Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri

2
457

Evimizin en az bir odasını bizler kadar evimizin minikleri de hak ediyor. Peki çocuk odası dekorasyonu nasıl olmalıdır. Çocuk odası dekorasyonun da ilk olarak dikkat edilmesi gereken cinsiyettir. Çocuğunuzun cinsiyetine göre dekorasyon yapmalıyız. Böylelikle çocuğunuz kendini ait hissedebileceği bir ortam da yaşayabilecektir. Bunun yanı sıra çocuğunuz hobilerini dikkat de alarak dekorasyon yapılmalıdır.

İlk olarak duvar boyasından başlayalım. Boya seçimin de fazla koyuya kalkışmamalısınız. Bu daha ferah bir ortam yaratır. Çocuğunuzun kitaplarını ya da kıyafetlerini depolayacağı bir adet gardırop ve bir de kitaplık ile odanın mobilya ihtiyacını karşılamış olursunuz. Eğer çoğunuzun yaşı üç ve dokuz yaş aralığın da ise odanızın küçük bir kısmını çocuğunuza oyun alanı yapabilirsiniz. Bu şekil de çocuk odasını daha kullanışlı yaparsınız. Bunun yanı da çocuğuna oyuncak dolabı yapmayı da ihmal etmeliyiz.

Kız çocuk oda dekorasyonun da daha çok pembe ve tonları kullanırken erkekler de ise bu renk mavidir. Erkek odası dekore ederken oğlunuzun sevebileceği çizgi film karakterlerini kullanarak odanın dekorasyonuna farklı bir hava katabilirsiniz. Eğer çocuk odanızı iki çocuğunuz için kullanacaksanız. Dekorasyon da bazı değişiklikler yapmalısınız. İki farklı cinsiyet aynı odada ise mutlaka ama mutlaka iki çocuğunuza da kendilerini ait bir ortam oluşturunuz. Yatak ve mobilya seçimin de fazla abartıya kaçmamaya dikkat ediniz. Bu odayı olduğundan küçük gösterir. Eşya ve halı seçimin de ise antibakeriyel olmasına dikkat ediniz. Böylelikle daha sağlıklı bir ortam yaratmış olursunuz.

2 YORUMLAR

  1. Gemili olan çok orijinal geldi bana. Böyle çalışmaları çok beğeniyorum hem çocuğun hayal dünyasına da katkısı olabilecek bir oda olmuş. Daha önce de sayfanızdan çocuk odası modelleri baktığımı hatırlıyorum. Bunları da çok beğendim elinize sağlık.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz