Cam Boyama Sanatı

4
1764

Merhaba arkadaşlar,

Bugün sizlere evinizdeki cam objeleri boyayarak ne gibi değişiklikler yapabilirsiniz onları göstermek istiyorum. Cam boyama sanatı sayesinde sıkıldığınız objelere modern çizgiler ekleyerek israf yapmadan ev dekorasyonunda modayı yakalayabilirsiniz. Aynı zamanda bu etkinliği bir geri dönüşüm projesi olarak adlandırabiliriz.

Puantiyeli Cam Boyama Tekniği

cam boyama

Bulaşık makinesi cam bardak ve kaseleri zamanla çizer. Bu yüzden çizik bu mutfak eşyalarımızı kullanmak istemeyiz. Güzel bir geri dönüşüm projesiyle onları yeniden mutfağınızda keyifli bir şekilde kullanabilirsiniz. Bildiğiniz üzere son yıllarda vintage yani eski tasarımlar moda olmaya başladı. Vintage modasını mutfağınızda kullanmak istiyorsanız benekli boyama tekniği uygulayabilirsiniz. Oldukça basit bir yöntem.

İhtiyacımız olan malzemeler

  • cam-boyama-sanati-1Kullanmaktan sıkıldığınız cam kaseler,
  • 3 farklı renkte cam boyası,
  • 3 farklı boyutta ponpon sünger fırça,

Aynı kasede 3 farklı rengi aynı anda da kullanabilirsiniz, aynı renklerde de yapabilirsiniz. Tercih size kalmış. Ponpon ucu en büyük olan fırçadan başlayarak en küçüğe doğru boya ile küçük dokunuşlar yapın ve kurumaya bırakın. Kuruduktan sonra renkli vintage kaselerinizi kullanabilirsiniz.

Cam Boyama İle Kek Fanusu

cam-boyama-sanati-3

Eminim herkesin evinde bu beyaz kapaklı ve ayaklı kek fanusundan vardır. Sanatınızı hünerli ellerinizle göstererek cam boyama ile bu fanusunu yenileyebilir, renkli bir mutfak eşyasına dönüştürebilirsiniz. Bu geri dönüşüm hem oldukça basit hemde bütçe için çok uygun. Açıkçası cam boyama ahşap boyamadan çok daha kolay. Boyama yapacağınız objede desen yoksa işler çok daha kolay. İstediğiniz renklerde cam boyası, boya fırçası, desen çizgileri için kontur boya bu tarz bir çalışmayı gerçekleştirmek için işinizi görecektir. İstediğiniz deseni kağıda çizin ve boyama yapacağınız yerin alt kısmına yapıştırın. Bu şekilde daha güzel ve kolay bir cam boyama elde edebilirsiniz.

Desenli Cam Kavanoz Boyama 

cam-boyama-sanati-4İsterseniz kalp, isterseniz de küçük kelebekler çizerek cam kavanozlarınızı yenileyebilirsiniz. Galiba hemen hemen herkes kalp desenini cam kontur boya uygulaması ile zorlanmadan yapabilir.

cam-boyama-sanati-5Kavanoz üzerine kelebek uygulamasında ise desenleri belli etmek ve boyalarının birbirine karışmasını önlemek için siyah kontur cam boyasına ihtiyacınız var. Tabi ki bunun dışında fırça ve temizleme bezine. Boyama işlemine geçmeden önce kavanozları güzelce temizleyelim. Bir kağıda kelebek desenlerini çizip içten yapıştırın. Kontur boyası ile desenleri belli edip boyama işlemine geçebilirsiniz.  Evinizde bulunan ve kullanmaktan sıkıldığınız eşyalarınıza cam boyama teknikleri uygulayarak yeniden kullanabilirsiniz.

4 YORUMLAR

    • Bulaşık makinesinde yıkamadan önce aldığınız boyanın üzerinde yazan bekletme süresine dikkat etmeniz gerekiyor. Genelde boyama işlemi bittikten sonra 20-21 gün bekleyin yazıyor. Diğer bir alternatifte boyama işlemleriniz bittikten sonra firinlama yapmanız.

  1. Ben hiç yapmadım ama arkadaşımın eliyle boyadığı bir cam hediyem var. Yılardır saklıyorum, düz camın üstüne iki kız çocuğu çizili ve gerçekten çok özel. Emek de gerektiren bir şey o yüzden güzel de yapılırsa çok güzel şeyler çıkabiliyor ortaya.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz