Country Tarzı Salon Dekorasyonu

2
1810

Salonunuzda daha rahat ve doğal bir atmosfer oluşturmak istiyorsanız cauntry tarzı salon dekorasyonu düşünebilirsiniz. Country, bildiğiniz üzere taşra, köy demek. Yani dekorasyonda kullanacağınız country objeler ev dekorasyonuna daha doğal bir hava verecektir. Country tarzı son yıllarda ev dekorasyonunda trend olan bir dekorasyon stilidir. Peki country salon dekorasyonu nasıl yapılır?

Country salon dekorasyonunda en çok kullanılan desenler, çiçek desenleri ve ekoselerdir. Renk olarak hakim, pastel renklerdir. Aksesuarlarda ise daha çok el emeği ürünlere yer vermeniz gerekir. Örneğin, hasır örme sepet, kilden heykeller gibi. Biraz teorik bilgi verdiğimize göre sizler için seçtiğimiz country salon dekorasyonu modellerine bir göz atalım.

Country tarzı ev dekorasyonunu, sadece çiftlik evlerinde değil, modern binalarda da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Örneğin, salonunuzda tercih ettiğiniz modern koltuklarınızla doğal ahşap görünümlü bir orta sehpa tercih edebilir, üstünü ise doğal çiçeklerle süsleyebilirsiniz. Yastık kumaşlarında ise eskiye has desenler kullanmaya çalışın.

Bu salonda ise minimalistik, modern ve countrynin güzel bir harmanlamasını görmekteyiz. Kalabalığın olmadığı minimal bir düzen varken, modern çizgiler, country objelerle muhteşem bir uyum oluşturmuş. Gördüğünüz gibi country tarzı salonda rahatlıkla deri bir orta sehpa kullanabilirsiniz. Country tarzı modern mobilyalarla birlikte gayet uyumlu bir şekilde kullanılabilir. Salonda modern mobilyalar kullandıysanız doğal ağaçtan şirin bir sehpa, vazoda ise doğal bir bitki ile salonunuza country unsurları rahatlıkla ekleyebilirsiniz.

Evimde köy evi havası hakim olsun diyorsanız, odun ateşi ile yanan gerçek bir şömine kullanın derim salonda. Koltuk kumaşlarında soluk mavi ve kırmızılardan oluşan eskiye has desenler, orta sehpa üzerinde hasır örme bir sepet, şömine yanında el emeği çeyiz sandıklarını kullanın.

Anneannenizden yada annelerimizden kalma yadigar halılar country dekorasyonda karşımıza çıkıyor. Salonunuzda halı seçiminizi size hediye edilen bu dokuma halılardan yana yapabilirsiniz. Perde de ise çiçek desenleri tercih ederek bu doğal havayı koruyun. Orta sehpada ise zarif desenli ahşap oymalı mobilyalar tercih edin.

Yazının başında da dediğimiz gibi country tarzı salon dekorasyonunda daha çok soluk, romantik bir etki yaratan pastel tonlar kullanmalısınız. Mesela, soluk, yumuşak gri bir halı ve koltuk tercih edebilirsiniz. Koltuklara beyaz bir şal atabilir, salonunuzu bitkilerle yapılan doğal aksesuarlarla süsleyebilirsiniz.

Fransız tarzı country dekorasyon varsa aklınızda, duvarlarda tabak süslemelerine yer verin derim. Salonda bol bol hasır aksesuarlar kullanın. Salonda ahşap bank gibi farklı mobilyalar kullanarak doğallığı koruyun.

Salon dekorasyonuna English country tarzını yansıtmak istiyorsanız, orta sehpa olarak eskitme ahşap bir bavul, üzerinde pembe güller, koltuk yastıkların da da çiçek desenleri tercih edebilirsiniz. Halı olarak tabi ki eskinin el dokuması yadigar halılarınızı kullanın derim.

Deri koltuklar, ahşap orta sehpa, sıcacık bir şömine, aydınlatma ve sehpalarıyla country stil dekore edilmiş bir salon dekorasyonu.

Beyazın saflığını, doğallığını ve bir salonu nasıl ferah gösterdiğini tam anlamıyla bulabilirsiniz bu dekorasyonda.

Koltuklar ve orta sehpada modern çizgiler düşünüyorsanız tekli koltuklarda ve koltuk şallarında bir kır evi havası veren desenler kullanarak salonunuza country tarzını yansıtabilirsiniz. Salonunuza dair daha fazla dekorasyon önerisi görmek isterseniz salon dekorasyonu kategorisindeki diğer yazılarımızı inceleyebilir, görüş ve önerilerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

2 YORUMLAR

  1. Bu sitede göre göre country salonlara mutfaklara merakım arttı. Meğer ben country seviyormuşum 🙂 Kendi evime çıktığımda kesinlikle evimde kullanacağım bir tarz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz