Çalışma Odası Dekorasyon Fikirleri

2
634

Öğrenciler için çalışma odası çok büyük önem taşır. Çalışma odasında bazı önemli noktalar vardır. Kişinin daha rahat ve daha sağlıklı çalışması için çalışma odasının dekorasyonu çok önemlidir.

calisma-odası-dekorasyon-fikirleri-2

Çalışma odasında dekorasyon çok büyük önem taşır. Peki, çalışma odaların dekorasyon nasıl olmalı sizlere birkaç fikir verelim.

calisma-odası-dekorasyon-fikirleri-3

İlk başta odanın boyası konusunda fikir vermek isterim. Çalışma odasında renk seçimi çok önemlidir. Genelde çalışma odasında mat renkler olmamalıdır. Açık tondaki renkler çocuğun çalışma şevki için daha motivasyon vericidir.

calisma-odası-dekorasyon-fikirleri-4

Çalışma odası dekorasyonunda odanın her zaman güneş alan bir yerde olması da büyük önem taşır. Bunun için yapılması gereken çalışma masasının pencere kenarında olmasıdır. Çalışma masası öğrencinin boyuna göre olması çok önemlidir. Çalışma masasında sadece çalışma araçların konulması gereken bir masa olmalıdır. Ayrıca kitaplık gibi çalışma odası mobilyaları da öğrencinin ihtiyacını karşılayacak şekilde olmalıdır. Örneğin kitaplıklarda kitapları koyma alanı fazla olmalıdır. Ayrıca öğrencinin çantasını ve bilgisayarı koyması içinde yer olmalıdır. Çalışma masası pencere yanı kitaplıkta çalışma masasını yanında olacak şekilde dekore edilmesi çok önemlidir.

calisma-odası-dekorasyon-fikirleri-5

Yerde bir halının olması da gene aynı şekilde çok büyük önem taşır. Çocuklar için okuma saatleri oluşturularak yere bir tane pufun da konulması çalışma odası için harika bir dekorasyon fikri olacaktır.

calisma-odası-dekorasyon-fikirleri-6

Aydınlatma olarak ise yapılması gereken ışığın çocuğun gözüne gelmeyecek şekilde olmasıdır. Çocuklar için çalışma odasında harika fikirler yaratabilirsiniz.

calisma-odası-dekorasyon-fikirleri-7

2 YORUMLAR

  1. Bence çalışma odaları sade düzenlenmiş olmalı. Şahsen benim dikkatimi çok dağıtıyor kalabalıklar. Az eşya çok huzurcuyum 🙂 Masa da boş olsa çok daha iyi olur tabii 😀

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz