Cam Şişe Süsleme

2
1465

Merhaba arkadaşlar,

Geçen haftaki yazımızda evimizde bulunan boş kavanozları süsleyerek onları yeniden değerlendirmiştik. Bu hafta yine bir geri dönüşüm projesiyle siz değerli ziyaretçilerimizle beraberiz. Eminim herkesin evinde boş cam meşrubat şişeleri vardır. İşte bugün o şişeleri süsleyerek yemek masamızda vazo olarak kullanacağız.

cam-sise-susleme

İhtiyacınız olan malzemeler, temiz cam şişe, dekupaj tutkalı, yumuşak kıl fırça, makas, renkli desenli kağıt artıkları.

cam-sise-susleme-1

Cam şişeyi etiketlerinden güzelce temizleyin.

cam-sise-susleme-2

Dergilerden bulduğunuz yada elinizde bulunan artan desenli kağıtları kullanmak için hazır hale getirin.

cam-sise-susleme-3

Desenli kağıdı yapıştıracağınız alana yumuşak kıllı fırça ile ince bir tutkal tabakası sürün. Tutkal yaptığınız alana desenli kağıtları istediğiniz sırayla yapıştırın. Fırçanızla bir kat desenin üzerine tutkal geçin. Desenin tutkal olması şu an için sizi korkutmasın. Çünkü kuruyunca o kötü görüntü kaybolacaktır.

cam-sise-susleme-4

Bu şekilde şişenin bütün kısımlarını desenli kağıtlarla süsleyin. Desenleri kağıdı kestiğiniz çıkışlara ekleyerek dikkatli bir şekilde yapıştırın.

cam-sise-susleme-5

Şişenize kağıtları yapıştırma işi bittikten sonra 1-2 saat kurumaya bırakın. Tutkal kuruduktan sonra içerisine çiçeklerinizi koyarak vazo olarak kullanabilirsiniz. Bugünlük çalışmamız bu kadar, aklınıza takılan soruları bizlere sorabilir, düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

2 YORUMLAR

  1. Ay çok şirin olmuş bu. Başta boya mı acaba dedim ilk fotoğrafı görünce ama baktım değilmiş. Çok yaratıcı bir fikir, bravo. Ellerinize sağlık ayrıca, ben de deneyeceğim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz