı polikarbonat hammaddeden tasarlandığı için uzun ömürlü ve kullanışlıdır. Temizliğini nemli bir bezle silerek kolayca yapabilirsiniz. Ayrı bir bakım ve özen gerektirmemektedir.

bar-sandalyesi-6

Farklı tarz ve tasarımıyla sabit bar sandalyesi. Hem ayak kısımlarında hem de koltuk kısmında ayarlanabilir mekanizma bulunmadığı için çokta konforlu bir ortam sunmamaktadır.

bar-sandalyesi-7

Bu model ise ikea’dan bir tasarım. Beyaz ve sarı olmak üzere iki renk alternatifi bulunan bernhard bar sandalyesi. Oturma alanında kullanılan minder sayesinde konfor sağlamaktadır. Bar sandalyelerinde en çok tercih edilen deri döşemeyi bernhard bar sandalyesinde de görmekteyiz. Mutfak için bence en ideali otuma alanı ya deri yada polikarbonattan üretilen bar sandalye modelleri. Çünkü her ikisinin de temizliği ve kullanımı rahat. Bu bar sandalyesinin kısaca ebatlarından bahsedip yazımızı sonlandıralım isterseniz. Bernhard bar sandalyesinin oturma genişliği 40 cm, oturma yüksekliği ise 63 cmdir.

10 YORUMLAR

  1. merhaba bar sandalyesi yüksekliği kaç olmalı sizce ya da bunu doğrudan söylemeniz mümkün değil şöyle sorayım bar sandalyesi yüksekliği önündeki masanın ne kadarı kadar olmalı 3/2’si iyi midir 150 cm yükseklikte bir sehpa için 120 cm yüksek bar sandalyesi iyi sanırım

    • Merhaba Perihan Hanım, masa tablası ile bar sandalyesi arasındaki fark standart 30 cm dir. Bar sandalyesi yüksekliğine bu şekilde karar verebilirsiniz.

  2. Bar sandalyeleri eve ayrı bir hava katıyor cidden. Ben de mutfakta yemek bölümünü bar sandalyeleriyle düzenleme fikrini çok seviyorum. Ahşap olanları da çok beğendim. Çok güzel modeller.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz