En Yeni Bebek Beşikleri ve Karyolalar

2
433
en yeni karyola modelleri
en yeni karyola modelleri

Çocuğu olacaklar için en büyük dertlerden birisi beşik ve karyolalardır. Özellikle çocuk odaları yeni doğan bebek için dizayn edilirken birçok zahmete katlanılır. Çocuk odasının en iyi şekilde dizayn edilmesi önemlidir çünkü yeni doğan bebeğin odası kadar merak konusu olan başka bir yer olamaz diyebiliriz. Ayrıca bebeği görmeye gelenler de sıklıkla bu odaya uğrayacağından herkesin etkilenebileceği bir dekorasyon anlayışı ortaya koyulur. En yeni beşik ve karyola modellerini her ebeveynin aradığı mobilyalardır ve biz de sizin için bunları derledik.

En yeni beşik ve karyola üzerine konuşmadan önce beşik ve karyola seçiminde dikkat etmeniz gerekenler var. Bu konu üzerinde dikkatle durmak ve buna göre hareket etmek gerekiyor.

Beşik veya Karyola Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Beşik ve karyolalarda kimyasal madde kesinlikle kullanılmamalı. Avrupa standartlarına göre de zaten çocuk mobilyalarında kimyasal kullanılması yasak. Bu konuda siz de seçim yaparken dikkatli olun.

Çocuğa zarar verebilecek metallerin olmamasına dikkat edin. Bebekler özellikle yavaş yavaş hareket etmeye başladıklarında kafalarını vs. bu metallere vurabilirler. Gece gerçekleşirse, sizin de haberiniz olmayabilir ve başınıza büyük dertler açabilir.

bebek karyola
bebek karyola

Bebek uyurken sallanmasını engelleyecek şekilde tasarlanmış olmalı. Siz zaten salladıktan sonra uykuya dalan bir bebeği bir daha sallamanıza ihtiyaç olmayacak, eğer sallanan bir yapıdaysa bu da bebeğin tekrar uyanmasına sebebiyet verebilir. Yine uğraşan siz olursunuz.

Hele ki en yeni bebek ve karyola modellerinde anti-kanserojen E1 sertifikası zorunluluğu mevcut. Bu sertifikaya sahip hammaddelerden yapıldığını da iyice kontrol edin. Böylelikle bebeğinizde aksi bir sağlık durumunun da oluşmasının önüne geçersiniz.

Mobilyaların köşelerinin keskin olmaması da bir diğer ölçüt. Keskin modeller, çocuğunuz emeklemeye başladığında bir yerlerini buraya vurabilir ve çok tehlikeli sonuçlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Yukarıdaki ölçütler dahilinde hareket ettiğiniz takdirde bir problem yaşamazsınız. Bebek beşikleri ve karyolalarında böyle şeyler çok önemli diyebiliriz. Bu tavsiyeler doğrultusunda en yeni beşik ve karyola modelleri arasında seçiminizi yapın. En doğru tercihi ancak böyle yapabilirsiniz.

En Yeni Beşik Modelleri

Bebek beşiğinin görüntüsü en önemlisi diyebiliriz. Beşikte ilk başlarda bebeğiniz çok vakit geçirecek ve sizi ziyarete gelecek olanların gözüne çarpacak olan da yine beşiğin görünüşü olacak. Bu yüzden bebek beşiğini seçerken dikkatli davranmak ve doğru tercihi yapmak çok önemli…

bebek beşik
bebek beşik

En yeni beşik ve karyola modellerinde sıklıkla rastladığımız altın sarısıyla yapılmış ufak dokunuşlar diyebiliriz. Altın sarısı, beşiğin görünüşüne kalite katıyor. Özellikle mobilyaların ayaklarına da altın sarısı rengi veriliyor, ki bu da dekorasyon açısından mobilyayı öne çıkarıyor diyebiliriz. Ayrıca beşiğin genişliği de çok önemli. Burada genişliğin oldukça iyi bir şekilde ayarlanmış olduğunu görüyoruz. Rafları da az olmasına karşılık, geniş olmasıyla eksiğini kapatıyor diyebiliriz.

bebek beşik modelleri
bebek beşik modelleri

Daha modern bir beşik seçmeyi düşünüyorsanız böyle bir modeli aklınızdan geçirebilirsiniz. Özellikle beşiğin alt tarafı çok güzel tasarlanmış. Yine başlıkların da sade ve göz alıcı durduğunu söyleyebiliriz. Eğer diğer mobilyaları da yine pembe – gri tonlarında seçerseniz harika bir bebek odası dekorasyonunun ortaya çıkmasını sağlayabilirsiniz.

en yeni bebek beşik modelleri
en yeni bebek beşik modelleri

Sadelikten öte daha yaratıcı bir model düşünüyorsanız bu olabilir. At arabasına benzeyen bu modelde pembe-beyaz tonları çok hoş durmuş. Yine ayak kısımlarındaki altın sarısı rengi göze çarpmayı başarıyor. Ayrıca cam kısımları ve kapısının olması yeni nesil bir görüntü sunuyor.

Bu tarz arabaları andıran ya da küçük evleri andıran yaratıcı tasarımlar artık bebek odalarında sıklıkla tercih ediliyor. Siz de evinizde her zaman en yeni dekorasyon anlayışını uygulama taraftarıysanız bu tarz modelleri tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Ayrıca bu modeller bebekte de pozitif etkiler yaratmıyor değil. Bebek büyüdüğünde bunu bir oyun aracı olarak da görebiliyor ve kullanılan renkler de aynı zamanda uykuya dalarken ona kolaylık sağlayabiliyor.

sade beşik modelleri
sade beşik modelleri

Bebeğiniz için tercihlerinizde modernliği öne çıkarmayı düşünüyorsanız eğer böyle bir modeli kesinlikle düşünmelisiniz. Mavi ve krem renginin çok uyumlu bir şekilde kullanıldığı, abartıdan uzak ve kullanışlılığın öne çıktığı beşik takımı görmekteyiz. Bu beşik takımının şirinliği de hem siz de hem bebekte olumlu etki yaratmayı başaracaktır diye düşünüyoruz.

Erkekler için daha uygun gibi gözükse de illa kızlar pembe tonu tercih edecek diye bir şart yok. Kızlar için de böyle tercihler yapılabilir.

En Yeni Karyola Modelleri

Bebekleriniz için illa beşik tercih etme zorunluluğunuz yok. Bebeğiniz için karyola da tercih edebilirsiniz. Artık yeni anlayışlara sahip karyolalar mevcut. Bu karyolalar, bebek odasında bebeğine en iyisini sunmak isteyenler için düşünülmüş. Hem görüntü hem de konfor açısından çok şey sunan bu karyolalardan çok memnun kalacaksınız. En yeni beşik ve karyola modelleri fark yaratmaya devam ediyor…

en yeni karyola modelleri
en yeni karyola modelleri

Bebek karyolasında sadelik çok önemli… Eğer fazla samimi dekorasyon anlayışının yerine daha sade fakat aynı samimiyette bir karyola düşünüyorsanız, bu gibi modeller size göre diyebiliriz. Hem takım şeklinde satılıyorlar hem de oldukça kullanışlılar. Bebeğinizin tüm eşyalarını muhafaza etme şansına sahipsiniz. Ayrıca karyolanın boyutu da gayet ideal… Yeni doğanlar için dört dörtlük diyebiliriz!

sade bebek karyola
sade bebek karyola

Yine karyola konusunda bebek renklerinden daha çok modern bir dekorasyon anlayışını öne çıkaran bir modelle karşı karşıyayız. Bu modelde renkler birbirine yakın olarak seçilse de farklı renklerin bir arada kullanıldığını görmekteyiz. Aynı zamanda üç tane ideal bir çekmece konulmuş. Düzen ve modernlikten yana olanlar için düşünülmüş bir model… İlla abartı renklerin kullanıldığı bebek odalarından dizayn etmek zorunda değilsiniz. Evinizin diğer bölgelerinde de modernliğini hâkim kıldıysanız dekorasyon anlayışınızı, bebek odasına da taşıyabilirsiniz.

şirin bebek karyola
şirin bebek karyola

Eğer bebek odasının, gerçek bir bebek odasına benzemesini istiyorsanız bu tarz modelleri düşünebilirsiniz. Bu modellerde bebek desenleri öne çıkıyor. Bebeğin hoşuna gideceği şekilde dekor ediliyor. Ayrıca karyolada mavi ve yaz öne çıkarken, bazı alanlarda yine desenlerin kullanıldığını görmekteyiz.

Bebeğiniz karyolada hoş vakit geçirsin, etrafındakiler dikkatini çeksin ve tam bir bebek odasına sahip olayım diyenler için düşünülmüş bu model, çokça tercih ediliyor. Özellikle dekorasyon açısından mobilyaların hepsi birbiriyle uyumlu şekilde seçilmiş. Karyolada da aynı şekilde kullanışlılık üzerinde çalışılmış. En alta büyük bir çekmece ve iki tane de küçük çekmece koyularak ideal bir kullanışlılığa erişildiğini görmekteyiz.

Bebek Odasından Beklentiniz Nedir?

En önemlisi bir bebek odasından ne bekliyorsunuz? Tamamen bebek odasını mı çağrıştırsın yoksa evinizin diğer alanlarıyla aynı uyumda bir dekorasyon mu hakim kılınsın ya da sade ve düzenli bir görüntü mü ortaya çıksın? Bu soruları cevaplandırmadan doğru bir bebek odası dekore edemezsiniz.

Aynı zamanda bu soruları cevaplandırmadan en yeni beşik ve karyola modelleri arasından doğru tercihi de yapamazsınız. Beklentinizi belirledikten sonra o doğrultuda seçim yapmak her zaman en doğru tercihlerin yapılmasına yol açmıştır. Siz de bebek odasından ne bekliyorsunuz ya da çocuğunuza ne sunmak istiyorsunuz, bunu tam olarak belirledikten sonra hareket ederseniz daha sağlıklı sonuçlar elde edebilirsiniz. Karyola ve beşiğin seçimi, dekor anlayışının en vurucu noktasıdır, unutmayın.

2 YORUMLAR

  1. Aaa kahve tonlarındaki karyola modelini çok sevdim. Rengi de çok güzel ve dediğiniz gibi bebek renklerinden daha farklı. Zaten artık uniseks renkler ve daha modern bebek odaları tercih ediliyor. O yüzden bu model de kullanılabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz