Büyük Salonlar İçin Dekorasyon Fikirleri

0
424

Büyük salonlar her zaman modern ve tarz bir şekilde dekore edilmelidir. Bunun için salonunuzun daha güzel görünmesi adına büyük salonlar için dekorasyon fikirleri adlı makaleye göz atmanız gerekir.

buyuk-salonlar-icin-dekorasyon-fikirleri-2

Salonlarda göze çarpan ilk şey her zaman duvar kağıtları olmuştur. Özellikle son zamanlarda en moda en duvar kağıtları ise üç boyutlu olan kağıtlardır. Bu uygulama salonunuza ayrı bir hava katacaktır.

buyuk-salonlar-icin-dekorasyon-fikirleri-4

Mobilya ise açık tonlar tercih edilmektedir. Çünkü salonların daha büyük ve daha farklı görünmesi için mobilyaların renginin açık tonlarda olması çok önemlidir.

buyuk-salonlar-icin-dekorasyon-fikirleri-4

Açık renk mobilyanın yanın farklı renkteki bir köşe koltuğu ile salonunuz harika görünecektir.
Büyük salonların daha büyük gösterilmesi bazen ışıklandırma ile sağlanır. Ama bence buna gereke yok sizin salonunuz zaten büyük bunun için şah şahlı avizeler yerine daha sade ve daha şık avize seçiminde bulunmanız daha iyi olacaktır.

buyuk-salonlar-icin-dekorasyon-fikirleri-5

Aksesuar seçiminde ise istediğiniz aksesuarı salonunuz için seçebilirsiniz. Yemeği salonda yemek isteyenler için yemek masası harika fikir olacaktır. Ayrıca büyük bir aynada gelen misafirleriniz için daha iyi olacaktır.

Duvarın bir köşesini televizyon ünitesi olarak kullanabilir. Salonunuz için daha farklı bir hava yaratabilirsiniz.

buyuk-salonlar-icin-dekorasyon-fikirleri-6

Duvarların boş kalmaması için ise duvarlar aile tablolarınızı asabilir evinize gelen misafirlere mutlu ailenizi gösterebilirsiniz. Ayrıca sehpa seçimi mobilyalarla uyumlu renkte olanlardan tercih edilmesi çok önemlidir.

buyuk-salonlar-icin-dekorasyon-fikirleri-7

Solanlarda perde seçimi ise mobilyalar ve salonun hakim olduğu tarza göre seçilmesi çok daha uygun olacaktır. Umarım hayalinizdeki tarzı sizde yakalarsınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here