Çılgın Bahçe Fikirleri

4
1437

Bahar geldi ve havalar hızla ısınmaya başladı. Artık evlerden kendimizi yavaş yavaş bahçeye atmaya başlarız. O zaman bu yaz bahçemizde düşük bütçeyle elde edebileceğimiz orijinal tasarımlara yer vererek çılgın bir bahçe dekorasyonu elde etmeye ne dersiniz?

Kurbağa Saksılar

cilgin-bahce-fikilreriİhtiyacınız olan malzemeler, 2 tane küçük otomobil lastiği, 3 tane kamyon yada büyük araba lastiği, yeşil ve beyaz sprey boya, tutkal, kırmızı ve mavi boya, eski bahçe hortumu, 4 tane sert plastik leğen, eski kauçuk paspas, boya fırçası, matkap, makas ve maket bıçağı.

İzleyeceğimiz Adımlar:

 • Öncelikle lastikleri yıkayarak temizliyoruz ve kurumaya bırakıyoruz.
 • Kauçuk paspastan maket bıçağı ile 4 tane şekildeki gibi ayak keselim.
 • Lastikleri yeşil sprey boya ile boyayalım ve kurumaya bırakalım.
 • Eski bahçe hortumundan bir kol uzunluğunda iki parça keselim ve onuda yeşil sprey boya ile boyayıp kurumaya bırakalım.
 • Boyalar kuruyunca, büyük lastiklerden bir tanesine kestiğimiz iki kolu tutkal ile yapıştıralım. Hortumların ucunu da yeşile boyadığımız ayakları tutkalla yapıştıralım.
 • Kolları yapıştırdığımız kafa lastiğene kırmızı boya ile dudak yapalım.

cilgin-bahce-fikilreri-1

 • Boyadığımız lastiklerden küçük olan iki tanesine şekildeki gibi bir leğen yapıştıralım.

cilgin-bahce-fikilreri-2

 • Lastiklerin diğer yönüne de tutkal ile beyaza boyanmış leğenleri yapıştıralım.
 • Kauçuk paspastan iki tane kirpik yapıp şekildeki gibi yapıştıralım.
 • Leğenin bize bakan tarafını göz yapmak için mavi ile boyayalım.
 • Kafa lastiği olarak kullanacağımız büyük lastiğin alt kısmına kauçuk paspastan kesip ya yapıştıralım yada çivi ile sabitleyelim.
 • Büyük olan iki lastiği şekildeki gibi yerleştirelim kafa lastiğini de tam ortalayarak yerleştirelim. Kestiğimiz ayaklardan iki tanesini de altta bulunan lastiklere birer tane yapıştıralım.
 • Son olarak içerisine kum doldurarak cıvıl cıvıl renklerde ki çiçeklerimizi ekelim ve bahçemizde dekore edelim.

Yatak Salıncak

cilgin-bahce-fikilreri-3

Geniş bir bahçeniz varsa şekildeki gibi odun parçalarından salıncak yapabilir, dilerseniz salıncakta uzanarak gökyüzünün büyüleyici güzelliğini keşfedebilirsiniz.

Eski Bir Piyanodan Nameler

cilgin-bahce-fikilreri-4

Eski bir piyano su sesleri ve renkli çiçekleriyle yeniden hayata buluyor. Artık piyanonun kullanılmasının imkanı yok ise şekildeki gibi romantik bir bahçe dekorasyonu elde edebilirsiniz.

Eski Kepçeler Bahçe Duvarlarında

cilgin-bahce-fikilreri-5

Eski kullanmadığınız kepçeleri bahçe duvarlarınızda saksı olarak kullanabilir içerisine küçük boylu bitkiler ekebilirsiniz.

Aşık Saksılar

cilgin-bahce-fikilreri-6

Teneke kutuları boyayarak sevgi pıtırcıkları yapabilir, bahçenizde ilgi çekici tasarımlara yer verebilirsiniz. İhtiyacınız olan malzemeler, istediğiniz renklerde boya ve fırça. Sizde bu saksı modelinde olduğu gibi kızı pembe, erkeği mavi ile gösterebilir, içerisine boyadığınız renklere uygun çiçekler ekerek şirin bir dekorasyon elde edebilirsiniz.

Retro Çiçeklik

cilgin-bahce-fikilreri-7

Yadigar bir küvet, paslanmaya yüz tutmaya başlamışsa geri dönüşüm yapmak şart. Banyonuzda kullanmak yerine içerisine kum doldurup çiçekler ekerek bahçenizde retro bir dekorasyon elde edebilirsiniz.

Renkli Çanta Saksılar

cilgin-bahce-fikilreri-8

Saksı yada çiçeklik olarak değerlendirebileceğimiz o kadar çok eşyamız var ki gördünüz gibi saksı almak fuzuli bir masraf gibi görünüyor. Birazcık zaman ayırarak düşük bütçeyle bahçenizde orijinal tasarımlar elde edebilirsiniz.

4 YORUMLAR

 1. Kesinlikle en beğendiğim yatak salıncak yapımı. Bayıldım bayıldım. Bahçede püfür püfür sallanarak uyumak♥ Hayali bile güzel fakat bahçem yok 😀 Napalım hayal kuruyoruz işte, bir gün olursa bahçem kesinlikle bunu yapacağım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz