Çocuk Odaları İçin En Güncel Dekorasyon Fikirleri

4
717
Çünkü çocuk odaları da sevgiyi hak eder! 

Çocukların odalarında çok fazla zaman geçirdiği bilinen bir gerçek. Aynı anda hem uyumak, hem oyun oynamak hem de ders çalışmak için kullandıkları bu oda, onların hayal dünyasının da bir yansıması olmalı. Çocukların iç dünyasında kaybolmak kolaydır. Şık, pratik, eğlenceli, rahat ve konforlu: çocuk odası dekorasyonu için çok fazla seçenek var. Her yaştan çocuğu mutlu edecek fikirleri araştırdık. Şimdi çocukların iç dünyasını serbest bırakma zamanı…

Çocuk odası dekorasyonu söz konusu olduğunda aklıma her zaman; mekana sıcaklık ve renk katmak için eğlenceli detaylara sahip beyaz, havadar mekanlar geliyor. Cinsiyeti olmayan yatak odası takımları ve ahşap oyuncakların sergilendiği bir oda, hem kız hem de erkek çocuklar için iyi bir seçim olacak. Odada herhangi bir karmaşayı gidermek için, şık depolama kutuları; oyun oynaması için sınırsız alana izin verir.

Aynı zamanda ilerleyen yıllar boyunca bu oda da onunla büyüyecek; o nedenle çocuk odası dekorasyonunda kilit bir denge bulmalısınız. Eğlenceli bir duvar kağıdı, ahşap detaylar ya da kontrastlı baskılar gibi daha yumuşak tonlar ve dokular ekleyerek bunu yapabilirsiniz. Böylece odayı hem odayı daha ilginç bir hale getirebilir, hem de çocuk odasının koordine edilmiş bir görüntüden uzaklaşmasını da sağlamış olursunuz. Çocuk odası dekorasyonu için kullanacağınız anahtar parçaları kaynaştırın ve eğlenin. Bundan böyle çocuğunuzun odası da parlayacak!

Çocuk odası, huzurlu ancak zamansız bir alan olmalı. Açık gri tonları, yumuşak pembe ve beyaz mobilyaların kombinasyonu zamansız ve zahmetsiz bir şıklık yaratır ve odanın tarzının ömrünü uzatır. Vintage duvar kağıtları, odada duvarları doğru planlamak ve mekana tazelik eklemek için iyi bir fikirdir. Parlak pembe ve yeşiller, çocuk odası duvarlar için iyi bir seçim olabilir. Odaya ilgi ve eğlence katmak için yatak örtülerinde de yine soft tonları tercih edebilirsiniz.

Çocuk odalarında, hem açık hem de kapalı depolama seçeneklerinin bir karışımı olmalı. Sepetler, raflar, çekmeceler, kullanabileceğiniz depolama seçeneklerinden yalnızca bir kaçı. Çocuğunuzun odasında kullanacağınız avizenin yanında, bir lambader kullanmak da iyi bir fikir olabilir. Eşsiz bir oda ve evin geri kalanını tamamlayan bir tarz oluşturmak için, aydınlatma ürünlerinde de vintage detayları tercih edebilirsiniz. Böylece odada tatlı bir hava yaratacaksınız.

Çocuk odalarında sakinleştirici ve konforlu atmosferi seviyorum; ki bu çocuk odası dekorasyonu için gerçekten önemli. Odada, çocuğun bebeklik fotoğraflarının olması fikri de güzel. Böylece onları gördükçe çocuğunuz da büyüdüğünü hissedecek. Halı ve perde seçimlerinde, çocukların sevdiği çizgi film kahramanlarını ya da daha klasik detayları kullanabilirsiniz. Burada biraz onların hayal gücü de önemli.

Sevimli unsurları kullanarak olgun bir dekorasyon dengesine sahip olması için, güncel detayları klasik detaylar ile birlikte kullanabilirsiniz. Ayrıca detaylarda kullanacağınız unsurlar, çocuğunuz büyürken kolayca değiştirilebilir olduğundan, sürekli yeni mobilyalar almanıza da gerek kalmayacak.

4 YORUMLAR

  1. Çocuk odasında çok eşya olmasına karşıyım. Yatak ve dolap idealdir. Okul çağına gelmişse bir de çalışma masası konulur. Çocuk odasında kendini özgür ve rahat hissetmeli.

    • Aslında çok haklısınız ama bazen biz anneler kendi zevklerimizi yansıtabiliyoruz. Böyle olunca da dediğiniz gibi çocuk odası mobilyaca zengin bir odaya dönüşebiliyor.

  2. Yaa ne güzel bir cümle “Çünkü çocuk odaları da sevgiyi hak eder!”. En çok da onlar hak eder. Ben de rengarenk çocuk odalarını çok seviyorum. Enerji veriyor insana 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz