Bir Banyonun Dönüşümü: Öncesi-Sonrası

4
882

Bir gün Amerika’da yaşayan bir çift banyoda değişiklik yapmaya karar verdi ve banyolarını; “karanlık ve rutubetli” bir görünümden “aydınlık ve havadar”a değiştirdi. 1940’lı yıllarda inşa edilen bu evi satın aldıklarında, dairenin her yerinin yenilenmeye ihtiyacı vardır. Ancak banyo, çürümeye başlamış pencereler, değiştirilmesi gereken zemin ile özellikle dikkat gerektiriyordu. Havluları düzenlemek ve en sevdikleri banyo ürünlerini sergilemek için klasik bir hisse sahip raflara yer vermek istiyorlardı. İnternette araştırmalar yaptılar ve Pinterest, onlara ilham kaynağı oldu.

Ev sahipleri, “Dairemize hangi stilin uyacağına karar vermek zordu,’ diyorlar. Sonrasında şemayı tek renkli ve oldukça sade tutmanın, en iyi çözüm olacağına karar vererek işe koyuldular. Zemin için koyu renkli kaplamalar kullandılar ve duvarda mermer görünümlü fayanslarla kontrast oluşturdular. Oldukça küçük bir alan olduğu için, banyodaki ışığı arttırmak ve daha geniş bir alan hissi yaratmaya yardımcı olmak için bütün bir duvarı kaplayan büyük bir ayna eklediler.

Küveti değiştirmek yerine, yeni döşeme panelleri satın alarak, mevcut küvete yeni bir görünüm kazandırmayı tercih ettiler.

Az yer kaplayan çok raflı duvar ünitesi kullanarak, kozmetik eşyaları ve banyo ürünlerini düzenli bir şekilde depoladılar. Bu da onlara hem yerden tasarruf ettirdi hem de şık bir görünüm sağladı. Böyle bir raf ünitesi için, hasır sepetler en iyi seçimdir.

Doğal bir banyo görünümü yaratmak için, renk ve doku olarak yeşillik eklediler. Çeşitli bitkiler kullandılar, sepetler ve vazolar ile banyoya doğal bir doku katmış oldular. Renk olarak da nötr paletleri tercih etmelisiniz. Canlı ya da koyu renkler, küçük banyonuzun daha kalabalık görünmesine neden olabilir.

Mermer görünümlü zemin kaplamalara ve beyaz duvarlar ile güzel bir kontrast oluşturmak için, parlak ve renkli bir banyo havlusu seçtiler. Banyo zemininde paspas kullanacaksanız, şeffaf renkli olanları tercih edebilirsiniz.

Yeni detaylar kullanarak yeniledikleri banyo, gerçekten modern bir görünüm yaratıyor. Açık, aydınlık, havadar ve canlı. Gerçekten de küçük bir banyodan en iyi şekilde yararlandılar. Küçük detaylarla banyonuzu yeniden dekore etmek, evin geri kalanı için sizi de cesaretlendirebilir!

Banyonuzda mum ya da birkaç yapay çiçekle süslenmiş küçük cam bir vazo, düşündüğünüzden daha büyük bir yenilik hissi yaratabilir. Banyo küvetinin kenarında mermer bir boşluk varsa, bu alanı değerlendirmek için, küvette banyo keyfi yaparken yararlanabileceğiniz mumlar yerleştirebilirsiniz.

Zaten küçük bir alan olduğundan, alanda ışığın engellenmesini önlemek için duş perdesi kullanmadılar. Onun yerine cam duş kabini kullanarak, mekanın daha ferah ve kullanışlı görünmesini sağladılar. Cam duşakabinler, küçük banyolarda hayat kurtarır.

4 YORUMLAR

  1. Banyo tadilat örnekleri hakikaten tam bir motivasyon kaynağı. Yani ilk resme bakar mısınız, bunu görüpte tadilat yapma kararı almayan var mıdır merak ediyorum 🙂

  2. Ay çok güzel olmuş burası. Küçücük bir banyo ama ne kadar ferahlamış tadilattan sonra. Tebrik etmek lazım, ben cesaret edemeyebilirdim belki. Sonuç mükemmel 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz