Cam Kapaklı Mutfak Dolabı Modelleri

4
5236
mutfak dolabı modelleri

Cam kapaklı mutfak dolapları hemen hemen her mutfağa şık ve modern bir görünüm verir. Mutfak dolaplarında kullanılan malzeme çeşidi oldukça fazladır. Biz bugün cam kapaklı mutfak modellerini sizlere göstererek mutfaktaki duruşunu görmenizi sağlarken mutfak dekorasyonu için sizlere alternatif fikirler sunmasını sağlayacağız. Mutfak dolaplarınızı değiştirmeyi düşünüyorsanız ve kapakları cam olan tasarımları seviyorsanız bu mutfak dolabı modellerine göz atmanızı öneririm.

mutfak modelleri

Mutfak dolaplarında kullanılan malzeme çeşidi ahşap, MDF, laminant, akrilik olmak üzere oldukça fazladır. Fakat kapaklarda yapacağınız cam seçimle özellikle küçük mutfaklarda daha ferah bir dekorasyon elde edebilirsiniz.

mutfak dolabı modelleri

Cam dolap kapaklarının en büyük avantajı, hemen hemen her mutfak stilinde kullanabilmeniz. Mutfak dekorasyonunuz, rustik, vintage, modern, klasik her ne olursa olsun cam kapak tercihi şık duracaktır.

cam kapaklı mutfak dolapları

Dolapların içindeki mutfak eşyalarınızın görünmesini istiyorsanız düz cam kapaklar tercih ederken, görünmesini istemiyorsanız buzlu cam kapaklı dolaplar kullanabilirsiniz. Özellikle küçük mutfaklara sahipseniz, alanı daha büyük göstermek için cam kapaklı mutfak dolapları tercih edebilirsiniz.

cam kapaklı mutfak dolapları

Bu tarz düz cam kapaklar tercih ettiyseniz, bu dolapların olduğu yerlere, şık cam bardaklarınızı, dekoratif tabaklarınızı koyabilirsiniz. Mutfağınız küçükse mutfak dolaplarında renk seçiminizi beyaz yapmanızı öneririm. Beyaz küçük alanlarda daha ferah göstermenin en güzel yolu.

mutfak dolabı modelleri

Mutfak dolabı kapaklarının bir kısmını camlı bir kısmını da şekildeki gibi normal tercih edebilirsiniz. Kiler dolabı yaptırmayı düşünüyorsanız kesinlikle ful cam tercih etmenizi öneririm. Çünkü kiler dolaplarında kapalı dolap tercih etmeniz mutfağınızı daha karanlık gösterecektir.

mutfak dolabı modelleri

Hem beyaz hem de cam kapaklar ile ferah mutfak dekorasyonu elde edebilirsiniz. Mutfak tavanı alçaksa, üst kısımda tavana kadar değen mutfak dolapları yerine ve şekildeki gibi dikine yerine yatay mutfak dolapları tercih etmenizi tavsiye ederim.

mutfak dolabı modelleri

Cam ve turuncu kapaklar ile renkli ve ferah mutfak dekorasyonu. Tezgah üst kısmında cam kapaklar tercih ederken alt kısıma tencerelerinizi koyacağınız için kapalı kapaklar kullanabilirsiniz.

mutfak dolabı modelleri

Ferah, büyük bir mutfağınız varsa ve şık bir mutfak dekorasyonu elde etmek istiyorsanız, siyah cam kapaklı mutfak dolabı modellerine yönelebilirsiniz.

mutfak dolabı modelleri

Açık yada Amerikan mutfağa sahipseniz mutfağınızı biraz oturma alanına taşırabilirsiniz. Örneğin bu dekorasyonda olduğu gibi oturma alanı ile mutfak arasına ful cam kapaklı mutfak dolabı yaptırabilir, misafir yemek takımlarınızı burada saklayabilirsiniz.

mutfak dolabı modelleri

Cam kapak tercih ettiğiniz dolapların iç kısımlarını farklı şekillerde aydınlatarak mutfağınıza daha zarif bir görünüm kazandırabilirsiniz.

cam kapaklı mutfak dolapları

Buzlu cam kapaklar, siyah-beyaz mutfak dolapları ve mutfak tezgahı ile şık mutfak dekorasyonu. Mutfaklarınızı güzelleştirmek için daha fazla dekorasyon önerisi görmek isterseniz mutfak dekorasyonu kategorimizdeki diğer yazılarımızı inceleyebilir, mutfaklarınıza uygulayabilirsiniz.

4 YORUMLAR

  1. Ay bütün mutfağı bir vitrin gibi kullanmaya benziyor. Çok şık fakat ben biraz gerilirim, dolapların içini görmesinler o kadar çok 😀 Ama yer yer kullanılanlar hoş duruyor, bir kısmını kapatarak kullanmak güzel olabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz