Çatı Katı için Perde Modelleri

0
659
modern çatı katı perde modelleri
modern çatı katı perde modelleri

Çatı katı, evlerin en çok boşlandığı, hakkının tam anlamıyla verilmediği alanlardan birisidir. Çatı katına önem verilmez, depo olarak kullanılması öngörülür. Bundan kaynaklı olarak da oldukça gösterişsiz bir şekilde, eşyalar çatı katında muhafaza edilir ve dekorasyon açısından kafa yorulmaz. Aslında bu çok vahim bir hatadır. Evinizin diğer alanlarında büyük değişiklikler yapsanız dahi bunu evin her alanında yaymadığınız takdirde bir anlamı kalmayacaktır. Bu yüzden ilk değişiklik olarak çatı katı için perde modelleri arasından uygun modelleri seçerek düzgün bir perde takarak adımınızı atabilirsiniz. Çatı katı için perde modelleri ile çatı katınız capcanlı olacak!

çatı katı perde
çatı katı perde

Çatı katınızda düzgün bir dekorasyon anlayışıyla önemli avantajlar elde edebilirsiniz. Bu avantajlar sayesinde de evinizin diğer alanlarında önemli kazançlara sahip olabilirsiniz. Çatı katı için perde modelleri arasında birçok seçenek mevcut. Bu seçenekler ile duvar boyanıza göre ya da yakalamak istediğiniz havaya göre seçimler yapmanız gerekiyor. Düzgün seçimler yaparak çatı katınız da iyileştirmeler yapacak, evinizin genel dekorundaki eksiklikleri de kapatabileceksiniz.

Çatı katı için perde modelleri içerisinden size hitap edeni seçmeniz önemli. Dekorasyonda zaten her zaman önemli olan tek bir şey var: anlayış. Nasıl bir anlayış ile ilerlemek istiyorsunuz? Size neler hitap edebiliyor? Bu soruları cevaplandırmadan seçim yapmak kesinlikle yanlış bir tercih olacaktır.

Nasıl Bir Anlayış?

Bu sorunun cevabı aslında tamamen size kalmış bir şey. Evinizde nasıl bir dekorasyon anlayışını hâkim kıldıysanız o yönde devam edin ya da evinizdeki anlayışa yenilik katmak istiyorsanız daha farklı perdeleri tercih ederek işe koyulabilirsiniz. Burada temel nokta, modernizm mi hoşunuza gidiyor, nostalji mi, yoksa minimalizm mi? Eğer bu soruları doğru bir şekilde kendi içinizde yanıtlarsanız, seçiminizi de rahatlıkla ona göre yapabilirsiniz.

çatı katı perde modeli
çatı katı perde modeli

Örneğin modernizmi hâkim kılacaksanız daha açık renkleri tercih etmelisiniz ve işlemeli olmasını da göz önünde bulundurmalısınız. Gelenekselliği tercih edecekseniz, burada da daha sade perdeler seçmeniz doğru olacaktır. Minimalizmde ise daha basit fakat göze çarpan bir perde tercihi yapmak gerekli.

Bu soruların cevabı yukarıda da dediğimiz gibi size kalmış. Çatı katı için perde modelleri arasında en beğendiğinizi, size gerçekten hitap ettiğinizi düşündüğünüz seçenekten yürümek sağlıklı olacaktır. Kafanızda bir taslak çizerek yola koyulabilirsiniz. Böylelikle daha kolay seçim yapabilirsiniz.

çatı katı perde modelleri
çatı katı perde modelleri

Çatı Katı için Perde Modelleri

Çatı katınızın neden önemli olduğundan bahsettik. Perde seçerken dikkat etmeniz gerekenlerden de bahsettik. Çatı katı için perde modelleri arasında size en uygun olanı seçeceksiniz. Bunun için de dekorasyon anlayışına uygun perdeleri sizin için derledik.

mavi çatı katı perdesi
mavi çatı katı perdesi

Tül ve fonun hoş bir şekilde bir arada kullanıldığı böyle bir model kullanabilirsiniz. Modelin en göze çarpan tarafı modernizm ve gelenekselliği bir araya taşıması diyebiliriz. Mavi tonları da gayet ölçüsünde kullanıldığından herkese hitap eden bir perde ortay açıkmış.

Aynı zamanda tülü de mavi ile gayet uyum sağlamış gözüküyor. Böyle bir tercih yaparak çatı katınızda sade bir görüntü elde edebilirsiniz. Eğer sadelik istemiyorsanız da daha da açık renkler ve desenlere bakmalısınız.

desenli çatı katı perde
desenli çatı katı perde

Çatı katında eğimli bir pencereye sahipseniz yapmanız gereken böyle bir modeli tercih etmek. Perde de göze çarpanlar mavi ve beyazın hoş bir şekilde kullanılması ve kenarlarındaki yuvarlak işlemeler… Gerçek bir el emeği görüntüsü verirken, çatı katına şirinlik kattığını söyleyebiliriz.

Gayet şirin ve hoş bir görüntünün ortaya çıkmasına sebep olmuş. Eğer çatı katınızda minimalizmi öne çıkartmak istiyorsanız böyle bir modeli kesinlikle kullanmalısınız. Hem el emeğinin öne çıkması hem de desenin hoşluğuyla gerçek bir al beni yarattığını söylemek mümkün.

eğimli çatı katı perde modeli
eğimli çatı katı perde modeli

Daha basit renklerin yanı sıra desenin öne çıktığı bir çatı katı perdesi düşünüyorsanız böyle bir model ihtiyaçlarınızı giderecek özelliklere sahip. Geniş olmasıyla ve eğimli pencerelere uygun olmasıyla zaten öne çıkarken, deseninin kalitesi de gerçek bir hoşluk yaratmış.

Daha çok gelenekselliği yansıtan bu modelin en önemli özelliği ise her eve uygun olması. Duvar boyası konusunda herhangi bir problem yaşamadan, her renkte rahatlıkla birlikte kullanabileceğiniz bir perde diyebiliriz.

canlı çatı katı perdesi
canlı çatı katı perdesi

Canlı bir görüntü elde etmek isteyenler de oluyor. Çatı katının o ölü sessizliğini ortadan kaldırıp daha neşeli ve daha kullanışlı bir görüntü ortaya çıkartmak isteyenler için bu model tercih edilebilir. Her ne kadar siyaha baksa da gerçekten canlılık kattığınız rahatlıkla söyleyebiliriz.

Zaten koyu renklerdeki hassas tonlar canlılığı yakalamada çok büyük önem taşıyor. Siz de böyle bir tercih yaparsanız eğer hem çatı katınızda değişikliğe gitmiş olacaksınız, hem de dekorasyon anlamında gerçek bir fark yaratmış olacaksınız.

Çatı Katı için Modern Perde Modelleri

Modernlikten yana tercih yapmak isteyenler olabiliyor. Modernlik zaten dekorasyonda her zaman öne geçiren bir anlayıştır. Her zaman yeniyi öne çıkarır ve girdiği her eve de yenilik katmayı başarır. Bu yüzden de tercih edeni, seveni çok olabiliyor.

modern çatı katı perdesi
modern çatı katı perdesi

Bu modelde çatı katının daha kullanışlı bir şekilde kullanıldığını görüyoruz. Sanki bir yatak odası edası veriyor. Siz de çatı katınıza sadece eşyaları tıkıştırmak yerine böyle değerlendirmeler yapabilirsiniz. Yeşil çok hoş bir şekilde kulalnmış ve üzerine beyaz desenler yapılmış. Yatak örtüsünde de kullanılmasıyla gerçek bir takım meydana gelmiş.

Sadece perde ile kalmayıp bu renk ve desenleri örtülerinize, yastıklarınıza da uygulayabilirsiniz. Bu tarz takım halinde satılan perdeler de mevcut. Sadece perde ile takılıkalmak yerine takım anlayışı daha uygun bir görüntünün ortaya çıkmasını sağlayacaktır.

sarı çatı katı perde
sarı çatı katı perde

Hem canlılık hem de modernliği bir arada taşıyan bir perde arıyorsanız işte bu model, aradığınız özelliklere cevap verebilecek nitelikte! Sarının kapalı tonu o kadar hoş bir şekilde kullanılmış ki, ortaya modernizmin gerçek bir görüntüsü çıkmış. Dekorasyonda bu tonlar çokça tercih ediliyor çünkü canlılığı tam anlamıyla içerisinde barındırıyor.

Bu tarz modellerin en önemli avantajı ise kusursuz bir uyum sağlamasıdır. Eğer duvar boyanızı perdenizi öne çıkaracak renklerden seçerseniz dekorasyon açısından birçok artı elde etmeniz mümkün hale gelebilir. Böylelikle sadece perde ile kalmayıp diğer eşyalarınızı da öne çıkartabilirsiniz.

modern çatı katı perde modelleri
modern çatı katı perde modelleri

Postmodern bir perde modeli ortaya çıkartmak istiyorsanız bu perdeyi seçmeniz iyi olur. Gazete küpürüyle bir modelin elde edildiğini görmekteyiz. Çok daha farklı, özgürce bir tarz isteyenler için gayet uygun bir perde modeli. Perdelerin ruh halinizi, düşüncelerinizi öne çıkartması çok önemli. Bu yönde tercih yaptığınız takdirde hem sorun da yaşamazsınız hem de tarzını rahatlıkla dışarıya yansıtabilirsiniz.

Her şey Size Bağlı

Çatı katı için perde modelleri arasından istediğiniz seçimi kendinize göre yapın. İnsanların lafına bakmayın, burada önemli olan sizin düşünceleriniz, sizin hisleriniz. Size en iyi hitap eden modeller arasında tercih yaparsanız ileride pişman da olmazsınız, ayrıca değiştirmekle de uğraşmazsınız.

Bu tarz konularda sizlere bilgi vermemizin amacı sizi tercih yapmakta zorluk yapmaktan çok, fikir verebilmek. Eğer bu fikirlerin doğrultusunda hareket ederseniz seçim yapmanız kolaylaşacaktır ve size göre en doğru perdeyi rahatlıkla seçmiş olacaksınız. Çatı katı için perde modelleri arasında tercihinizi doğru bir şekilde yaparak, çatı katınızı şenlendirin. Onun sessizliğini bozup, dekorasyonun mucizeleriyle canlılık katın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz