Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri

6
545

Bebek odaları bebeklerin sağlık gelişimi ve ayrıca psikolojik gelişimi çok önemlidir. Bunun için bebeğin odasının dekorasyonu da gene aynı şekilde öneme sahiptir. Peki, bebek için dekore fikirleri adlı makalede sizlere en güzel dekorasyon fikirlerini sunalım.

İlk yapılması gereken doğru bir oda seçiminde bulunmaktadır. Çünkü bebeklerin odalarının güneş alması onların odalarının daha aydınlık olması çok önemlidir. Bebeğin kemik gelişimi için gene güneş çok büyük önem arz etmektedir.

Bebek odası dekorasyon fikirleri için ise, ilk yapılması gereken mobilya seçimidir. Bebeklerin karyolası çok önemlidir. Bebeğin karyolası güvenilir, kullanışlı ve sağlıklı olmalıdır. Bebekleri her zaman bebek kalmazlar. Büyürler ve genç olurlar. Bunun için bebeğin karyolasının dolaplı olması çok önemlidir. Bunun yanında ahşaptan yapılan karyola her zaman daha sağlıklıdır.

Bebeklerin elbise dolapları hem karyolada bulunan hem de normal dolapların olması çok önemlidir. Bebeklerin elbiseleri çok fazladır. Bunun için gereken dolapların olması da çok önemlidir.

Bebek odası dekorasyonunda yapılması gerekenler arasında ise, bebeğin anılarını odaya yansıtmak olsun. Bebekler için anılar arasında büyümek çok önemlidir. Bunun için bebeğinizin fotoğraflarıyla bir çerçeve yapınız. Bu fotoğraflar bebeğinizin doğduğu an dâhil hemen her anın fotoğrafı yer almalıdır.

Bebek odasında annenin bebeğini emzirmesi için gene bir koltuk bulunması çok önemlidir.

Ayrıca kutuları kullanarak bebeğiniz için en uygun ortamı yaratınız. Bu ortamda bebeğinize ait oyuncakları kullanmanız bebek odanızı daha güzel kılacaktır.

Biricik bebeğinizin daha rahat uyuması için ona bir yatak perdesi alınız. Bu sineklerin bebeğe gelmesine engel olacaktır.

6 YORUMLAR

  1. Merhaba Kübra Hanım,

    Kısmetse biz de bir erkek bebek bekliyoruz. Uçak modeli olan odayı çok beğendik. Yalnız halı ve diğer uçak aksesuarlarını nereden nasıl temin edebiliriz? Bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler.

    • Duvarda kullanılan duvar kağıdı. İnternetten duvar kağıdı ürünleri satan yerlerden temin edebilirsiniz. Bildiğim kadarıyla aynısı olmasa da bu modele çok yakın modeller var.

  2. Bizim zamanımızda bebeğin zaten bir odası olmazdı da beşikte uzun bir müddet idare ederdi. Şimdi ki çocuklara bakıyorum da hepsi çok şanslı. Bu olanaklar bizim devirde yoktu.

  3. Bebek perdesi çok mantıklı. Hem şık da durur ama mutlaka kullanacağım çok teşekkür ederim. Dolap konusunda da çok haklısınız, sadece kıyafet de değil bezidir oyuncağıdır derken birçok yer lazım. Önerileriniz için teşekkürler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz