Country Tarzı Dekorasyon Fikirleri

2
468

Son zamanlar da adını sık sık durmaya başladığımız ve bir o kadar da merak etiğimiz country dekorasyon nedir. Country tarzı daha çok evlerin de farklı bir hava isteyenlerin tercih ettiği bir dekorasyon çeşididir. Country dekorasyonun da daha çok eski tarzı ve etnik havayı yansıtma amaçlanır. Günümüz de Amerikan, İngiliz ve Fransız en bilinen ve en çok tercih edilen dekorasyon çeşididir. Bu üç tarz birbirinden farklı olsa üşüsün de arasın da bir bağ bulunmaktadır.

İlk olarak Fransız’dan başlar isek Fransızlar daha çok mobilyalar üzerine işlenen küçük küçük dantelleri ve desenlere önem verirler. Ev dekorasyonun da da daha çok beyaz ve açık renkler tercih edilir. Masalar da ve mutfak da ise mavinin açık tonları tercih edilir mobilya da ise ahşap tercih edilir. Amerikan tarzın da ise fraksızın tam tersi daha çok kaba mobilyalar ve puflar tercih edilir. Amerikan tarzı dekorasyon da ise daha çok beyaz ve koyu renkte ki ahşap ürünler tercih edilir. Boya seçimin de boyanın yanı sıra sık sık duvar kağıtlarına da yer verilir. İngiliz tarzı dekorasyon da ise daha çok oturma grupların da ve duvar süslerin de çiçek desenine önem verilir. Mavinin ve pembenin muhteşem uyumunu kullanan İngilizler klasik ve işlemeli ürünlere de ayrı bir önem verilir. Özelikle de İngiliz sarayların da kullanılan altın işlemeli mobilyalar ve tablolar ile ön plana çıkmaktadır.

2 YORUMLAR

  1. Country gerçekten çok şık bir dekorasyon modeli, son zamanlarda sürekli karşılaşıyorum. Kendim kullanmıyorum ama herhangi bir değişiklikte hemen deneyeceğim. Yine sizin sayfanızdan öneriler alacağım kesin. Teşekkür ederim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz