Çalışma Odası Dekorasyon Örnekleri

4
602

Çalışma odası, evde karakterinizi ve bireyselliğinizi yansıtmanız gereken bir alandır. Daha rahat ve daha üretken hissetmenize yardımcı olacak şekilde düzenlenmeli, döşenmeli ve dekore edilmelidir. Bir çalışma odası, dikkat dağıtan detaylar içermemeli. Bununla birlikte bu, çalışma odanızın sıkıcı olacağı anlamına da gelmiyor.

Çalışma odanızın bir duvarını; uzun ve duvara monte raflar, kitaplar, aksesuarlar ve çok sayıda saklama ve depolama seçenekleri ile donatarak en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz. Duvarda kullanacağınız bu ünitenin altına masayı konumlandırarak, çalışma odanızda yerden tasarruf edebilirsiniz.

Ders çalıştığınız ya da iş görüşmelerinizi yaptığınız alanın tarzı, verimli çalışmanızı etkilemektedir. Sizi motive edecek bir oda dekore ederek, konsantre olmanızı kolaylaştırır. Tabi bu kesinlikle sakin bir oda olması gerektiği anlamına gelmese de, dinlendirici olmalı; stilinize ve kişiliğinize uymalıdır. Çalıştığınız odayı, çalışma şeklinize göre süslemelisiniz. Çalışma odanızı zevkinize ve bir yandan da trendlere göre döşemek istiyorsanız, çalışma odası dekorasyon fikirlerinden yardım alabilir, çok daha üretken olabileceğiniz, rahatlatıcı bir atmosfer yakalayabilirsiniz.

Çalışma odası olarak, tavan arasında küçük bir alanı belirlediyseniz, onu en verimli çalışabileceğiniz şekilde dekore etmelisiniz. Yerde kullanacağınız geleneksel bir kilim, sade bir beyaz çalışma masası ve beyaz kitaplığı tamamlamak ve sade görünümü hareketlendirmek için iyi bir seçim olabilir.

Çalışma odanızda büyük pencereler varsa, masanızı en iyi güneş alan noktaya, pencere önüne yerleştirmek, ders çalışırken ya da iş yaparken verimliliğinizi arttırabilir.

Duvara monte bir kitaplık fikrine sıcak bakıyorsanız, çalışma masanızı da tam olarak bu kitaplığın altına konumlandırabilirsiniz. Böylece hem tam bir çalışma köşesi yaratacak hem de mekanda yerden tasarruf sağlayarak daha ferah bir ortam oluşturmuş olacaksınız.

Çalışma odanız, hem kitaplarınızı hem de iş dosyalarınızı, bunlara ek olarak bilgisayarınızı da içerecekse, düzenli bir oda dizayn etmek önemlidir. Çok raflı ve uzun bir kitaplık, tüm kitaplarınızı düzenlemenizi sağlayabilir. Bilgisayarınızı da raflı bir çalışma ünitesine konumlandırarak, düzenli bir çalışma odasına sahip olabilirsiniz.

Çalışma odanızda dikkatinizi dağıtacak hiç bir şeye yer vermek istemiyorsanız, sadeliği ön planda tutmalısınız. Beyaz ve ahşabı kullanmak, sade bir çalışma odası dekore etmek için iyi bir seçim olabilir.

Evinizde rustik ve doğal bir tarz hakimse ve bu tarzı çalıştığınız alana da taşımak istiyorsanız, çalışma masanızı kendiniz, doğal ahşap malzemeden yapabilirsiniz. Odanızın manzarası ağaçlara bakıyorsa, çok iyi bir uyum yakalayacaksınız.

Küçük alanlarda koyu renklerden kaçınmak, her zaman doğru seçimdir. Çalışma odanızda minimum renk kullanmak ve maksimum sadelik yaratmak istiyorsanız, beyaz çalışma masası ve beyaz raf ünitesi kullanabilirsiniz.

Çalışma odanız çok küçükse, üzülmeyin. Uzun ve çoklu raf sistemleri kullanarak, çalışırken ihtiyacınız olan her şeyi bir araya getirebilir ve düzenli bir görünüm yaratabilirsiniz. Masa olarak da duvara monte bir masa tercih etmek ve L şeklinde bir masa seçerek, masanın devamını da raf ünitesi olarak kullanabilir ya da iş bilgisayarınıza yer açabilirsiniz.

4 YORUMLAR

  1. İki bilgisayar ve rafların kitapla birlikte olduğu fikir çok hoşuma gitti. Kocamla birlikte ikna edebirsem böyle bir düzen kurcam bu sayede beraber çalışabiliriz.

  2. Çalışma odamı değiştirmek istiyorum ama maliyeti çok yüksek olur mu sizce? Mesela beyaz yapmak istesem, buradaki beyaz odaların maliyetleri ne kadardır sizce? Odam da ortalama büyüklükte bir oda.

    • Merhaba, çalışma odanız için seçeceğiniz masa, sandalye ve dolaba göre fiyat farketcektir. Ama orta ölçekte tasarımlar tercih ederseniz çok fazla bir fiyat çıkacağını zannetmiyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz