Cam Kavanozlar ile İlham Veren Fikirler

2
2974
Cam Kavanozlar ile İlham Veren Fikirler
Cam Kavanozlar ile İlham Veren Fikirler

Evlerin en önemli dekorasyon parçalarından birisi olarak da dikkat çeken cam kavanozlar ile ilham veren fikirler üzerine görsel örnekleri inceleyeceğiz. Kavanozlar, bildiğimiz gibi evlerimizin birçok farklı noktasında olmazsa olmazlardan birisi olarak dikkatleri çekiyor. Türkiye genelinde bayanlar artık el işi konusunda da yeni seçenekleri değerlendirme yoluna da gidiyor.

Cam Kavanoz Süsleme
Cam Kavanoz Süsleme

Cam kavanozlar ile süsleme, son dönemde kendin yap (DIY) meraklıları için en ideal seçeneklerden birisi olarak dikkat çekiyor. Türkiye genelini analiz ettiğimiz zaman özellikle ev hanımlarının bu konuya doğru eğilimlerinin de olduğunu net bir şekilde görebilme şansına da sahibiz. Süsleme ayrı bir sanat. Ancak farklı farklı seçenekler de yine bu noktada kendisini gösteriyor, emin olabilirsiniz.

Baskılı Cam Kavanozlar
Baskılı Cam Kavanozlar

Cam Kavanozlar ile Neler Yapılabilir?

Sayısız seçenek üzerinde durabiliriz. Tabi ki bu tamamen sizlerin de yaratıcılığı ile doğru orantılı olarak kendisini gösterir. Ancak yine de resimli örnekler ile sizlere ilham kaynağı olmak istiyoruz. Yukarıdaki resimlerde de bunun birkaç örneğini görebiliyorsunuz. Ancak biz maddeler halinde bu seçeneklere yönelik olarak daha fazla seçici şekilde hareket ediyoruz.

Cam Kavanozdan Vazo
Cam Kavanozdan Vazo

En yaygın olarak vazo seçeneklerinin tercih edildiğini de net olarak söyleyebiliriz. Tabi ki yine de videolar ile de sizlere birkaç yeni örnek sunabilmek istiyoruz. El işi sanatı, evleriniz için kendin yap dekorasyon ürünleri açısından da bir o kadar ilgi çekici ve ideal. Dolayısı ile neler yapabileceğimize bakacağız.

Cam Kavanozlar ile Fotoğraf Çerçevesi

Fotoğraf çerçevesi çok fazla akla gelebilecek bir seçenek gibi durmuyor değil mi? Aslında mükemmel ötesi bir çerçeve seçeneği olarak da dikkatleri çekiyor. Dünya genelinde DIY sınıfında bunun en iyi örneklerini görebilme şansına da sahibiz sanırım. Fotoğraf çerçevesi yaparken özellikle kavanoz ebatlarını dikkate almak oldukça önemlidir.

Cam Kavanozdan Fotoğraf Çerçevesi
Cam Kavanozdan Fotoğraf Çerçevesi
Cam Kavanoz Çerçeve
Cam Kavanoz Çerçeve

Cam Kavanozlar ile Vazo

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi vazo, en yaygın olarak dönüştürülebilen ve en pratik cam kavanoz alternatiflerinden birisi olarak dikkat çekiyor. Vazo yaparken özellikle boyama sanatı da biraz kendisini net şekilde gösteriyor. Tabi ki görseller bu noktada sizler için en iyi alternatif fikirlerden birisi olarak da dikkat çeker. Cam kavanozların çok yönlü oluşu da kendisini net şekilde gösteriyor. Resimli örnekler ile de bunu görebileceksiniz.

Cam Kavanozlar ile Vazo Yapımı
Cam Kavanozlar ile Vazo Yapımı
Cam Kavanoz Vazo
Cam Kavanoz Vazo

Cam Kavanozlar ile Baharatlık

Yine tamamen yaratıcılık ile alakalı. Baharatlıklar zaten cam kavanoz olarak nitelendirilebilir. Ancak dünya genelinde ki örneklerini incelediğiniz zaman aslında bunun tam olarak bu şekilde olmadığını görebilme gibi bir şansa da sahip olacaksınız. Cam kavanozların kalitesi ve görselliği sizleri her açıdan kendisine hayran bırakacak. Hemen örnekleri inceleyerek neler yapabileceğimize yakından bakalım.

Cam Kavanozdan Baharatlık
Cam Kavanozdan Baharatlık
Cam Kavanozdan Baharatlık Yapma
Cam Kavanozdan Baharatlık Yapma

Cam Kavanozlar ile Şekerlik

En klasik ve en pratik seçeneklerden birisi. Cam kavanozları sadece boyama yöntemi ile farklı görünüme büründürmek aslında bir şart değil. Dışarıdan alacağınız ek süs materyalleri ile mükemmel ötesi seçenekleri değerlendirebilme şansına da sahip olursunuz. Cam kavanozlardan şekerli son dönemlerde trend. Özellikle nikahlarda artık küçük kavanoz süslemeleri ile şekerler dağıtılıyor. Evlerinizde birçok farklı rengi de sonuna kadar değerlendirirsiniz. Resimli örneklere biraz daha yakından bakalım.

Cam Kavanozdan Şekerlik
Cam Kavanozdan Şekerlik
Cam Kavanozdan Şekerlik Yapımı
Cam Kavanozdan Şekerlik Yapımı

Cam Kavanozlar ile Kumbara

Kumbara aslında evlerimizde kendimiz için oluşturduğumuz küçük çaplı bankalar diyebiliriz. Kavanozlar ile son derece göz alıcı, yaratıcı ve bir o kadar da renkli kumbaralar meydana getirebildiğinizi biliyor musunuz? Gerçekten sürpriz değil ve görsel olarak dünya genelinde birçok farklı seçenek kendisini gösteriyor. Dünya genelinde bu konuya yönelik olarak sizler için birçok farklı seçenek derledik. Bu örnekleri elimizden geldiğince sizler için sunma yoluna gidiyoruz.

Cam Kavanozdan Kumbara Yapımı
Cam Kavanozdan Kumbara Yapımı
Cam Kavanozdan Kumbara
Cam Kavanozdan Kumbara

Cam Kavanozlar ile Mumluk

Yine bir diğer göz alıcı ve evlerimiz için dekoratif anlamda da farkını ortaya koyacak seçeneklerden birisi daha sizlerle. Cam kavanozların görsel açıdan kalitesi kendisini net şekilde gösteriyor. Cam kavanozların son derece görsel mumluklara dönüştüğünü de biliyoruz. Bu makalemizde ki esas amaç da çok yönlü seçenekleri daha yakından analiz etmek ve fikir sahibi olmak

Cam Kavanozdan Mumluk
Cam Kavanozdan Mumluk
Cam Kavanozdan Mumluk Yapımı
Cam Kavanozdan Mumluk Yapımı

2 YORUMLAR

  1. Kavanozlara yazı yazıp kullanma fikri hep hoşuma gider. Ama çerçeve olarak kullanmayı hiç görmemiştim, deneyeceğim, güzel durursa, ki bence güzel olacak, size de fotoğraflarını atarım belki 🙂

    • Merhaba Çiğdem Hanım, yorumlarınız için teşekkür ederiz ?. Cam kavanoz çalışmanızı paylaşırsanız biz de çok seviniriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz